Forum - BOKSER.ORG
WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności (/forum-27.html)
+--- Wątek: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej (/thread-892.html)

Strony: 1 2 3 4


WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - Adammobp - 16-01-2013 09:01 AM

Mamy w WBA Super Championa, mamy regularnego i będziem mieć interima.

O Pas WBA Interim zawalczą Luis Ortiz i Rusłan Czagajew.

Pewnie scenariusz będzie taki. Kliczko pokonuje Powietkina i zdobywa pas WBA Super Hiper Master Champion.

A zwycięzca walki Ortiz vs Czagajew zawalczy kimś innym mianowanym do regulara.

A chociaż cholera już wie... Teraz tylko czekać na czwarty pas "mistrza świata" WBA w ciężkiej


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - Maynard - 16-01-2013 10:07 AM

Skoro robią to w średniej, piórkowej, czy junior muszej, to dlaczego nie w ciężkiej, co za różnica? Od dawna wiadomo przecież, co jest dla tej (i innych) federacji istotne. "Sanctioning fee". Metody są różne, WBA ewidentnie stawia na ilość.


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - CCConeser - 16-01-2013 10:18 AM

Nic nie swiruje. Ruiz też był tymczasowym mistrzem w wadze ciężkiej.


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - Adammobp - 16-01-2013 12:32 PM

Skoro dla Ciebie 3 mistrzów świata w jednej kategorii wagowej w jednej federacji to nie świrowanie, to nie wiem...


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - Tar-Ellendil - 16-01-2013 12:32 PM

Przynajmniej walka będzie ciekawa,a czy o pasek czy nie kogo to obchodzi.


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - Krzych - 16-01-2013 10:00 PM

Pieniądze muszą się zgadzać. Czemu by zarabiać na jednym mistrzu jak można na trzech? Zaraz zrobią jeszcze interim WBA World for 1 month, interim WBA World for 2 months i tak się zrobi dziesięciu mistrzów. WBO też już jakieś jaja chciało robić w cruiser, że Huck zostanie superchampionem a Afolabi będzie z kimśtam walczył o regular. Nie wiem co z tego w końcu wyszło... Żenada to jest kompletna no ale co zrobisz?


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - Szakal - 16-01-2013 10:04 PM

(16-01-2013 10:00 PM)Krzych napisał(a):  Pieniądze muszą się zgadzać. Czemu by zarabiać na jednym mistrzu jak można na trzech? Zaraz zrobią jeszcze interim WBA World for 1 month, interim WBA World for 2 months i tak się zrobi dziesięciu mistrzów. WBO też już jakieś jaja chciało robić w cruiser, że Huck zostanie superchampionem a Afolabi będzie z kimśtam walczył o regular. Nie wiem co z tego w końcu wyszło... Żenada to jest kompletna no ale co zrobisz?
To miał być taki pas jaki dostał od WBO np. Dariusz Michalczewski, czyli taki którego nie bronisz, a który możesz sobie postawić co najwyżej na kominku czy na szafce przy łóżku.

A to co robi WBA to jest po prostu kpina. Nie dość, że Mosley nie wiadomo za co dostaje szansę walki o pas z Pauliem, to jeszcze czeka nas kolejny interim. Jeśli to nie byłaby walka o pas, to kibicował Ortizowi, w takim wypadku mam wielką nadzieję na remis.


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - pyra90 - 16-01-2013 10:07 PM

Niestety IBO jest już bardziej prestiżowe niż WBA...


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - Zioło-Pale-Niebywale - 17-01-2013 12:40 PM

Z tymi pasami to po prostu komedia,no ale akurat w ciężkiej to i tak wiadomo kto jest Championem,reszta może se zdobywać wice paski.


RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej - RoyJonesJr - 05-02-2013 09:49 AM

Pozwole sobie nieco odświeżyć temat i odbiec od pasków WBA w ciężkiej przy przejsc do Super Średniej.
TAM TO JEST CYRK ! jak ktos moze to mi wyjasni ?

Bo jak wiadomo mistrzem WBA w wersji SUPER Champion w super middle jest znany wszystkim Andre Ward.
A jak z kolei wiadomo w maju Kessler posiadacz pasa WBA Regular walczy rewanżową walke z Frochem mistrzem IBF. Czyli unifikacja Big Grin jeżeli posiadacz pasa w wersji regular unfikuje to wtedy Regular ewolouje w super champion i tak jest i w tym przypadku.
Czy mi sie wydaje czy super średniej będzie dwóch mistrzów WBA Super.
To który to jest ten prawdziwy ?
To tak samo jakby Vitali zawalczył z Powietkinem to nawet w HW dwoch braci będą mistrzami super..
CYRK PANOWIE