Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Makabu przed czasem
Makabu na punkty
Cieślak przed czasem
Cieślak na punkty
Będzie remis
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Makabu vs Cieślak 31.01.2019
29-01-2020, 11:15 AM
Post: #1
Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Czas założyć temat stricte o walce, która już za dwa dni, w piątek.

Pojedynek ogłoszono jeszcze w grudniu, początkowo miał się on odbyć 15.01 ale animozje między Donem Kingiem (promotorem Makabu) a menadżerami Afrykanina komplikowały negocjacje. Cieślak początkowo miał wylecieć do Kongo już 8 stycznia,
odwołując grudniową walkę z Seferim. Po licznych zwrotach akcji, mediacji federacji WBC ustalono ostatecznie datę pojedynku na 31 stycznia.

Nie był to jednak koniec problemów organizacyjnych, gdyż sam kontrakt przybył do Polski na tydzień przed walką, a wczoraj (wtorek 28.01) dostaliśmy informację, że są problemy ze zdeponowaniem pieniędzy na neutralnym amerykańskim koncie. Podobnie nie udało się przelać pieniędzy korzystając z pośrednictwa Meksyku i Panamy.

Na domiar złego Wasilewski na tweeterze obrazuje ponurą atmosferę w samym Kongo, gdzie sztab czuje się wyjątkowo nieswojo (szczególnie, że Polaków poleciało zaledwie kilku i Wasilewski już teraz przyznaje że był to błąd). Najgorsze jest to, że sam zawodnik nie ma pełnego poczucia bezpieczeństwa, a co chwila napotyka na mniejsze i większe trudności (jak np. zwrot paszportu na lotnisku).

Na początku delikatnego faworyta upatrywałem w Cieślaku, bo chłopak jest w gazie, jest bojowy, bez kompleksów i stylowo powinien dobrze współgrać z Makabu. Walka jednak na terenie przeciwnika lekko przechylała szalę na korzyść Makabu, a po tych wszystkich rewelacjach widzę niestety sporego faworyta w Kongijczyku.

Optymizmem nie napawa mnie także wypowiedź trenera Cieślaka jeszcze w Polsce. Na trudne pytania o budowanie formy na konkretny termin i problemy z przesuwaniem daty walki odpowiadał ogólnikami "trzeba robić swoje, robimy co możemy, nie mamy na to wpływu". Nie wydawał się też przekonujący, gdy tłumaczył późny wylot (na 3 dni przed walką), a nie wczesny (przykkładowe 2 tygodnie na aklimatyzację), które skwitował stwierdzeniem, że trzeba przylecieć, zrobić swoje i szybko wracać.


Może też sobie nadinterpretuję, ale z ogólników wypowiedzi różnych ludzi z otoczenia Michała wychodzi mi obraz na zasadzie "będzie ciężko i porażkę mamy wkalkulowaną w plan ze względu na całą otoczkę pojedynku, no ale to walka o pas mistrza świata, tego się nie odmawia".


