Forum - BOKSER.ORG
"Być moderatorem" - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: FORUM.BOKSER.ORG (/forum-4.html)
+--- Dział: Zapytaj nas! (/forum-31.html)
+--- Wątek: "Być moderatorem" (/thread-975.html)



"Być moderatorem" - Jerome - 26-02-2013 08:04 PM

Mam kilka pytań odnośnie moderatorów.

1. Czy można odebrać "władzę" moderatora moderatorowi naszego forum?
2. Kto przyznaje status moderatora?
3. Jakie moderator ma właściwie obowiązki?
4. Co trzeba zrobić aby ubiegać się o takie stanowisko na forum?
5. Czy jest w ogóle taka możliwość?


RE: "Być moderatorem" - Szakal - 26-02-2013 08:43 PM

@Jerome
Ja spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania, mimo że moderatorem nie jestem, ale generalnie wiem jak to działa na innych forach (kiedyś sam moderowałem), ponadto te kwestie nawet na tym forum kiedyś były poruszane.

1. Można. Tak było np. z Crumbem, który stracił status moderatora po "słynnej" dyskusji na temat walki Adamka z Walkerem i tego, czy będzie to starcie o #2 w rankingu IBF czy też nie.
2. Administracja (w tym wypadku redakcja BOKSER.ORG).
3. Generalnie zasada jest identyczna na 99% for internetowych, więc i tutaj mogę odpowiedzieć. Głównie ma dbać o "higienę dyskusji" (czyli zwracać uwagę na jej poziom, ale nie tyleż merytoryczny co kulturalny), pilnować porządku na forum (usuwać spamerów, zamykać zbędne tematy, zwracać uwagę na off-topic etc.), gdy trzeba to musi "karać" (chodzi oczywiście o bany).
4. Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć dokładanie, ale na większości for wystarczy że jesteś tam przez X czasu (zwykle co najmniej pół roku), cieszysz się dobrą reputacją (ale nie chodzi o dodatnie punkciki, tylko bardziej "globalnie", czyli co sądzą o Tobie inni userzy) no i dobrze jest mieć już w tym jakieś doświadczenie.
5. Na tym forum, z tego co kiedyś pisał Maynard, póki co nie potrzeba nowych moderatorów, w przyszłości jednak (jeśli będzie taka potrzeba), będzie można "składać papiery".