Forum - BOKSER.ORG
David Price vs Tony Thompson - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności (/forum-27.html)
+--- Wątek: David Price vs Tony Thompson (/thread-937.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


David Price vs Tony Thompson - redd - 09-02-2013 12:35 PM

23 lutego dojdzie do ciekawego pojedynku w wadze ciężkiej pomiędzy doświadczonym Tonym Thompsonem, a niepokonanym Davidem Pricem. Obydwóch zawodników można zaliczyć do (co najmniej) szerokiej czołówki najcięższej kategorii wagowej.

Price jest niepokonany w 15 pojedynkach, z czego aż 13 wygrał przed czasem. Dotychczas żaden z przeciwników nie potrafił mu zagrozić, a część jego walk kończyła się ciężkimi nokautami. Jego atutami są potężny cios, warunki fizyczne, technika i mobilność. Jego słabszymi elementami jest obrona w półdystansie i być może niezbyt mocna szczęka (zdarzało mu się przegrywać przed czasem na ringach amatorskich). Brytyjczyk jest faworytem tej walki, ale należy zaznaczyć że Thompson to zdecydowanie najlepszy rywal z jakim przyjdzie się Price’owi mierzyć.

Thompson jest doświadczonym zawodnikiem, który (poza jedną porażką na początku kariery) przegrywał jedynie z Władimirem Kliczką. Na swoim koncie ma zwycięstwa nad solidnymi zawodnikami, takimi jak: Marice Harris, Luan Krasniqi, Dominic Quinn, Vaughn Bean. Jego atutami jest niewątpliwie doświadczenie, mocny cios, przyzwoita technika i odwrotna pozycja. Jednak Thompson jest już wiekowym zawodnikiem, mającym szczyt formy za sobą. Do tego nie walczy zbyt często, przez co może być zardzewiały. W ostatniej walce z Władimirem Kliczka wypadł słabo, a niewątpliwie miał za sobą bardzo mocny obóz przygotowawczy. Do walki z Pricem może nie mieć motywacji, aby zrobić pełnię formy.

Walka ciekawa. Jeżeli Price wygra w dobrym stylu, to potwierdzi swoją pozycję w czołówce wagi ciężkiej, oraz to że jest gotowy na coś więcej niż lokalne wyzwania. Thompson walczy o być, albo nie być. Jeżeli przegra to definitywnie pożegna się z jakąkolwiek znaczącą rolą w HW, jednak gdyby pokusił się o niespodziankę, to niewątpliwie nie powie jeszcze ostatniego słowa.

Lepiej dla HW, gdyby wygrał perspektywiczny Price. Też na niego stawiam. Myślę, że po 3-4 wyrównanych rundach Brytyjczyk przejmie kontrolę nad pojedynkiem i znokautuje Thompsona w okolicach 7-8 rundy.


RE: David Price vs Tony Thompson - Jerome - 09-02-2013 01:03 PM

Bardzo ciekawy pojedynek.
Tak jak mówisz, lepiej dla HW aby wygrał Price i to samo przewiduję. Uważam jednak, że koniec nastąpi po 2/3 wyrównanych rundach w ok 5/6 starciu. Podejrzewam, że Tony wziął tą walkę dla kasy i będzie raczej w kiepskiej formie. Gdyby w sumie miał mocniejszy cios to może i coś by ugrał bo jest odważny, zadziorny ale nie ma argumentów. Bardzo robotyczny Price o ile wyeliminuje ataki Amerykanina rozprawi się z nim bardzo gładko.

Jestem ciekaw opinii Tysona Fury na temat tego starcia. Wszak ten pobił najlepszego na świecie Kevina Johnsona więc Thompson to pewnie dla niego bum do tego stary i niedołężny.


RE: David Price vs Tony Thompson - Tar-Ellendil - 09-02-2013 01:06 PM

Price wygra, ale mało przekonywająco.

Thompson w tym wieku głównie walczy dla kasy. Co nie znaczy, że jest to łatwa walka dla olbrzyma z Anglii.


RE: David Price vs Tony Thompson - Jerome - 09-02-2013 01:10 PM

@Tar-Ellendil
Jak Price wygra ? Tongue


RE: David Price vs Tony Thompson - AdamekFightPL - 09-02-2013 01:16 PM

Price wygra przez KO w ciągu 3-4 rund...


RE: David Price vs Tony Thompson - redd - 09-02-2013 01:39 PM

Też mam wątpliwości odnośnie formy Thompsona. Jakoś wątpię, aby przygotował się na 100%.
Będzie źle, jeżeli odechce mu się walki po pierwszym mocniejszym prawym Price'a. Wtedy możemy mieć szybką egzekucję.
Dziwie się, że boxrec dał tej walce 5 gwiazdek - dużo jak na starcie prospekta z weteranem Wink


RE: David Price vs Tony Thompson - AdamekFightPL - 09-02-2013 01:48 PM

@redd
Wiesz, bo jak na HW to jest duża walka Big Grin jednak nie można jej jakkolwiek porównać do walki Donaire-Rigondaeux, która też ma 5 gwiazdek.


RE: David Price vs Tony Thompson - RoyJonesJr - 09-02-2013 02:15 PM

Myślę że Price przez KO jak mówi AdamekFight do 3-4 rundy. Choć zwycięstwo Thompsona nie było by dla mnie niespodzianką bo nie zdziwiłbym sie gdyby Price jednak okazał sie balonikiem typu Mitchell który wystarczy lekko ukuć .
Jeżeli Angol przekonująco wygra to już pod koniec roku powinien mieć zaklepaną datę na któryś z pasów.
KONIECZNIE !!
Haye , Povietkin , Price i ew. Fury to są jedyne obecne zagrożenia dla braci, nikt więcej.
Szkoda że Price tak późno zaczął ,z chęcią go obejrze za te dwa tygodnie..


RE: David Price vs Tony Thompson - Tar-Ellendil - 10-02-2013 09:11 PM

Price musi szybko kończyć rywali bo im dłużej będzie trwała walka tym jest słabszy.


RE: David Price vs Tony Thompson - AdamekFightPL - 11-02-2013 10:14 AM

@RoyJonesJr
Povetkin to takie zagrożenie dla braci jak Adamek...