Trzymam kciuki za Michała, ale mój typ to Makabu, być może na punkty nawet biorąc pod uwagę trzech neutralnych sędziów z Meksyku i ringowego z rewanżu Joshua-Ruiz Jr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2020, 10:07 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2020 10:12 PM przez szalonyAli.)
Post: #2
RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Cieślak ponoć za tą walkę ma zgarnąc największe pieniądze w karierze .Jego konto zasili bowiem sumka wynosząca 150 tys. dolarów, a więc kasa, której się spodziewałem za ten pojedynek. Podobno kwity zostały zdebanowane na koncie należacym do WBC , a więc teoretycznie w tej walce pełnej absurdów Polak napewno wzbogaci się o wyżej wspomniana sumkę. Po za tym to starcie jest owiane tyloma niewiadomymi , że szok. Wogóle dopiero wczoraj pojawiła się informacja dotycząca oficjalnej lokalizacji gali. Ma być to jakiś stadion , który przypomina kompleks 5 ligowej drużyny piłkarskiej. Ciekawi mnie kto wogóle zadądzie na trybunach i jakie walki poprzedą to starcie.Wasilewski w dodatku wspimina dośč o jakiś dantejskich scenach. Wszędzie pojawiają się psy wojny uzbrojeni po zęby. Największym podsumowaniem tego pojedynku jest fakt, iż ostatni trening medialny polak odbył jak rocky na ulicy.W sumie to wcale bym się specjnie nie zdziwił jakby sama walka miała tam się odbyći to bez udziału rękawicTa walka jest katastrofæ pod względem organizacyjnym i chyba świqdczy o desperacji Wasyla. Odnośnie samej walki , już gdzieś się wypowiadałem na ten temat, 60 do 40 dla Makabu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2020, 11:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2020 12:34 AM przez szalonyAli.)
Post: #3
RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Tak jak się spodziewaliśmy jest niebezpiecznie i doświadczyliśmy tego na własnej skórze. O godz. 4 nad ranem obudziło mnie dobijanie się do pokoju. Kiedy otworzyłem, zobaczyłem przed sobą dwóch mężczyzn, z których jeden stopą zablokował drzwi i zaczął wymachiwać jakąś policyjną odznaką. Kazali mi zejść na dół, aby +coś wyjaśnić+, a w tym czasie druga ekipa zabrała z sejfu pieniądze. To samo spotkało Andrzeja Wasilewskiego oraz jeszcze jednego zagranicznego gościa hotelu. Jak się okazało, wszyscy byliśmy wcześniej obserwowani" - powiedział PAP Babiloński.

Środowa konferencja prasowa trwała dobre dwie godziny, mnóstwo było przemówień, podziękowań, itp. Makabu był bardzo pewny siebie, zapowiedział, że znokautuje Cieślaka, a Michał odpowiedział... spokojem. Zapewnił, że jest bardzo dobrze przygotowany, a w ringu okaże się, kto jest lepszy. Dowiedzieliśmy się wreszcie, gdzie dojdzie do walki. To stadion o pojemności 10 tysięcy miejsc. Wstęp jest darmowy, aby jak najwięcej miejscowych kibiców dopingowało Makabu. Ale w stolicy Demokratycznej Republiki Konga nie widać żadnych reklam, bilboardów informujących o gali" - dodał Babiloński, który od początki prowadzi karierę Cieślaka.

Dzieją się tam rzeczy niesłychane. Głupio to zabrzmi ale ciekawe jak się przedstawia kwestia jakiś testów andydopingowych przed walką i wogóle w jaki sposób kontrolują co to Cieślak je przed walką, w sensie , żeby polak czasem czymś sie tam nie zatruł. Ta walka to może być katastrofen .

I skąd pewnosc ze w razie zwyciestwa polaka miejscowi czegoś nie odwalą

Komunikat ze oficjalnej strony Ministerstwa spraw zagranicznych :
Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do następujących prowincji Demokratycznej Republiki Konga:

Kasai, Kasai-Central, Kasai-Oriental;
Nord-Ubangi, Sud-Ubangi, Bas-Uele, Haut-Uele;
Ituri, Nord Kivu, Sud Kivu, Maniema, Tanganyika, północna część Haut-Lomami.
Na pozostałe terytorium DRK, w tym do stolicy, Kinszasy, odradzamy podróże, które nie są konieczne.

Sytuacja polityczna w DRK pozostaje napięta. W Kinszasie, Lubumbashi i innych większych miastach może dochodzić do demonstracji, zamieszek i starć ze służbami bezpieczeństwa. Możliwe jest występowanie ograniczeń w transporcie lądowym i lotniczym oraz telekomunikacji.
Od sierpnia 2018 r. w prowincjach Nord Kivu i Ituri trwa epidemia wirusa ebola. W związku z potwierdzonymi przypadkami zachorowań w Goma – największym mieście regionu – 17 lipca 2019 r. WHO zakwalifikowała epidemię jako zagrożenie dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Aktualne informacje o epidemii są dostępne na stronie WHO (https://www.who.int/ebola/en/).

