Forum - BOKSER.ORG
Wieści z niższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z niższych kategorii wagowych (/thread-571.html)



RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 29-12-2015 03:09 PM

Tak naprawdę ciężko cokolwiek wyrokować. Inoue świetnie wygląda z Narvaezem czy dziś z Parrenasem, ale ja poczekam na jego walki z tą ścisłą czołówką (oczywiście nic nie odbierając Omarowi). Jak dla mnie Naoya to taki trochę Joshua z HW. W poszczególnych pojedynkach ogląda się kapitalnie, ale co będzie w starciach z najlepszymi to ciężko powiedzieć. Tym bardziej, że w walce z Taguchim jakoś nadzwyczajnie przecież nie wyglądał. Oddał tam parę rund, a więc jest do ugryzienia.
Ja czekam na jego kolejne starcia, wydawanie o nim jakichś większych osądów, bądź umieszczanie go nawet w TOP10 P4P to jeszcze za wcześnie imho.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - rambo7003 - 29-12-2015 04:49 PM

Inoue w walce z Taguchim mial 20 lat. Nie ma za soba duzej kariery amatorskiej wiec logiczne ze musial to doswiadczenie lapac na pro. Porownaj sobie dzisiejsza walke czy ta z Narvarezem do walk z Taguchim czy tym tajem z ktorym walczyl 11 rund. Nie masz wrazenia ze wtedy boksowal troche treningowo nie na 100% zeby zlapac pare rund a teraz walczy tak zeby jak najszybciej skonczyc? Bo ja tak to wlasnie widze. Jak to Inoue nie walczyl z najlepszymi. Narvarez ktory kilkanascie razy bronil pasa w super muszej to byl przed walka z Japonczykiem zdecydowany nr 1 w tej wadze, Hernandez podobnie. Na top 10 P4P jeszcze za wczesnie ale ten dzieciak ma olbrzymi potencjal.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - kubala1122331 - 29-12-2015 05:20 PM

Być może, jakoś nigdy tak do tego nie podchodziłem. Może dlatego, że ja zawsze ostrożnie podchodzę do weryfikacji boksera. Zauważ jednak, że z Taguchim trochę ciosów zebrał, nie sądzę, żeby specjalnie. Widać, że chłopak robi wielkie postępy i jest niesamowicie utalentowany, ale tego mu nigdy nie odbierałem.
Co do wielkich rywali, ja rozumiem Narvaez. Tylko przykładowo Gonzalez zbił Maresa w 1. rundzie (wtedy TOP10 P4P i też dominator swojej kategorii wagowej) i nikt z niego od razu żadnego Boga boksu nie robił. A tutaj czytam opinie, że Naoya zbiłby Chocolatito. Bardziej o coś takiego mi się rozchodzi pisząc takie słowa, bo żeby było jasne, ja nic Inoue nie odbieram. Nie potrafię go tylko póki co gloryfikować Wink


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - redd - 29-12-2015 06:51 PM

U mnie Inoue ma wielki kredyt zaufania i z przyjemnością oglądam jego walki. Facet ciągle jest bardzo młody i możliwe, że ciągle nie wszedł w swój prime. Demolki na Hernandezie (a przecież był to niezły mistrz, twardy i bojowy, a naprzeciwko "Potwora" wyglądał jakby pierwszy raz był między linami), czy Narvaezie (Prime Donaire nie potrafił zagrozić Argentyńczykowi, a Naoya ranił go każdym ciosem), to już naprawdę spore wyczyny. Świat jest pod wrażeniem Joshuy, ale moim zdaniem prawdziwym diamentem jest właśnie Inoue. Bardziej niż o jego klasę sportową martwię się o jego zdrowie. Tacy puncherzy często mają problemy z dłońmi i dłuższa przerwa Japończyka w 2015 była właśnie tym spowodowana.

