Forum - BOKSER.ORG
Floyd Mayweather, Jr. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Floyd Mayweather, Jr. (/thread-70.html)



RE: Floyd Mayweather, Jr. - Joker - 28-11-2014 06:37 PM

Tak tylko w przypadku Mayweathera bo jest czarny i sztucznie zrobiono z niego króla ppv i p4p.Jest amerykaninem i przynosi najwięcej kasy.


RE: Floyd Mayweather, Jr. - RSC-2 - 28-11-2014 07:00 PM

@BMH

Całkowicie źle i opacznie zrozumiałeś mój wpis
(28-11-2014 06:30 PM)BMH napisał(a):  Po co bokser za milion dolarow ma sie podkladac, skoro moze wygrac i za rewanz zarobic kilkanascie mln dolarow?
Ale to nie bokser się podkłada.
To stacja telewizyjna stawia mu taki warunek i na takiej zasadzie daje mu walkę .
Oczywiście mógłby się zgodzić ,a w ringu zrobić coś innego jak w walce Puritty-Kliczko
Ale to by mu się na dłuższą metę nie opłaciło, bo kariera i zarobki są bezpośredni związane z telewizją
A ponadto kto by mu zapłacił te kilkanaście milionów gdyby „oszukał” stację telewizyjną albo nie zgodził się na walkę ?.
Oczywiście jest jeszcze stacja konkurencyjna i jest to możliwe, ale nie jest pewne czy konkurencja dałaby mu tyle zarobić.


(28-11-2014 06:30 PM)BMH napisał(a):  Dwa. Wnioskuje, ze wszyscy wielcy bokserzy ktorych pokonal Floyd, to przekupne ku*wy bez honoru i szacunku dla swojego teamu jak i kibicow. Tak?

Może nie wszyscy ale są tacy.
(28-11-2014 06:30 PM)BMH napisał(a):  Teraz dalej. Jezeli nawet to jest prawda(jakkolwiek nie brzmialby to smiesznieRolleyes ), to podobne zarzuty powinien uslyszec tez Kliczko, Golovkin, Kovalev i inni ktorzy jakims "cudem" wygrywaja. Tak? Czy rozumiem, ze to tylko dziala w przypadku pana zero porazek?
Pisałem już, że ten kontrakt ze względu na dużą ilość walk w jednym kontrakcie i dużą sumę jest podejrzany jako czysto sportowy ,a staje się bardziej biznesowy podlegającym prawom ekonomii i dlatego mam większe wątpliwości niż w innych przypadkach . Innych bokserów też nie wykluczam z takiego procederu ,ale brak mi tak ewidentnych przesłanek jak w przypadku mejłetera.B okserzy których wymieniłeś nie mieli tak długich kontraktów i tak kolosalnych sum.
Gdyby Kliczko przegrał jedną dwie walki to jego następny kontrakt na walkę będzie o tyle mniejszy ile po porażkach spadnie jego wartość marketingowa. W przypadku mejłetera i 6 walk ta wartość jest gwarantowana bez względu na wynik a wpływy stacji telewizyjnej z następnych walk po porażce mogą się zmniejszać.

Dlatego w przypadku mejłetera stacja telewizyjna nie może sobie "pozwolić" na porażkę Floyda Zero [porażek]


RE: Floyd Mayweather, Jr. - BMH - 28-11-2014 07:20 PM

(28-11-2014 07:00 PM)RSC-2 napisał(a):  Ale to nie bokser się podkłada.
To stacja telewizyjna stawia mu taki warunek i na takiej zasadzie daje mu walkę .
Oczywiście mógłby się zgodzić ,a w ringu zrobić coś innego jak w walce Puritty-Kliczko
Ale to by mu się na dłuższą metę nie opłaciło, bo kariera i zarobki są bezpośredni związane z telewizją
A ponadto kto by mu zapłacił te kilkanaście milionów gdyby „oszukał” stację telewizyjną albo nie zgodził się na walkę ?.
Oczywiście jest jeszcze stacja konkurencyjna i jest to możliwe, ale nie jest pewne czy konkurencja dałaby mu tyle zarobić.

Prosze o chocby jeden dowod to potwierdzajacy co starsz sie wcisnac. Bo na ta chwile, to wyglada to na jakis dziecinny hejt.. teorie spiskowe. etc. Podpierasz to swoja intuicja, czy moze gdzies to wyczytales?