W prowincjach Kasai, w tym zwłaszcza w okolicy miasta Kananga, działają uzbrojone grupy, które dopuszczają się zabójstw oraz porwań cudzoziemców. Podróżowanie do tych prowincji może wiązać się z zagrożeniem życia.

W stolicy kraju wzrosła przestępczość pospolita, w tym liczba napadów z bronią w ręku, nawet w centrum miasta. Należy unikać poruszania się w pojedynkę i pieszo, zwłaszcza w nocy. Trzeba wystrzegać się fałszywych kontroli policyjnych, które często okazują się próbą kradzieży. W trakcie kontroli zaleca się przedstawianie władzom miejscowym tylko potwierdzonych kopii, a nie oryginałów dokumentów (paszport, prawo jazdy, dokumenty pojazdu).

W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa oraz brakiem polskiej placówki w tym kraju, możliwość udzielenia bezpośredniej pomocy konsularnej obywatelom polskim jest bardzo ograniczona. Zgodnie z prawem UE, obywatele polscy przebywający w państwach trzecich (poza UE), w których nie ma polskiej placówki, uprawnieni są do pomocy dyplomatycznej i konsularnej państw członkowskich UE posiadających w danym kraju placówkę, na takich samych warunkach, na jakich państwa te pomagają swoim obywatelom. W celu nawiązania kontaktu z placówką państwa członkowskiego UE, zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki na stronie Komisji Europejskiej.

Wasyl niby promotor z ogromnych doświadczeniem, znajomościami , a zachował się jako totalny regularny amatorzyna.Może Rumble in jungle przeszło do historii boksu, ale to było 40 lat temu.Zresztą z całym szacunkiem , ale o czym tu mowa.Nie chodzi nawet o to , że mamy tutaj nazwiska o znacznie mniejszym znaczeniu, ale o samą promocję walki i wogóle. Mniejmy nadzieję ,że wócą stamtąd żywi, bo już tyle gaf popełnili, że niestety wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Wracając jeszcze do wywodu Gogoliusa trzeba sprostować , że walka nie odbywa się w republice Kongo tylko w demokratycznej republice konga.To są totalne dwa inne państwa.Demokratyczna republika konga jest bodajże 9 razy większa od Kongo (11 państwo pod względem powierzchni i 16 pod wzgledem ludności) jednocześnie los mieszkańców DRK jest jeszcze gorszy niż ludności Kongo, gdzie swoją drogą też sie nie przelewa. Panuje tam kryzys humanitarny i niestabilna sytuacja politycNa. Cieślak pojechał nie do malutkiego Konga tylko do ogromnej niestabilnej politycznie , humanitarnie, epidemologicznie Demokratycznej republiki Konga, będącej tym samym jednym z najniebezpiecznejszych miejsc na ziemi obok Iraku , Afganistanu czy Sahary Zachodniej.

Innymi słowami Gratulacje.

I jeszcze nie mają Żadnej własnej ochrony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2020, 10:16 AM
Post: #4
RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Cytat:wogóle w jaki sposób kontrolują co to Cieślak je przed walką, w sensie , żeby polak czasem czymś sie tam nie zatruł. Ta walka to może być katastrofen .
Babiloński wspominał w wywiadzie (pisałem też o tym na początku stycznia), że z Cieślakiem poleciał kucharz, wzięli swoją wodę i jedzenie na cały pobyt, więc są niezależni.

Co do reszty pełna zgoda, najgorzej że jest ich tam w sumie pięciu. Wasilewski wszędzie wrzucał info, że za galę odpowiada rząd więc nie będzie problemu z wynagrodzeniem itd. ale jak widać dalekie jest to od normalności. Kradzieże w hotelach, koszmar -_-