Dałbym czas Inoue. Teraz Gonzalez mógłby okazać się po prostu zbyt głęboką wodą dla świetnego Japończyka (choć na dzień dzisiejszy szanse rozkładałbym 55:45 dla RG), ale za rok, albo dwa? Myślę, że Naoya może jeszcze się rozwinąć przez ten czas, a wtedy pokonanie Gonzaleza będzie jak najbardziej realne.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - saliman1 - 30-12-2015 11:12 AM

Warto wspomnieć o chyba trochę nieoczekiwanej porażce Javiera Mendozy z Akirą Yaegashim. Punktacje sugerują zdecydowaną dominację Japończyka. Na youtube dostępne jest ostatnie 5 rund walki i Yaegashi miał przewagę, będąc blisko znokautowania Meksykanina w ostatnim starciu. Japończycy prawdopodobnie zakończą więc rok (jutro Taguchi walczy ze słabym rywalem) z trzema tytułami w wadze lekkomuszej (Taguchi, Yaegashi, Kimura). Jedynie pas WBO należy do Filipińczyka i lidera tej wagi, Donniego Nietesa. Meksyk stracił natomiast dwóch mistrzów w tej kategorii (Guevara i Mendoza).


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - rambo7003 - 30-12-2015 02:53 PM

http://www.allthebestfights.com/yaegashi-vs-mendoza-full-fight-video-pelea-2015/

Mendoza vs Yaegashi w całości, enjoy


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - redd - 30-12-2015 03:04 PM

(30-12-2015 11:12 AM)saliman1 napisał(a):  Warto wspomnieć o chyba trochę nieoczekiwanej porażce Javiera Mendozy z Akirą Yaegashim. Punktacje sugerują zdecydowaną dominację Japończyka. Na youtube dostępne jest ostatnie 5 rund walki i Yaegashi miał przewagę, będąc blisko znokautowania Meksykanina w ostatnim starciu.

Nie powiem, jestem zaskoczony. Nie sądziłem, że po bolesnych porażkach z Gonzalezem i Guevarą podniesie się na tyle, aby zgarnąć jeszcze jakiś tytuł. Tymczasem Akira poradził sobie dosyć gładko z Mendozą, będąc blisko wygranej przed czasem. Lubię bojowego Japończyka, więc cieszy mnie taka niespodzianka. Liczę, że dostanie walkę unifikacyjną z jednym z rodaków Taguchim / Kimurą.

Japończycy mieli wspaniały rok w tej kategorii wagowej. Taguchi powinien jutro dać sobie radę i utrzymać tytuł, o ile zdobycie tytułu przez weterana Yaegashiego można traktować jako niespodziankę, tak wywalczenie tytułu przez Kimurę można nazwać sensacją. Co ciekawe, w swojej karierze Yu (poza Guevarą) walczył tylko z jednym pięściarzem z poza Japonii. Świadczy to bardzo dobrze o poziomie boksu w tym kraju.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - saliman1 - 01-01-2016 11:58 AM

Wczoraj w Japonii odbyło się pięć walk o tytuły mistrzowskie.

Zgodnie z oczekiwaniami bez problemu swoje walki wygrali Uchiyama i Taguchi. Na plus także Kazuto Ioka, który bardzo dobrze wypadł w walce z Juanem Reveco, którego ostatecznie znokautował w 11 rundzie ciosem w tułów. Negatywnie trzeba natomiast ocenić występy japońskich "słomkowych". Takayama stracił pas IBF poprzez techniczną decyzję z niedocenianym Meksykaninem Jose Argumedo. Kosei Tanaka po 5 rundach przegrywał natomiast zdecydowanie z Vicem Saludarem, będąc na deskach w 5 rundzie, ale uratował się nokautując w kolejnym starciu rywala ciosem na tułów.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - saliman1 - 02-01-2016 09:00 AM

Taguchi do momentu przerwania przegrywał jednak z De La Rosą, co jest dla mnie szokujące.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - redd - 02-01-2016 03:58 PM

Tanaka to duży talent, jest bardzo młody, ale obawiam się, że może paść ofiarą własnego sukcesu. Zamiast rozwijać się w spokoju, będzie toczył walki na śmierć i życie z przedstawicielami czołówki. Nie sądzę, aby na chwilę obecną Tanaka zawsze schodził z ringu jako wygrany z takich potyczek. Japończyk zapowiedział przejście w górę, zobaczymy czy będzie to dobry pomysł.

Porażką Takayamy jestem solidnie zdziwiony. Możliwe, że stoczone wojny dały w końcu znać o sobie. Muszę nadrobić ten pojedynek.