Forum - BOKSER.ORG
Chris Byrd - Andrzej Gołota (2004-04-17) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Punktacja Walk (/forum-32.html)
+--- Wątek: Chris Byrd - Andrzej Gołota (2004-04-17) (/thread-703.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Chris Byrd - Andrzej Gołota (2004-04-17) - Szakal - 28-10-2012 05:10 PM

Witajcie w pierwszym tygodniu forumowej Ligi Punktacji Walk. Zaczniemy naszą zabawę od walki Gołoty z Byrdem, która nadal budzi duże kontrowersje, na temat której nadal pojawiają się skrajne czasem opinie, oraz werdyktem której nadal są oburzeni niektórzy polscy kibice... Słowem - jest to wymarzona walka do otwarcia ligi.

LINK DO TEMATU GŁÓWNEGO: http://forum.bokser.org/thread-696.html

Andrzej Gołota - Chris Byrd

[Obrazek: golotabyrd.png]

Data: 2004-04-17
Miejsce walki: Madison Square Garden, Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Stawka walki: IBF Heavyweight Title
Sędzia ringowy: Randy Neumann
Sędzia punktowy 1: Steve Weisfeld (115-113 Gołota)
Sędzia punktowy 2: Melvina Lathan (115-113 Byrd)
Sędzia punktowy 3: Tony Paolillo (114-114 Remis)
Link do nagrania: Gołota - Byrd

O walce: Na początek pod lupę trafia pojedynek, który do dziś budzi wśród wielu Polaków olbrzymie kontrowersje: Andrzej Gołota - Chris Byrd. Zdaniem naprawdę dużej grupy polskich kibiców popularny "Andrew" został w tej walce oszukany, gdyż podobno to jemu należało się zwycięstwo. Pojawiały się (i nadal pojawiają) głosy, że werdykt tej walki to skandal i zwyczajne złodziejstwo. Czy pretensje do sędziów punktowych są uzasadnione? I czy remis, dzięki któremu Byrd zachował pas mistrza świata IBF był naprawdę naciągany? Przekonajmy się, jak Wy widzicie werdykt tej walki.


Na Wasze karty czekam przez dwa tygodnie (czy wolicie jednak tydzień? Będę wdzięczny za opinie na ten temat), potem wydamy werdykt, jak Wy widzicie wynik tej walki.

Zapraszam do punktowania oraz komentowania!


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - Mastrangelo - 28-10-2012 05:26 PM

Dobry wybór, punktowałem tą walkę już 2 razy, więc poczekam aż pojawią się karty innych i wtedy obejrzę ponownie te rundy, przy których będzie różnica opinii. Ja jestem za 2 tygodniowym przedziałem.


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - RSC-2 - 28-10-2012 06:29 PM

Jak już „wypunktujecie” walkę Gołota-Byrd to proponuję zająć się walką Maywether-De La Hoya.
Kilka dni temu Jeden ze sportowych kanałów wyemitował bardzo długi wywiad z Pinderę.
W wywiadzie tym poruszono także temat tej walki.
Byłem trochę zaskoczony tym co mówił Pindera. Odsyłam niektórych „punktujących” na tym portalu i nie tylko na tym portalu do tej wypowiedzi. Bo skoro mnie nazwali ………. to to samo musieliby powiedzieć o Pinderze.
A teraz już nie przeszkadzajcie sobie i punktujcie walkę Gołoty z Byrdem.
Co tam M-DLH. Moja obsesja na temat tej walki niepotrzebnie przenosi się w to miejsce.
Anuluję ten wpis.
Wracamy do tematu.


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - PeterManfredo - 28-10-2012 07:36 PM

Trudna walka do punktowania,anemiczny,śliski Byrd i ostrożny,nieco spięty Gołota...Podeślę punktację i gratuluję fajnego pomysłu


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - redd - 28-10-2012 07:43 PM

A więc tak, oto moja punktacja:

Runda I
Remis. Ciosów celnych jak na lekarstwo. Może ze 2-3 celne prawe proste Byrda doszły do celu. Większe wrażenie zrobiły na mnie jednak Byrd ze swoją szczelną defensywą.
Gołota vs Byrd 9-10*