(28-11-2014 07:00 PM)RSC-2 napisał(a):  Może nie wszyscy ale są tacy.

Moze nie wszyscy?Big Grin Skad to "moze"? Czyli, ze jest szansa, ze jednak wszyscy, tak?
Prosze o nazwiska chociaz trzech, i argumenty(choc lepie tu pasuje poprosic o dowody, bo argumenty typu mam przeczucie, albo wydaje mi sie, sa slabe) ktore moga o tym swiadczyc, w innym razie moglbym posadzic Cie o celowy hejt. Chcialbym wiedziec ktory to jest taka sprzedajna suczka.Cool

(28-11-2014 07:00 PM)RSC-2 napisał(a):  Pisałem już, że ten kontrakt ze względu na dużą ilość walk w jednym kontrakcie i dużą sumę jest podejrzany jako czysto sportowy ,a staje się bardziej biznesowy podlegającym prawom ekonomii i dlatego mam większe wątpliwości niż w innych przypadkach . Innych bokserów też nie wykluczam z takiego procederu ,ale brak mi tak ewidentnych przesłanek jak w przypadku mejłetera.B okserzy których wymieniłeś nie mieli tak długich kontraktów i tak kolosalnych sum.
Gdyby Kliczko przegrał jedną dwie walki to jego następny kontrakt na walkę będzie o tyle mniejszy ile po porażkach spadnie jego wartość marketingowa. W przypadku mejłetera i 6 walk ta wartość jest gwarantowana bez względu na wynik a wpływy stacji telewizyjnej z następnych walk po porażce mogą się zmniejszać.

Wszystkie najwieksze gwiazdy na ogol podpisuja kontrakty na kilka walk. Co w tym dziwnego? Biznaes? A no pewnie, ze biznas, o to w tym wszystkim chodzi. Podejrzane? Kazdy dominator swojej epoki podpisywal kontrakty na dziesiatki milionow.
Ale okej. Skoro wszystko jest tak ustawione, to skad ten remis w walce z Alvarezem, albo z Maidana? Kupy sie nie trzyma to wszystko.


RE: Floyd Mayweather, Jr. - RSC-2 - 28-11-2014 07:55 PM

BMH
Gdybyś uważnie czytał to co napisałem na początku to wiedziałbyś ,że są to przesłanki.

Dowodów w postaci zeznań rywali mejłetera przed prokuratorem ,że brali „pod stołem” raczej Ci nie dostarczę.
Ja wiem że Ty ,aby w to uwierzyć potrzebujesz „kwitu” notarialnie potwierdzonego przetłumaczonego na język polski przez tłumacza przysięgłego.
Ale niestety takiego nie mam.
Piszę tu na forum swoje spostrzeżenia ,uwagi , i wątpliwości co do uczciwości boksu.
Ty możesz w to wierzyć i nie musisz.
Możesz argumentami udowadniać ,że nie mam racji lub omijać moje wpisy.
Możesz z nimi się nie zgadzać.
Twój jest wybór.
Ale nie żądaj abym dostarczył ci zeznania podpisane przez Ortiza. De La Hoyę czy kogokolwiek innego.

W takim razie skoro nie zgadzasz się z moimi tezami to proszę wyjaśnij mi jedną rzecz.
Dlaczego przeciwników mejłeterowi dobiera i akceptuje stacja telewizyjna Showtime a nie organizacja bokserska?
Przecież takiej sytuacji nie ma w żadnej innej dyscyplinie sportowej ,aby telewizja w zawodach sportowych ustalała kto będzie czyim przeciwnikiem.


RE: Floyd Mayweather, Jr. - Martin - 28-11-2014 08:41 PM

@RSC
Twoje podejrzenia czy też sugestie jakoby rywale Mayweathera "przegrywali" walki za milion dolców są słabe, nie sądzisz?
To, że przeciwników Floyda (nie tylko jego) dobiera i akceptuje stacja telewizyjna to akurat w boksie zawodowym nic nowego.

RSC może teraz dla odmiany spróbuj Ty przyjąć, że Floyd Mayweather jest po prostu dobry, albo inaczej, zbyt dobry dla swoich rywali, którzy nie są w stanie go pokonać? Zastanawiałeś się kiedyś, że może ta wersja jest najbliższa prawdy?

