Forum - BOKSER.ORG
Odlanier Solis - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Odlanier Solis (/thread-856.html)



RE: Odlanier Solis - redd - 09-01-2014 09:19 PM

(09-01-2014 04:15 PM)RedHawk napisał(a):  Jeżeli ktoś tu myśli, że walka z Thompsonem będzie dla Solisa jakimś wyzwaniem to się myli... Thompson w formie z Price'a czy Puleva ma kondycje na góra 5-6 rund. Stawiam na Solisa wysoko na pkt lub przez TKO w końcówce.

A Solis to może jest tytanem kondycji? Na dzień dzisiejszy Thompson to spore wyzwanie dla Kubańczyka. Dla mnie to zestawienie jest bardzo wyrównane.


RE: Odlanier Solis - BMH - 09-01-2014 09:42 PM

Dokladnie tak, jak napisal Redd. Solis, jak nie wezmie sie ostro do roboty, to kondycja nawet moze ustapic Thompsonowi i bedzie dupa zbita. Mimo wszystko... mimo tych ostatnich walk i ch..owego podejscia do treningow Kubanczyka, ja wierze w niego, choc co by teraz Odlanier nie zrobil, to juz zawsze bedzie odbierany jako zmarnowny talent.


RE: Odlanier Solis - Gogolius - 09-01-2014 10:53 PM

A jak zdobędzie pas WBC?


RE: Odlanier Solis - Martin - 10-01-2014 08:25 AM

(09-01-2014 10:53 PM)Gogolius napisał(a):  A jak zdobędzie pas WBC?

To go zaraz straci.


RE: Odlanier Solis - Gogolius - 10-01-2014 09:01 AM

Czy ja wiem? Jak bedzie go bronil z Wilderem...
A tak serio no to wtedy ciezko mowic zeby byl zmarnowanym talentem chyba ze traktujemy go jak Zaba Judah Tongue


RE: Odlanier Solis - Krzych - 12-01-2014 04:08 PM

Solis podobno zabrał się nareszcie za treningi. Nie rozumiem też do końca postawy Pedro Diaza. Jakbym to ja był jednym z najlepszych o ile nie najlepszym trenerem świata i przyszedłby do mnie Solis z 15kg nadwagą to bym go za przeproszeniem wypierdolił na zbity pysk z tej sali a nie z nim trenował wtedy kiedy mu się zachce a już tym bardziej nie stałbym w jego narożniku.
Na filmikach z treningów widać, że Solis na pewno nie waży 120kg. Do dobrej wagi ma jeszcze kawałek drogi ale przecież walczy dopiero w marcu.
Solis to niesamowicie zmarnowany talent. Choć to określić będzie można dopiero jak odejdzie. On jest tak szybki, świetny technicznie i w obronie, nawet z taką nadwagą. Do tego świetny zasięg. Jakby on ważył ze 105kg... Nie byłoby opcji żeby go pokonać. Jedyne mankamenty Solisa to nadwaga, która przekłada się na kondycję i momentami ograniczenia ruchowe. No bo wiadomo, że ważąc 121 kg Solis nie zrobi tego co ważąc 110... Niech waży te 110, to i tak jest bardzo dobrze jak na niego. Miejmy nadzieję, że teraz weźmie się za treningi. Po tej niesamowicie pechowej przegranej z Kliczką mógł nie mieć motywacji. Teraz już może mieć jej więcej a przeciwnik też znacznie lepszy niż poprzedni.


RE: Odlanier Solis - BMH - 12-01-2014 04:27 PM

(10-01-2014 09:01 AM)Gogolius napisał(a):  A tak serio no to wtedy ciezko mowic zeby byl zmarnowanym talentem chyba ze traktujemy go jak Zaba Judah Tongue
Nie bardzo rozumiem jaka jest analogia miedzy Solisem, a Judahem ktory na pro w porownaniu Kubano to siegna nieba.... idac dalej... Zab w mojej ocenie(i pisze to jako wielki fan Amerykanina) nie mial takiego talentu jak bohater tego tematu.

Odlanier, nawet mimo nadawgi i wyraznych brakow kondycyjnych poki co daje rade, a wszystko zawdziecza niesamowitemu talentowi. Jezeli kondycji mu bedzie starczylo na caly dystans, to chyba tylko dzieki lucky punchowi Thompson bedzie w stanie wygrac ta walke. W kazdym razie wybor Tonego, to dobre posuniecie i moze to zmusi Kubanczyka do wiekszego wysilku na treningach.


RE: Odlanier Solis - Gogolius - 12-01-2014 10:46 PM

BMH,
1) jeśli Solis zdobyłby pas mistrzowski to nie uznałbym go za zmarnowany talent nieważne co robił wcześniej i ile lat zaprzepaścił - nie wykorzystał w pełni talentu - okej, ale na pewno nie zmarnował (jeśli ten pas dorwie).
No chyba, że będziemy go traktować jak Zaba Judah, który pasy zdobywał kilkukrotnie, a mimo to uważany jest za zmarnowany talent (i tu jest ta analogia).

2) No właśnie ja uważam, że Zab Judah to chyba najbardziej utalentowany bokser, który boksował w ostatnim dwudziestoleciu. Jest to wrażenie czysto subiektywne i ciężko to zmierzyć, ale mimo tych pasów mistrzowskich i bardzo dobrej kariery - no jak na niego to za mało. To miał być długoletni król p4p, o.


Co do wątku: też uważam, że Thompson to dobry wybór. Znane nazwisko, ale nie jakoś wybitnie groźny + Solis od razu przy zwycięstwie wygrany też korenspodencyjny pojedynek z Price'em.


RE: Odlanier Solis - BMH - 12-01-2014 11:22 PM

(12-01-2014 10:46 PM)Gogolius napisał(a):  jeśli Solis zdobyłby pas mistrzowski to nie uznałbym go za zmarnowany talent nieważne co robił wcześniej i ile lat zaprzepaścił - nie wykorzystał w pełni talentu - okej, ale na pewno nie zmarnował (jeśli ten pas dorwie).
No chyba, że będziemy go traktować jak Zaba Judah, który pasy zdobywał kilkukrotnie, a mimo to uważany jest za zmarnowany talent (i tu jest ta analogia)

Nawet zeby zdobyl Solis tytul, to straconych lat nikt mu juz nie wroci. W mojej ocenie, jest wiec zmarnownym talentem, niezaleznie od tego czy jeszcze cos ugra, czy nie. Rozumiem jednak o co Ci chodzi... najnormalniej inaczej odbieramy pojecie "zmarnowany"... dla Ciebie tytul by zrekompensowal te lata lenistwa, a dla mnie nie, a przynajmniej nie na tyle by mowic o tym, ze nie zmarnowal talentu.Wink


RE: Odlanier Solis - BMH - 15-01-2014 04:41 PM

http://www.youtube.com/watch?v=3zZvSn8BNO0

Widac wrodzony luz w sposobie wyprowadzania ciosow Solisa... Drozd choc dla mnie technik swietny, to wyglada troche jak drewno przy Kubanczyku.Wink