Forum - BOKSER.ORG
Boks w tv - co można znaleźć na srebrnym ekranie? - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks w telewizji (/forum-17.html)
+--- Wątek: Boks w tv - co można znaleźć na srebrnym ekranie? (/thread-559.html)



RE: Polsat sport/polsat sport extra - Gogolius - 07-11-2014 12:18 PM

Dziki to juz atakuja miasta, diable pomioty.

Jak dla mnie idea ppv pozostanie bo zawsze znajda sie kupcy. Kto? Knajpy. Dla wlasciciela baru 40zl to kpina a reklama "u nas obejrzysz walke Adamek-Szpilka" dziala. Do dzis pamietam jakie tlumy ciagnely na Adamek-Kliczko w Ustce do knajp.

Mozna mowic ze 40zl od knajpy to wielokrotnie mniej wplat tych wszystkch ktorzy zamiast w domu ogladaja to wlsnie w knajpie. Ale mysle ze to ciagle sie oplaca.

Co do samej idei, posiadacze polsatu cyfrowego maja to chyba za darmo nie?
Wiec to jest taka sama sytuacja jak z MS w siatkowce: nie placa ludzie ktorzy juz raz zaplacili za oferte (w tym wypadku posiadacze Polsatu Cyfrowego). To jest oplata za umozliwienie obejrzenia dodatkowej zawartosci.

Chyba juz o tym gadka byla: jak jutro Polsat zaproponuje wykup F1za 5zl za wyscig a normalnie to pokaze na swoim kanale za darmo dla abonentow to bedzie spoko.

Mysle ze glowna kwestia to cena, jakby ta gala kosztowala 5-10zl to chyba nikt bynie mial problemu.

PPV jest shitem jak jest placeniem drugi raz za to samo (jesli abonencie PC nie maja tej gali za darmo to szajs), drugi problem to ew taka sila PPV ze stacje tv zaczna specjalnie okrajac oferte aby reszte sprzedac za dodatkowy hajs*. Ale na to chyba ludzkosc jest za biedna Tongue


* taka sytuacja jest na rynku gier. Najpierw pojawila sie idea DLC czyli platnych dodatkow do gier ktore rozszerzaja zawartosc. Np kupuje strzelanke za 100zl i za dwa miesiace tworcy wprowadzaja dodatkowe 3 misje za 20zl.
Niestety idea zostala wypaczona i czesto mozna trafic na tytuly, gdzie tworcy wycinaja z gotowej gry jakis fragment, sprzedaja 90% gry za pelna cene a potem kaza sobie placic dodatkowo za brakujace 10%.

Z TV moze byc podobnie, jesli np PC w ogole nie bedzie pokazywac boksu i wymysli sobie ze kazda gala to bedzie ppv.

Ale jesli istnieje mozliwosc obejrzenia eventu za darmo na podstawie podpisanej umowy to wg mnie spkoko.


Nie mozna miec pretensji o to ze Polsat udostepnia dodatkowa zawartosc ludziom ktorzy z nim umowy nie maja. De facto ta stacja umozliwia odbiorcom ktorzy nie maja z nia umowy korzystac z jej uslug - a ze za hajs? No coz, kapitalizm, prywatna firma itd.


RE: Polsat sport/polsat sport extra - Krzych - 07-11-2014 01:22 PM

Mi to tam w sumie zwisa jakby się tak głębiej zastanowić. Nie jest dla mnie problemem złożyć się z dwoma czy trzema kolegami co 2 lata na jedno PPV. Tak zrobiłem przy Adamek-Kliczko i tak zrobię teraz. Nigdy nie zapłacę za jakieś żenady typu Gołota czy Jones Jr, ale tu jest co oglądać i te 10 zł co dwa lata to nic takiego. Polski boks i tak nic nie znaczy, gala warta obejrzenia zdarza się co kilka lat, więc co kilka lat można zapłacić, tym bardziej w kilka osób. Na zagraniczne gale nikt PPV nie założy.

Poza tym mówimy tu o 40 zł, a nie 4000. Wystarczy przez jeden tydzień w roku nie przepierdalać pieniędzy i zaoszczędzi się te 40 zł. A ludzie, którzy są w takiej sytuacji, że na prawdę ich na to nie stać nie mają czasu zajmować się takimi głupotami jak boks, bo walczą o przetrwanie. PPV może nie jest najlepszą rzeczą jaka może spotkać boks, ale jest to też zbyt demonizowane.

Mówię to w kontekście boksu, bo jednak takie wydarzenia jak mistrzostwa w siatkówkę w PPV to jest kompromitacja na skalę światową, największy absurd jaki sobie można wyobrazić.


RE: Polsat sport/polsat sport extra - kubala1122331 - 07-11-2014 05:10 PM

Gogolius
Tutaj sytuacja jest zupełnie inna niż z MŚ. Klienci CP nie mają za darmo dostępu do PPV, muszą płacić 40 zł. Jedynym ich przywilejem jest to, że w ogóle mogą kupić, bo abonenci nc+ nie mają do tego dostępu.

Tak ogólnie to dużo racji ma @Krzych.
Wydaje mi się, że nie ma co wszystkich generalizować. Ja nie przepadam za PPV, ale ze swoją częstotliwością mnie póki co nie razi. Bo co? Gala boksu warta zapłacenia raz na ruski rok, a KSW nie obejrzę nawet za darmo. Jednak zdarza się, że trzeba kupić PPV dla własnego użytku> Gdybym mieszkał w wielkim mieście jak Martin, zrobiłbym to co większość, złożył się po piątaku lub poszedł do baru i po sprawie. Albo nawet złapał streama. Nie byłoby żadnego problemu. Żeby teraz chociaż nie było długiego weekendu to bym po prostu nie wracał do domu. A tak no cóż... trzeba te parę groszy zainwestować.