Runda II
Gołota w natarciu, ale jego skuteczność jest zerowa. Bije albo w powietrze, albo w barki Byrd. W ostatnich 30 sekundach mało brakowało, aby waciany Chris jedną z kontr nie usadził Gołoty na dupie. W końcówce rundy Byrd zadał kilka celnych ciosów i tym samym skradł to starcie.
Gołota vs Byrd 9-10 (18-20)

Runda III
Gołota przez cały czas jest stroną nacierającą i tym razem kilka razy trafia Byrda (szczególnie na korpus). Byrd wdaje się z Gołotą w wymiany, ale jego ciosy nie są tak „ciężkie” jak uderzenia Andrew.
Gołota vs Byrd 10-9 (28-29)

Runda IV
Gołota przez cały czas naciera, ale zdaje się że w celnych ciosach jest remis. Jednak zapisuję tę rundę na konto Gołoty, ponieważ udało mu się narzucić swój styl walki.
Gołota vs Byrd 10-9 (38-38)

Runda V
Dobra runda w wykonaniu Gołoty. Spycha Byrda na liny i zadaje mocne ciosy na korpus. Byrd nie daje sobie zrobić krzywdy, ale też nie pokazuje niczego nadzwyczajnego.
Gołota vs Byrd 10-9 (48-47)

Runda VI
Gołota w natarciu, ale Byrd doskonale się broni i do tego kontruje. W tym starciu jest bardziej skuteczny i zdecydowanym przyśpieszeniem w końcówce zaznacza swoją przewagę. Gołota pod koniec rundy bije Byrda w tył głowy (w poprzednich starciach robi to samo), ale Randy Newman tak jak w walce z Ruziem nie chce widzieć fauli Polaka. Gołota miał też dobre momenty w tym starciu i od biedy można by zapisać mu tę rundę.
Gołota vs Byrd 9-10 (57-57)*

Runda VII
Przez większość rundy Byrd na środku ringu kontruje i punktuje Gołotę. To starcie zdecydowanie należy dla niego.
Gołota vs Byrd 9-10 (66-67)

Runda VIII
Gołota robi wiatrak przy linach, ale nie trafia w ogóle, a do tego nadziewa się na wiele krótkich ciosów Byrda. Byrd zadał w tej rundzie zdecydowanie więcej ciosów.
Gołota vs Byrd 9-10 (75-77)

Runda IX
Najlepsza runda Byrda. Doskonale się broni i jeszcze lepiej kontruje. Czysto wygrywa to starcie.
Gołota vs Byrd 9-10 (84-87)

Runda X
Gołota wypada dobrze przez dwie minuty (mimo, że zbyt wielu ciosów nie trafił) na tle ospałego Byrda, ale Amerykanin bierze się w garść w ostatniej minucie i zadaje wiele celnych uderzeń na głowie Andrew. Zrywem w końcówce (ale jakże efektywnym, na tle nieefektywnego Gołoty) Byrd kradnie i to starcie.
Gołota vs Byrd 9-10 (93-97)

Runda XI
Gołota pudłuje, a Byrd dobrze się broni i skutecznie kontruje. Bez dwóch zdań runda Byrda.
Gołota vs Byrd 9-10 (102-107)

Runda XII
Runda wyrównana. Na początku gołota trafia mocno kilka razy. Jednak później Byrd dochodzi do głosu ze swoimi kontrami. Najlepsza runda tego pojedynku. Starcie do punktowania w dwie strony.
Gołota vs Byrd 10-9*

Ostatecznie: Gołota vs Byrd 112-116

Rundy wyrównane: 1,6,12
Rundy wyrównane dla Gołoty: 114-114
Rundy wyrównane dla Byrda: 111-117

Andrzej w tej walce robił dużo szumu, ale była to nieefektywna agresja. Po prostu nie trafiał Byrda. Byrd za to był mniej aktywny, ale dużo bardziej dokładny i zadał więcej celnych ciosów. Remis to było maksimum na które Andrew mógł liczyć. Jednak na mnie lepsze wrażenie zrobił Amerykanin.

PS. Czekam na karty punktowe tych, którzy zaznaczyli w ankiecie, że Gołota wygrał walkę.


