Forum - BOKSER.ORG
Zagadki bokserskie - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Zagadki bokserskie (/thread-651.html)



RE: Zagadki bokserskie - Pakman - 30-10-2014 09:21 PM

Dobrze Joker. Nie wiem tylko który z Was ma zadawać teraz Big Grin


RE: Zagadki bokserskie - Joker - 30-10-2014 10:07 PM

Sander bo był pierwszy a pozatym to on trachnął 2/3 zagadki.


RE: Zagadki bokserskie - Hugo - 31-10-2014 04:57 AM

Jedna z najtragiczniejszych postaci w historii boksu USA. Pochodził ze skrajnie patologicznej rodziny. Dość późno trafił do boksu, ale w wieku 21 lat nastąpiła gwałtowna eksplozja jego talentu na ringach amatorskich. Rok po roku zdobył dwukrotnie amatorskie mistrzostwo USA w dwóch różnych kategoriach. W przeciągu 1,5 roku na licznych turniejach na całym świecie pokonał całą czołówkę swojej kategorii, w tym dwukrotnie (raz już w 1 rundzie) ówczesnego mistrza świata amatorów. Nie zakwalifikował się jednak do reprezentacji USA na olimpiadę, gdyż w ostatniej chwili przegrał zaciętą rywalizację z innym utalentowanym bokserem, który potem zrobił wielką karierę na zawodowym ringu. Jako zawodowiec zremisował pierwszą walkę, a kolejnych 9 wygrał. Pomimo lukratywnego na tamte czasy kontraktu zaczął dorabiać sobie napadami na sklepy z bronią w ręku. W czasie jednego z nich postrzelił człowieka. Został złapany i otrzymał wieloletni wyrok. Po odsiedzeniu w więzieniu 15 lat wrócił do boksu i wygrał 4 kolejne walki. Prezentował jednak dużo gorszą formę, niż przed wyrokiem, był wygwizdywany i popadł w depresję. Popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Co to za bokser?


RE: Zagadki bokserskie - Hugo - 02-11-2014 06:46 PM

Nie wiem, czy zagadka tak trudna, czy tak mało interesująca, że nie ma żadnej odpowiedzi. Zapraszam po nią na http://www.bokserzy.cba.pl


RE: Zagadki bokserskie - redd - 02-11-2014 11:43 PM

Ricky Womack - naprawdę ciekawy tekst Hugo, nigdy wcześniej o tym pięściarzu nie słyszałem.

Teraz moja kolej: Który pięściarz, słynący z wielkiego serca do walki, został umieszczony na okładce płyty pewnego punkowego zespołu z USA?


RE: Zagadki bokserskie - Zawixon - 03-11-2014 12:23 AM

Arturo Gatti


RE: Zagadki bokserskie - kubala1122331 - 03-11-2014 01:58 AM

Hugo
Twoje wpisy na blogu mógłbym czytać w nieskończoność. Podziwiam.


RE: Zagadki bokserskie - redd - 03-11-2014 10:22 AM

@Zawixon
Nie o Gattiego chodzi Smile


RE: Zagadki bokserskie - Mastrangelo - 03-11-2014 12:04 PM

Micky Ward:
[Obrazek: 220px-DropkickMurphys-TheWarrior%27sCode.jpg]

PS: Jesteś pewny, Redd, że ten drugi bokser na okładce to nie jest czasem Gatti Wink?


RE: Zagadki bokserskie - redd - 03-11-2014 02:22 PM

Bingo Wink
Głowy sobie uciąć nie dam że to nie jest Gattii, ale cała reszta zgadza się. Na tej płycie jest nawet piosenka o Wardzie ^^