Niewątpliwie piszesz ciekawe rzeczy tylko chyba nie bardzo mają one odzwierciedlenie w życiu. Nie obraź się, ale jak czytam Twoje wpisy na temat ustawiania walk Mayweathera to jakbym słyszał Kaczyńskiego, że znowu sfałszowali wybory...ten sam poziom argumentacji.


RE: Floyd Mayweather, Jr. - RSC-2 - 28-11-2014 08:55 PM

(28-11-2014 08:41 PM)Martin napisał(a):  Niewątpliwie piszesz ciekawe rzeczy tylko chyba nie bardzo mają one odzwierciedlenie w życiu.

Własnie odwrotnie . Znam zbyt dobrze życie i prawa biznesu i wiem co w trawie piszczy.


RE: Floyd Mayweather, Jr. - BMH - 29-11-2014 12:44 PM

(28-11-2014 07:55 PM)RSC-2 napisał(a):  Dowodów w postaci zeznań rywali mejłetera przed prokuratorem ,że brali „pod stołem” raczej Ci nie dostarczę.
Ja wiem że Ty ,aby w to uwierzyć potrzebujesz „kwitu” notarialnie potwierdzonego przetłumaczonego na język polski przez tłumacza przysięgłego.
Ale niestety takiego nie mam.

Dlatego Twoje slowa to tylko-jakby napisal NT-puste hasla, i merytorycznie bezwartosciowy wpis.

(28-11-2014 07:55 PM)RSC-2 napisał(a):  Piszę tu na forum swoje spostrzeżenia ,uwagi , i wątpliwości co do uczciwości boksu.
Ty możesz w to wierzyć i nie musisz.
Możesz argumentami udowadniać ,że nie mam racji lub omijać moje wpisy.
Możesz z nimi się nie zgadzać.

Ja nic nie musze. Nikt nie traktuje powaznie tego co piszesz, bo jestes od lat zdeklarowanym, nieobiektywnym, i nie wyrozniajacym sie wiedza, hejterm Floyda, a to duzo wyjasnia RSC.

(28-11-2014 07:55 PM)RSC-2 napisał(a):  Twój jest wybór.
Ale nie żądaj abym dostarczył ci zeznania podpisane przez Ortiza. De La Hoyę czy kogokolwiek innego.

Nie oczekuje, ze podasz dowody, bo wiem, ze takich nie masz, a wszystko opiera sie Twoim "mam teorie spiskowa, ale za ch..ja nie dam rady tego udowodnic." Rolleyes Dlatego-troche zlosliwie-o nie zapytalem. Wymyslasz historyjki co moze i jest fajna rozrywka, ale jednoczesnie ukazuje to jak bardzo jestes nieszczesliwy z powodu Pana Zero Porazek Mejledera, jednego z najwiekszych telentow all time, i boksera ktory wynikami broni swojej wysokiej lokaty w rankingu P4P ever.Cool

(28-11-2014 07:55 PM)RSC-2 napisał(a):  W takim razie skoro nie zgadzasz się z moimi tezami to proszę wyjaśnij mi jedną rzecz. Dlaczego przeciwników mejłeterowi dobiera i akceptuje stacja telewizyjna Showtime a nie organizacja bokserska?
Przecież takiej sytuacji nie ma w żadnej innej dyscyplinie sportowej ,aby telewizja w zawodach sportowych ustalała kto będzie czyim przeciwnikiem.

Skoro tv-moim zdaniem- nadplacila za produkt(bo nie oszukujmy sie, pieniadze ktore zarobia Floyd to jest szalenstwo!), to co jest w tym dziwnego, ze teraz wlodarze danej stacji chcialiby wyjsc na plus i razem ze swoja najwieksza gwiazda omawiaja szczegioly przy wyborze rywali? SHO placi tyle za kontrakt, ze najwyrazniej nie chce dopusic do sytuacji, ze Floyd bierze na rywala malo medialnego boksera pokroju Algieriego. Podoba mi sie to, ze SHO pilnuje swoich interesow, ale jednoczesnie oczekuje, ze kibice beda zainteresowani taka walka.

(28-11-2014 08:55 PM)RSC-2 napisał(a):  Własnie odwrotnie . Znam zbyt dobrze życie i prawa biznesu i wiem co w trawie piszczy.