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - Szakal - 28-10-2012 07:53 PM

@AdamekFightPL, @Metzger
Podobnie jak @redd również czekam na Wasze karty punktowe. Mam nadzieję, że takowe dodacie do tego tematu, bo jak sami wiecie zaznaczyć tylko odpowiedź w ankiecie nie jest trudno. Wcale nie musicie się spieszyć, macie na to całe dwa tygodnie ;]


Moją kartę postaram się dodać jutro.


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - Pakman - 28-10-2012 08:14 PM

Moja karta:

Runda:
1. 9-10 Byrd*
2. 9-10 Byrd
3. 10-9 Gołota
4. 10-9 Gołota
5. 10-9 Gołota
6. 9-10 Byrd
7. 10-9 Gołota*
8. 10-9 Gołota
9. 9-10 Byrd
10. 9-10 Byrd
11. 9-10 Byrd
12. 10-9 Gołota*

wynik : 114-114

rundy wyrównane dla Gołoty: 117-111 Gołota
rundy wyrównane dla Byrda: 117-111 Byrd

Walka niesamowicie wyrównana i trudna do punktowania. Kiedy oglądałem ją na żywo o świcie. Czułem zwycięstwo Andrew i byłem bardzo zawiedziony werdyktem, jednak po kilkukrotnym obejrzeniu pojedynku dochodzę do wniosku, że remis jest najbardziej sprawiedliwym wynikiem.


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - PeterManfredo - 29-10-2012 10:23 AM

CHRIS BYRD - ANDRZEJ GOŁOTA

Runda 1
Zacięta runda,Andrzej spychał do lin lecz za mało uderzał. Rund rozpoznawcza,Andrzej aktywniejszy. 9-10

Runda 2
Byrd przy linach dobrym balansem unika ciosów do tego świetnie kontruje, w końcówce znakomitym lewym prostym zachwiał Gołotą. 10-9

Runda 3
Obraz walki się nie zmienia. Andrzej w końcu parę razy trafił przy linach. Byrd się odgryzał lecz to było za mało. 9-10

Runda 4 *
Wyrównane starcie. Andrzej w natarciu lecz nieco bezradny w półdystansie. Szczelna garda Byrda + kilka dobrych prostych kontrujących które wchodzą przeważa. 10-9

Runda 5
Spokojniejsza runda,Gołota trafił kilka prostych,był aktywny przy linach,Byrd jakby odkładał siły na dalszą część walki. 9-10

Runda 6 *
Byrd nieco aktywniejszy,trafiał przy linach,szczelnie bronił choć Andrzej parę sierpów na głowie Chrisa ulokował. Wyrównana runda ze wskazaniem na Byrda. 10-9

Runda 7
Byrd się rozluźnił i punktował Andrzeja sprytnie. Widoczna przewaga szybkości Byrda. 10-9

Runda 8 *
Byrd raz po raz trafia zza gardy bezradnego Gołotę. Dużo obijania rąk i tułowia lecz Byrd trafiał czyściej i częściej. 10-9

Runda 9
Rozluźniony Byrd coraz częściej trafia...Gołota jakby opadł z sił. 10-9

Runda 10 *
Wyrównana runda lecz nadal Byrd na lepszym procencie trafień. 10-9

Runda 11
Andrzej nie potrafi naruszyć Byrda przy czym sam sporo inkasuje... 10-9

Runda 12
Andrzej wreszcie agresywniejszy,starał się,świetne zacięte wymiany przy linach,runda dla Andrzeja. 9-10

116 - 112 Chris Byrd

Rundy wyrównane zapisałem Chrisowi gdyż to on bronił pasa i do tego był w tych rundach jak dla mnie nieco sprytniejszy i jednak skuteczniejszy.
Przy wyrównanych rundach dla Andrew to on wygrywa 116-112.


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - PeterManfredo - 31-10-2012 06:25 PM

Fenomenalny pomysł na wątek ale nieco śpi...


RE: LPW, Tydzień 1: Andrzej Gołota - Chris Byrd - Szakal - 31-10-2012 07:38 PM

@Peter
Niekoniecznie temat śpi. Jak wspomniałem w temacie głównym (a także tutaj) na obejrzenie i wypunktowanie walki macie 2 tygodnie, w związku z czym nie ma się z czym spieszyć.

Ja kartę na 100% dodam dzisiaj, po prostu przez ostatnie 2 dni nie miałem czasu, a na forum byłem tylko dłuższą chwilę.