Forum - BOKSER.ORG
Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) (/thread-666.html)



Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) - Bandit - 06-10-2012 10:28 AM

Drugi tydzień października w nim też będzie pare świetnych walk.

Zapewne skupimy się na walkach: Nonito Donaire, Mike'a Alvarado,Davida Price'a czy jak to u nas będziemy dopingować polaka - Pawła Głażewskiego.


12.10

Montreal, Quebec, Bell Centre
waga super średnia
o: Eliminator IBF -12rund
(pas posiada Carl Froch)

Adonis Stevenson 18(15)-1(Kanada) - Don George 23(20)-2-1 (U.S.A)

Walka dwóch mocno bijących zawodników wagi super średniej. Notowany bardzo wysoko w rankingach "Superman" nie ma oprócz solidnego Pryora jr dobrych zawodników na rozkładzie. George pokonał chociażby, będącego w ogromnym gazie Corneliusa White'a, czy dał dobrą walkę z Rodriguezem.

TYP: George na PKT


waga półśrednia
6 rund

Patryk Litkiewicz (Polska) 6(3)-0 - Kevin Bizier (Kanada) 17(12)-0

Lista przeciwników Biziera a Litkiewicza to przepaść, kanadyjczyk prezentuję dobry boks techniczny w połączeniu z mocnym ciosem. Litkiewicza nazwałbym solidnym, ponadto walczy na terenie przeciwnika.

TYP: Bizier PKT

waga ciężka
8 rund


Oscar Rivas(Kolumbia) 11(6)-0 - Joey Dawejko(U.S.A) 7(3)-1-1

Walka utytułowanych amatorów, a także młodych prospektów wagi ciężkiej.

TYP: Rivas KO/TKO 5-8R.


Niemcy, Hamburg, Wandsbek, Sporthalle

waga ciężka
10 rund
walka o pas: WBC Baltic

Denis Boytsov(Rosja) 31(25)-0 - Konstantin Airich(Niemcy) 23(17)-7-2

Dla Boytsova ta walka ma rodzaj przetarcia, przeciętny Airich, który został zdeklasowany przez Solisa nie powinien mu sprawić problemów.

TYP: Boytsov TKO 6-8R.

Hiszpania, Madryt, Madrid Arena

waga ciężka
o pas:
IBF Inter-Continental

Leif Larsen(Norwegia) 16(13)-0 - Odlanier Solis (Kuba) 18(12)-1

120kg słoń z norwegii, pokonał ... Danny'ego Williamsa, który niczym dzisiaj się nie różni w wadze ciężkiej od kelnera. Walka nie powinna być problemem dla Solisa, tylko czy potraktował poważnie treningi? zobaczymy.

TYP:Solis KO/TKO 5-7R.



10.13

Polska, Wieliczka, Kopalnia soli

waga półciężka
walka o pasy: Polish International, WBC Baltic

Paweł Głażewski(POLSKA) 17(4)-1 - Sofiane Sebihi(Szwajcaria) 19(13)-2

Głażewski nabrał rozgłosu po walce z Jonesem, Sebihi to solidniak wybrany jako odskocznia dla Głażewskiego, do większych walk.

TYP:Głażewski na PKT



Wielka Brytania, Glow, Bluewater

waga super średnia
walka o pas
EBU

James DeGale(Wielka Brytania) 12(9)-1 - Hadillah Mohoumadi (Francja) 13(9)-2-1

Można pomyśleć że to słaby rywal, ale można też pomyśleć że dwie porażki poniósł na wyjazdach. DeGale to bokser świetny, powinien być lepiej prowadzony.

TYP: DeGale na PKT


Wielka Brytania, Liverpool, Echo Arena

waga ciężka
walka o pas BBBofC British


David Price(Wielka Brytania) 13(11)-0 - Audley Harrison(Wielka Brytania) 28(21)-5

Świetny amator Harrison, złoty medalista IO nie sprawdził się jako zawodowiec. Szczytem jego możliwości była niezbyt lekka przeprawa z średnim Sprottem o pas EBU. Price również medalista ale brązowy, jest uważany za największy talent w wadze ciężkiej, a może pęknie balon??

TYP: Price KO/TKO 2-5R.

U.S.A, California, Home Depot Center
waga junior półśrednia
walka o eliminator
WBO(pas posiada Juan Manuel Marquez)

Mike Alvarado (U.S.A) 33(23)-0-1 - Brandon Rios 30(22)-1-1

Rios po deklasacji z rąk Abrila chce coś zdziałać wagę wyżej, Alvarado jak i Rios to wojownicy. "Mile High" to bokser bardzo niedoceniany, który od dawna powinien dostać szansę walki o MŚ.

