Forum - BOKSER.ORG
Wieści z niższych kategorii wagowych - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Wieści z niższych kategorii wagowych (/thread-571.html)



RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Zioło-Pale-Niebywale - 21-01-2013 02:17 PM

Co panowie myślicie o walce Martinez-Burgos?

Moim zdaniem to bardzo poważny wał,117-111 dla Burgosa w pełni odzwierciedla przebieg walki,swoją drogą to myślę że Martinez już z Beltranem powinien przegrać,choć tamta walka była znacznie bardziej wyrównana.Wagami poniżej 140 funtów interesuje sie na poważnie stosunkowo niedługo,głównie za sprawą @Maynarda,i muszę przyznać że jestem nimi zafascynowany.Mam nadzieję że szybko dojdzie do rewanżu i Burgos któregu uważałem za faworyta wygra przed czasem,dwie ostatnie rundy ich walki były absolutną dominacją,Martinez kompletnie nie miał ochoty na walkę,ciosy na dół Burgosa zrobiły swoje.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Szakal - 21-01-2013 02:23 PM

@Zioło-Pale-Niebywale
Osobiście punktowałem 116-112 dla Burgosa i również nie zgadzam się z werdyktem punktowych. 116-112 dla Martineza to moim zdaniem po prostu skandal, tej punktacji nie da się w żaden sposób według mnie naciągnąć. Podobnie jak Ty mam nadzieję, że dojdzie do rewanżu i Meksykanin odbierze to, co powinno już być jego.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Zioło-Pale-Niebywale - 21-01-2013 02:35 PM

116-112 też oka,ale 116-112 dla Martineza to kurcze nie wiem jak można było dać.
Co warto odnotować to sprawiedliwy werdykt widziała tylko kobieta.Ładnie nam się rok zaczyna,pierwsza większa gala i od razu kandydat do wałka roku.Szczerze to mam ochotę napisać parę epitetów pod adresem sprzedajnych sędziów,sprzedajnych bo nie wyobrażam sobie by aż tak nie znali się na boksie by widzieć wygraną Martineza.
Jakbym został seryjnym mordercą to jako swój profil ofiar wybrałbym właśnie takich sędziów,przecież oni obrabiają zawodnika z kasy i sławy.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Szakal - 21-01-2013 03:40 PM

@Zioło-Pale-Niebywale
Co do tematu punktacji, to na forum działa utworzona przeze mnie liga punktacji walk, gdzie wspólnie punktujemy historyczne (co najmniej 5-letnie) walki: http://forum.bokser.org/thread-696.html
Może też jesteś tym zainteresowany? Punktujących nigdy mało ;]


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Zioło-Pale-Niebywale - 21-01-2013 03:49 PM

Spoko,zajrzę i pewnie się pobawię.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - CCConeser - 23-01-2013 10:53 PM

Filipińczyk Renan Trongco, będzie rywalem Hekkiego Budlera w obronie tytułu IBO w wadze słomkowej. Podczas gali, która odbędzie się 16 lutego tamtejsi kibice będą mogli zobaczyć w akcji cruisera Ilungę Makabu.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Zioło-Pale-Niebywale - 26-01-2013 07:39 PM

7 funtów to dokładnie 3,18 kilograma,faktycznie to mało zważywszy że to aż 2 wagi różnicy,moim zdaniem powinno się zredukować ilość wag,tak by było ich góra 12 a nie 17.Przecież np. między Superflyweight a Bantamweight jest niecałe 0,5 kilo różnicy,na dobrą sprawę to tyle można zostawić w kibelku.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Szakal - 26-01-2013 10:43 PM

Czyli jednak to prawda... Świetna wiadomość, naprawdę świetna i już nie mogę się doczekać tej walki. Pod względem bokserskim Akirę uważam za lepszego od Igarashiego, poza tym Yaegashi, jak na słomkową, miał naprawdę czym uderzyć (dla przykładu Nakayama po pojedynczym ciosie padł jak ścięte drzewo, kompletnie nieprzytomny, i kilka minut dochodził do siebie, a Danchai Sithsaithong najpierw dwa razy lądował na dechach, a potem zainkasował taki prawy sierpowy, że nie wiedział czy jest w ringu czy na Hawajach) i liczę na to, że i w muszej nie straci ciosu, a zwycięstwo przez nokaut z Kokietgymem nastraja pozytywni (swoją drogą, udało się komuś dotrzeć do nagrania tej walki?). Zapowiada się ciekawy pojedynek i mam wielką nadzieję, że Akira da radę.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - CCConeser - 30-01-2013 08:41 PM

Już w sobotę dojdzie do ciekawego pojedynku w kategorii muszej. Będący u szczytu? formy Sonny Boy Jaro, zmierzy się ze złotym medalistą MŚ z 2009 roku, McWilliamsem Arroyo. Gra o być, albo nie być dla jednego i drugiego, będzie wojna.


RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - CCConeser - 17-02-2013 07:54 AM

No i Romero mistrzem IBF, tak jak się spodziewałem.