RE: Polsat sport/polsat sport extra - BESTIA - 07-11-2014 06:03 PM

Ja na pewno pójdę gdzieś do baru, kumpel już sprawdza gdzie będzie można na 100% zobaczyć walkę.Choć 40 zł to nie tak dużo, raz na rok mogę zapłacić, zawsze ktoś się dorzuci i średnio wychodzi 10zl na głowę.


RE: Polsat sport/polsat sport extra - Gogolius - 07-11-2014 06:13 PM

Tutaj sytuacja jest zupełnie inna niż z MŚ. Klienci CP nie mają za darmo dostępu do PPV, muszą płacić 40 zł. Jedynym ich przywilejem jest to, że w ogóle mogą kupić, bo abonenci nc+ nie mają do tego dostępu. <- to zupełnie zmienia sprawę, dla mnie to jest absolutny szajs i dno. Nie chodzi o pieniądze, chodzi o zasady Wink

Na miejscu posiadaczy PC byłby wkurzony.


RE: Polsat sport/polsat sport extra - Martin - 07-11-2014 07:06 PM

Panowie tu nie chodzi o 10, 20 czy 40zł, tylko o zasady.

Jeśli każdy by wychodził z takiego złożenia, to gówno zwane ppv byłoby wprowadzane coraz nachalniej i coraz częściej. W końcu doszłoby do tego, iż wszystko warte obejrzenia byłoby za dodatkową opłatą co jest poronione.

Czy w znacznie bogatszych krajach Europy Zachodniej ppv funkcjonuje?
Z tego co mi wiadomo to NIE.

@Kubala
Ty jako mieszkający na końcu świata i zarazem sąsiad dzików jesteś usprawiedliwiony Wink


RE: Polsat sport/polsat sport extra - Krzych - 07-11-2014 07:26 PM

Dlatego trzeba odróżnić co jest wartością nazwijmy to indywidualną czy prywatną, jak właśnie boks, a co jest wartością narodową, tradycją i po prostu czymś do czego nikt nie ma prawa ograniczać dostępu. PPV w boksie nie jest niczym nieodpowiednim, ale np. takie sytuacje jak na MŚ w siatkówce są już wręcz niemoralne, żeby nie powiedzieć jeszcze ostrzej. Jakby takie coś odstawili np. w Niemczech to tam by chyba wybuchła wojna domowa. Boks jest zupełnie indywidualną i prywatną dyscypliną, ale dyscypliny, w których występuje reprezentacja narodowa to już co innego i ograniczenie dostępu do transmisji z takich mistrzostw jest wystąpieniem przeciwko narodowi.


RE: Polsat sport/polsat sport extra - Martin - 07-11-2014 08:19 PM

Widzisz @Krzychu to jest to o czym właśnie pisze. Zaczyna się niewinnie od jakiegoś śmiesznego ksw czy gali na której walczy Wawrzyk z Powietkinem a kończy na mś w siatkówce. Euro 2016 pewnie też zakoduje. Skandal to zbyt małe słowo, a filantrop zdziera kase. Dlatego ppv w boksie to coś co zabija ten sport bo starcie Adamek - Szpilka obejrzałoby pewnie kilka milionów widzów, a to gówno ppv wykupi kilkanaście/kilkadziesiąt tys głupoli (nie licząc @Kubali Wink)


RE: Polsat sport/polsat sport extra - Wietnam - 08-11-2014 01:43 AM

PPV wykupują ludzie którzy nie mają szybkiego internetu albo Janusze, którzy ogarnięci są tą mamoną Polsatu o walce stulećia,takich co wykupili Gołotę i Salate tak można nazwać, ,Normalny myślący Fan,wie jak sobie poradzić,Laptop podłącza pod tv, odpala streama i ma gale na większym ekranie, druga opcja udajemy się do Baru..pamiętam jeszcze jak dali Mecz Eliminacji Polska - Czarnogóra w ppv, to już był śmiech na sali, , Takie rzeczy tylko u nas.


RE: Polsat sport/polsat sport extra - kubala1122331 - 17-11-2014 04:54 AM

Dla takiego rozkładu jazdy jestem zdolny Polsatowi naprawdę wybaczyć to PPV. Robią wspaniałą robotę jeśli chodzi o rozwój i zwiększanie popularności boksu zawodowego w Polsce. Na ten weekend pewnie każdy wie co gdzie będzie pokazywane, ale jakby kto się martwił, to wszystkie najbliższe ciekawe gale na antenach sportowych Polsatu Smile

22 LISTOPADA
18.00 - 00.00 - Nathan Cleverly - Tony Bellew (PS)
01.00 - 05.00 - Manny Pacquiao - Chris Algieri (PS)
20.00 - 23.00 - Robert Świerzbiński - Patrick Mendy (OS)
21.30 - 23.30 - Gianluca Branco - Rafał Jackiewicz (nsport+)

29 LISTOPADA
19.00 - 00.00 - Tyson Fury - Dereck Chisora (PS)
00.00 - 02.00 - gala Sauerlanda w Niemczech - retransmisja (PS)
02.00 - 06.00 - Terrence Crawford - Ray Beltran (PS)

05 GRUDNIA
19.40 - 00.00 - Jean Marc Mormeck - Mateusz Masternak (PSE)
20.00 - 00.00 - Łukasz Janik - ? (PS)

06 GRUDNIA
20.00 - 00.00 - Jurgen Braehmer - Paweł Głażewski (PS)

Ładnie to wygląda, prawda Smile