TYP: Alvarado PKT


waga super kogucia
walka o pasy:
IBF,WBO,WBC Diamond


Nonito Donaire(Filipiny) 29(18)-1 - Toshiaki Nishioka(Japonia) 39(24)-4-3

Donaire notowany w czołówce P4P wykazał się odwagą podejmując tą walkę. Nishioka, chyba wie że jest to dla niego bardzo ważna walka i powinien pokazać klasę. Walka o niekwestiowanego mistrza tej kategorii.

TYP: Nishioka na PKT


RE: Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) - Jerome - 06-10-2012 11:09 AM

O! Oscar Rivas, polecony mi przez Holy'ego230 to świetny pięściarz. Czekam na jego walkę.

Boytsov to dla mnie śmieć. Nie wiem czy to wina promotora ale gość nie ma u mnie szacunku. Widziałem kilka jego wywiadów, i wydaje mu się, że jest nie wiadomo kim a jak przychodzi walczyć z czołówką to jest nie gotowy. Niech Airich sprawi mu problem.

U Solisa problemów się nie spodziewam. W perspektywie walki z Adamkiem życzę mu knockoutu aby pokazał, że nie jest skończony. Bardziej mnie ciekawi sposób rozegrania tej walki przez Odlaniera niż jej wynik, który raczej jest tylko jeden.

Price powinien zdemolować Harrisona jak to zrobił Haye. Nie widzę żadnego atutu Audley'a w tej walce. Nawet ogromny zasięg i pozycja mańkuta mu nie pomoże. Myślę, że skończy za podwójną gardą po kilku prawych a w końcu dobrowolnie przyklęknie jak Ustinov lub nie zdąży i padnie rażony prądem. Ważne zwycięstwo dla Davida.

Alvarado to dla mnie fenomen. Uwielbiam tego kolesia i mam nadzieję, że jego dobra passa będzie podtrzymana. Czekam na jego walkę z dużym zaciekawieniem. Życzę mu najlepszego.


RE: Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) - Bandit - 06-10-2012 11:20 AM

Rivas to jeden z największych talentów HW, dobrze prowadzony może dużo zdziałać. Walka z camarelle? kpiny niby 5:9, ale chyba tylko ciosy włocha liczyli ...


RE: Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) - Mastrangelo - 06-10-2012 12:02 PM

Rivas nie ma kondycji, jest niski, wolny na nogach, nie rusza głowy.. już teraz męczy się z niedzielnymi bokserami. Lubię go, ale to nie jest potencjał nawet na top 20, nawet nasz Szpilka jest bardziej perspektywiczny Wink.


RE: Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) - Hugo - 07-10-2012 11:25 AM

Najciekawszym pojedynkiem wydaje mi się walka Donaire - Nishioka, której stawką są 3 pasy i prymat w super koguciej. Typuję punktowe zwycięstwo Japończyka.

Alvarado - Rios zapowiada się na niezłą młóckę. Stawiam na zwycięstwo Alvarado przed czasem.

Price - Harrison ma duże znaczenie ze względu na aspiracje Price'a do mistrzowskich pasów.. Liczę na to, że potwierdzi dużą klasę. Typuje jego zwycięstwo przed czasem.

Stevenson - George. Moim zdaniem George jest przereklamowany. Nie wiem, z jakich powodów jego porażkę z Sierrą zaliczono jako TD, a nie TKO. Stevenson to król nokautu i obstawiam, że wygra przed czasem i tym razem.

Głażewskiego czeka ciężkie zadanie z Sebihim. To są bokserzy podobnej klasy, ale Głażewski walczy u siebie, co jak wiadomo ma duże znaczenie. Typuję jego zwycięstwo na punkty.

Bojcow zapewne pokona Airicha, ale chyba na punkty.


RE: Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) - Hugo - 14-10-2012 09:00 AM

Po zwycięstwach Stevensona, Price'a i Głażewskiego miałem satysfakcję, że przewidziałem nie tylko wyniki, ale i przebieg walk. Potem przyszła jednak gala w Kalifornii, gdzie moje typy zupełnie się nie sprawdziły. Mam jednak wrażenie, że Alvarado został poddany za wcześnie. To jest twardziel, który w podobnych opałach był w walce z Prescottem, a jednak ostatecznie wygrał. Chyba ringowy zanadto się pośpieszył. Natomiast Nishioka zawiódł kompletnie. Wyszedł do ringu bez wiary w zwycięstwo i nawet nie próbował nawiązać równorzędnej walki. Został przez Donaire'a totalnie zdeklasowany.


RE: Tydzień 2 (8 - 14.10.2012r.) - Bandit - 14-10-2012 10:58 AM

Szkoda japończyka myślałem ze zaskoczy formą jak Troy Ross, no ale cóż.