Forum - BOKSER.ORG
Wieści z niższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z niższych kategorii wagowych (/thread-571.html)



RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Wietnam - 31-12-2014 03:47 PM

Być może olał z lekka przygotowania, i poprostu zlekceważył Amagase, to się zdarza nawet takim profesjonalistom jakim jest Rigondeux.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Gogolius - 31-12-2014 03:50 PM

A ja bym się tak nie czepiał pracy nóg. Miał fajne zejścia, pokazał parę fajnych uników, właściwie był cały czas w ruchu. Jasne, że miał walki gdzie to lepiej wyglądało, ale to on sam sobie zawyża poziom, więc zostawiłbym go w spokoju.
Przynajmniej walkę fajnie się oglądało.

No a osobna sprawa to komentatorzy, mimo że wyłapywałem co siódme słowo to lepiej mi się ich słuchało niz np. Kostyry Big Grin


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - redd - 31-12-2014 04:05 PM

Nóg brakowało i to bardzo. Wydaje mi się, że po prostu chciał efektownie pobić Japończyka, wdać się w kilka wymian i odkleić od siebie łatkę nudziarza. Z drugiej strony nie jest już młody, może powoli zaczyna łapać go wiek? Np, w walce z Cordobą po własnym KD, Kubańczyk "wsiadł na rower" i Panamczyk nie potrafił wtedy zbyt wiele zdziałać. Jednak daleki jestem od wyciągania pochopnych wniosków. Zobaczymy w następnych walkach. Na razie zakładam zlekceważenie rywala i chęć efektownego pokazania się.

W sumie dzisiejsza słabsza dyspozycja może dobrze zadziałać dla kariery Szakala. Może nie będzie już taki straszny dla reszty bokserów z topu i ktoś się skusi na atak na jego pasy.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Gogolius - 31-12-2014 04:14 PM

Ej no, ej no. Jaki wiek. Z Cordobą jak sam napisałeś, dostał dechy a potem zdominował rywala.
A co było tutaj? Deski pod koniec siódmej rundy, a od początku ósmej do końca jedenastej najwyższy poziom Rigo w tej walce Wink
Ja tam jestem spokojny, miał rywala pod kontrolą, był ostrożny, przyjął jeden groźny cios i kilka mniej groźnych, dał parę fajnych uników no i pokazał się w ofensywie co było najważniejsze, bo równie dobrze mógł zawalczyć jak z Agbeko.

Jest okejka Big Grin


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - redd - 31-12-2014 06:03 PM

Rigo nie jest młodzieniaszkiem, w tych dywizjach wagowych, w tym wieku to niektórzy już boksersko wnuki niańczą. Rigo jest dobrze zakonserwowany i nierozbity. Jednak niczego wykluczyć nie można. Mógł to być wypadek przy pracy i przez chęć pokazania się z innej strony. Na razie tak to rozpatruję i nie wyciągam pochopnych wniosków.

Z Cordobą to walka była całkiem fajna do momentu zaliczenia KD przez Rigo, później to Kubańczyk biegał, a Panamczyk dreptał za nim. Dominacji tam nie było.

Mi tam się podobało dzisiaj. Z poważniejszymi rywalami jednak Rigo będzie musiał zachować większą koncentrację.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - TomaszX - 02-01-2015 01:17 PM

Styl po prostu zrobił tą walkę Japończyk nie boksował jak Agbeko czy Doniere tylko konsekwentnie szukał wymian.Swoje zrobiła na pewno ogromna różnica wa warunkach fizycznych.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - saliman1 - 10-01-2015 12:33 PM

Jak to się stało, że Takayama walczył z Odairą o dwa wakujące pasy? Pierwszy raz się spotykam z sytuacją, że jakiś bokser zdobył dwa pasy mistrzowskie i nie była to unifikacja. Dla mnie to niedorzeczne.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Metzger - 10-01-2015 01:10 PM

(10-01-2015 12:33 PM)saliman1 napisał(a):  Pierwszy raz się spotykam z sytuacją, że jakiś bokser zdobył dwa pasy mistrzowskie i nie była to unifikacja.
Bo unifikacja, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem jakichś elementów w jedno. A Takayama niczego nie połączył, tylko od razu otrzymał komplet dwóch pasów.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - redd - 10-01-2015 01:52 PM

Oglądał ktoś ESPN FNF?

Darleys Perez stosunkowo gładko uporał się w walce wieczoru z Jonathanem Maicelo i tym samym obronił swój pas WBA - Interim w kategorii lekkiej.

Walka była niezła. Maicelo nawet nieźle zaczął, ale z czasem zaczął puchnąć, wyszła jego jednowymiarowość i brak planu B na walkę. Perez w swoim stylu, bardzo solidnie, skutecznie, dobrze przeczytał boks rywala i w końcówce był bliski wygrania przed czasem. Zobaczyłbym rewanż Pereza z Gamboą - dla Kolumbijczyka jest to szansa na odegranie się, a dla Yuriorkisa na powrót do gry.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Hugo - 13-01-2015 07:18 AM

W najbliższy piątek na gali w Veronie bardzo ciekawa walka w wadze lekkiej Piotr Pietrow vs Henry Lundy. Pietrow w ubiegłym roku w wielkim stylu wygrał turniej Boxcino, prezentując techniczne fajerwerki. Ma już 31 lat i jego kariera jest trochę opóźniona, ale w moim odczuciu dysponuje potencjałem na mistrza świata. Zwłaszcza teraz, gdy kategoria lekka jest bardzo osłabiona i aktualni mistrzowie są dość przypadkowi. Pietrow przegrał dotychczas 4 walki, ale tylko jedną w sposób ewidentny, bo przez nokaut z Maidaną w 2011. Zapuścił się wtedy do junior półśredniej, do której nie ma warunków fizycznych. Jego obecny rywal Lundy to uznana klasa, ale obstawiam zwycięstwo Pietrowa.