Widac RSC. Pytanie dlaczego stacja SHO ktora podpisla wielomilionowy kontrakt z Floydem, bierze udzial przy zatwierdzaniu przyszlych rywali, dobitnie potwierdzilo ja "zbyt dobrze znasz prawa biznesu". Sam siebie dyskredytujesz.Blush


RE: Floyd Mayweather, Jr. - RSC-2 - 29-11-2014 03:41 PM

@BMH
(29-11-2014 12:44 PM)BMH napisał(a):  Pytanie dlaczego stacja SHO ktora podpisla wielomilionowy kontrakt z Floydem, bierze udzial przy zatwierdzaniu przyszlych rywali, dobitnie potwierdzilo ja "zbyt dobrze znasz prawa biznesu". Sam siebie dyskredytujesz.Blush
Ja myślę ,że w tym wypadku nie ma rozbieżności w naszych poglądach.
Ale chciałbym abyś odpowiedział na to pytanie. Dlaczego boisz się odpowiedzieć?
Dlatego jeszcze raz powtórzę pytanie do Ciebie:
Dlaczego przeciwników dla mejłetera wybiera i akceptuje stacja telewizyjna?
Nie ma takiej drugiej dyscypliny sportu gdzie stacja telewizyjna ustalałaby kto z kim ma stoczyć rywalizacją sportową.
Dlaczego przeciwnika nie ustala i nie narzuca federacja bokserska.
[ Tylko nie odpowiadaj mi że tak jest często w przypadku boksu, bo ja to wiem. Ja pytam dlaczego tak jest”]

A ponadto.
Na forum mam prawo pisać o swoich spostrzeżeniach wnioskach i odczuciach.
Zapewniam Cię ,że nie muszę przedstawiać żadnych dowodów w postaci kwitów ,bo tego nie robi nikt na tym forum.

Przecież idiotyzmem by było gdybym napisał, że polska klasa polityczna to oszuści i na potwierdzenie swojej tezy musiałbym dostarczyć prawomocne wyroki sądów na wszystkich członków rządu, sejmu…. Bo ktoś aby w to uwierzyć musi mieć takie dowody.
To byłby absurd.
Jeszcze raz Ci odpisuję.
Ja nie muszę niczego udowadniać kwitami. Przedstawiłem wiele argumentów i przesłanek, że taki wariant jest prawdopodobny, uzasadniony prawami rynku i biznesu i mają z tego najbardziej optymalny zysk wszystkie strony. Jest to logika oparta na prawach ekonomii
Jak w procesie poszlakowym w którym także nie ma bezpośrednich dowodów, ale są poszlaki.

Ale Ty jeżeli nie chcesz nie musisz wierzyć w moje tezy i nie musisz się z nimi zgadzać.
Ale ani jednej z tych tez merytorycznie nie podważyłeś.
Stwierdziłeś jedynie że w nie wierzysz w to co piszę i poddałeś krytyce fakt mojego wpisu a nie jego treści
I masz do tego prawo aby krytykować w dowolny sposób to z czym się nie zgadzasz,
Takie są prawa forum.
Czekam na odpowiedź na pytanie z początku postu.


RE: Floyd Mayweather, Jr. - kubala1122331 - 29-11-2014 04:05 PM

Cytat:Ale ani jednej z tych tez merytorycznie nie podważyłeś

hehe... Przyganiał kocioł garnkowi Smile

RSC, tak w zasadzie to mam jedno pytanie. Po co interesujesz się boksem skoro wiesz, że wszystko co się dzieje jest ustawione? Ja jakbym miał takie przekonanie jak ty, nawet bym na to gówno nie spojrzał Smile


RE: Floyd Mayweather, Jr. - RSC-2 - 29-11-2014 04:24 PM

@kubala1122331

Czy ty naprawdę nie zrozumiałeś tego co ja napisałem czy tylko udajesz?

Ustawiane mogą być walki w które zaangazowane są gigantyczne pieniadze, lub takich zawodników co do których promotorzy i stacje mają przekonanie ,że odpowiednio prowadzeni [z zerem po stronie porazek] w przyszłości dadzą gigantyczne pieniadze.

Wiele walk w których "interes" jest o wiele mniejszy , lub kontraktowanych tylko na jedną walkę nie ma przesłanek o ustawieniu .

Dlatego też walki za gigantyczne pieniadze, walki na umowach "długotrminowych" walki u sauerlanda oraz gale w Moskwie lub Groznym bardzo mało mnie interesują .