Już pal sześć te pieniądze w sejfach, ale to jest tak okropny stres że szkoda gadać. Już widzę te reakcje tłumów, jak Cieślak nokautuje Makabu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2020, 08:54 PM
Post: #5
RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Osobiście nie rozumiem, po jaką cholerę oni tak wcześnie władowali się bezpośrednio do tej Kinszasy. Gdybym za organizację odpowiadał ja, to do Kinszasy wpadałbym wyłącznie na konferencje i ważenia, a cały sztab rozlokowałbym w Luandzie (Angola) albo Jaunde (Kamerun). Warunki atmosferyczne takie same, ale znacznie mniejszy stres i obawa, że w każdej chwili uzbrojona banda może mnie okraść albo poprzetrącać kości. Pomijając fakt, że takie warunki fatalnie wpływają też na kondycję psychiczną zawodnika przed walką. O ile wcześniej dawałem Cieślakowi jakieś szanse, to teraz nie daję żadnych. Połączenie Kinszasy, Kinga, klimatu, klasy przeciwnika oraz tego, że prawdopodobnie będzie on bez żadnych testów antydopingowych stawiają Polaka na przegranej pozycji. Mistrzostwo mistrzostwem, ale tej walki po prostu nie powinni brać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2020, 09:09 AM
Post: #6
RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Pełna zgoda, najgorzej że chyba wszyscy mądrzy po szkodzie i nikt tam nie zrobił rozeznania. Wczoraj główna opublikowała wywiad ze Zbigniewem Ratyńskim, jednym z promotorów Cieślaka. Wywiad miał miejsce na kilka dni przed wylotem. Na pytanie o plotki czy jedzie z Michałem ochrona odparł, że nie bo tam nie jest niebezpiecznie, nie bardziej niż w innych miejscach na świecie, a do tego nie chce za dużo gadać żeby nie straszyć Michała teoriami, które nie będą miały miejsca.


Co do pomysłu rozlokowania sztabu za granicą Konga:

1) nie wiemy jakie warunki były negocjowane ze stroną kongijską, ale z tego co mówił Ratyński to bilety mieli załatwiane odgórnie. Do tego mieli lecieć w środę a polecieli we wtorek, co też im pokrzyżowało plany.
2) biorąc pod uwagę problemy z paszportem i całą otoczkę, wylot do Angoli a później próba wlotu do Kinszasy w piątek mogłaby być bardzo ryzykowna. Cieślak spokojnie mógłby się spóźnić na ważenie, dostać jakieś kary itp. itd.

Do tego Ratyński nie zdziwiłby się, gdyby pojedynek zamiast o 22 czasu miejscowego odbył się np. o 2 w nocy. Spodziewają się wszelkich prób dekoncentracji i utrudnienia walki Cieślakowi i z góry sa przekonani, że godzina pojedynku zmieni się o co najmnniej 60 minut w jedną lub drugą stronę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2020, 05:38 PM
Post: #7
RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Jakby ktoś miał streama to wrzucajcie!!!

Moja "ulubiona" stacja telewizyjna znów szuka jeleni i każe sobie płacić za ppv.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2020, 10:07 PM
Post: #8
Bug RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
https://emeczo.ws/wbc.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2020, 10:19 PM
Post: #9
RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Boję się tego pojedynku, oczami wyobraźni widzę różne dziwne rzeczy, ale... no może.

Emocje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2020, 10:25 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2020 10:53 PM przez fext.)
Post: #10
RE: Makabu vs Cieślak 31.01.2019
Wow Smile Walka się nie zaczęła, ale w Zairze odegrali wszystkie zwrotki hymnu. Pierwszy raz słyszę, żeby na jakiejkolwiek imprezie zagrali go w ten sposób Smile

A pojedynku się nie boję, bo Cieślak po prostu dosyć szybko padnie. Żadnych złudzeń, panowie. Kinszasa, 30 stopni na stadionie a przy ringu prezydent z ojcem Makabu. Sorry, ale siła złego na jednego.

Cieślak - Makabu

1. 10:9
2. 10:9
3. Padł mi stream, początek chyba Cieślak...
4. 8:10 - A nie mówiłem?
5. 10:8 - Na szczęście piłka wciąż w grze. Ale Cieślak zmęczony..
6. 9:10 do czasu kiedy nie poleciał stream
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości