Forum - BOKSER.ORG
Zagadki bokserskie - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Zagadki bokserskie (/thread-651.html)



RE: Zagadki bokserskie - Sander - 10-07-2013 04:51 PM

Ostatnia próba.
Zmienił je by wyrwać się z nowojorskiego getta i rozpocząć karierę?
Jego rodzice to byli chyba żydzi z europy.


RE: Zagadki bokserskie - kubala1122331 - 10-07-2013 04:59 PM

Może ja spróbuję, bo kiedyś dużo, dużo o nim czytałem.
Otóż Leiner był mistrzem walk ulicznych u siebie "na dzielni?" i chciał walczyć dalej już bardziej na poważnie. Jednak jego matka ostro się temu przeciwstawiała bo uważała, że jest to niestosowne i niebezpieczne dla chłopca. Benjamin chciał jednak walczyć, ale nie chciał jednocześnie walczyć wbrew matce. I walczył jako Benny Leonard, choć matka bardzo szybko się o tym dowiedziała.


RE: Zagadki bokserskie - BMH - 10-07-2013 05:44 PM

Poczytalem troche w necie, i faktycznie znalazlem wersje zmiany nazwika, ktore pokrywaja sie w Waszymi. Tutaj mam jeden z wielu artykulow:
http://www.bokser.org/content/2008/06/26/124607/index.jsp

Jako, ze wersje sa rozne(suma sumarum, to co pisze w necie, nie wyklucza tego co czytalem w ksiazce), to nie bede trzymal w niepewnosci... W ksiazce Skotnickiego, bylo to przedstawione tak, ze Leonard wyplynelo przez pomylke... ponoc spiker przekrecil jego nazwisko na Leonard, a ze bylo mu to na reka, to tak zostalo.


RE: Zagadki bokserskie - BMH - 13-07-2013 04:16 PM

Nonpareil Jack Dempsey w swojej jednej z walk, zostal znokautowny niecodziennym ciosem.... jak powszechnie byl nazwany ten cios? Dodam, ze pozniej ta konkretna akcja zostal zabroniona, i uzycie jej grozilo dyskwalifikacja.


RE: Zagadki bokserskie - BMH - 15-07-2013 05:40 PM

Dempsey zostal znokautowny ciosem z back-handu zwanym "pivot blow", a mialo to miejsce podczas walki z George'm LaBlanche w 32 rundzie.
Gdzie Bob Foster, rozpoczal treningi bokserskie?


RE: Zagadki bokserskie - redd - 15-07-2013 07:16 PM

W Amerykańskich siłach powietrznych?


RE: Zagadki bokserskie - BMH - 15-07-2013 07:23 PM

Tak dokladnie to nawet ja nie wiedzialem he. Tak kolego Redd, podczas sluzby wojskowej.


RE: Zagadki bokserskie - redd - 15-07-2013 07:38 PM

Walczyli ze sobą trzy razy. W wyniku ostatniej ich potyczki, jeden z bokserów zmarł kilka dni później. Los rywala głęboko przejął zwycięzcę tamtej walki, na tyle że postanowił sobie nigdy celowo nie nokautować przeciwników. O jakich pięściarzy chodzi?


RE: Zagadki bokserskie - BMH - 15-07-2013 07:43 PM

Emile Griffith - Benny Paret


RE: Zagadki bokserskie - AdamekFightPL - 15-07-2013 08:21 PM

@redd
Celowo czyli gdyby jego przeciwnik się zachwiał to nie dążyłby do zwycięstwa przed czasem? bardzo ciekawe Big Grin