Forum - BOKSER.ORG
Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności (/forum-27.html)
+--- Wątek: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko (/thread-538.html)



RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - wladimir - 21-08-2012 09:07 PM

Witam,
Czy ktoś wie czy konferencja prasowa Klitschko vs Wach odbędzie się tylko w Hamburgu czy będzie też w Polsce ? Jeśli tak to gdzie i kiedy ?


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Pakman - 22-08-2012 08:34 AM

@ wladimir

Najprawdopodobniej będzie w Niemczech i w Polsce, tak jak w przypadku Sosny i Adamka


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Jerome - 22-08-2012 06:22 PM

Paweł Kołodziej:
"- Nie ma w tej chwili zawodnika, który bije mocniej od Władimira Kliczki. Zdecydowanym faworytem jest Ukrainiec."
To, że Wołodia jest faworytem to się zgadzam. To, że bije najmocniej w HW się nie zgodzę. Na pewno bije potwornie mocno ale czy najmocniej, to już nie jestem taki pewien.

"- Władimir to absolutny mistrz wagi ciężkiej.<-1
Najbardziej niewygodny,<-2
najmocniej bijący,<-3
w dodatku boksuje bardzo bezpiecznie dla siebie.<-4
Rywale nie potrafią "urwać" mu nawet rundy.<-5
Trzymam jednak kciuki za Mariusza, szacunek dla niego, że podjął wyzwanie" <-6
1.Wład nie jest absolutnym Mistrzem. Vitali też nie. Nigdy do końca nie będą najlepsi bo z najlepszymi nie walczą. Mam tu na myśli starcie między sobą. Razem są wspaniali ale jeden z nich jest lepszy a drugi słabszy ale niestety nigdy się nie dowiemy kto.
2. Vitali jest bardziej niewygodny. Chyba nawet Haye jest bardziej niewygodny.
3. Pisałem o tym wyżej.
4. Święta prawda ;]
5. Potrafią o.O nawet Tony Thompson ostatnio urwał dwie rundy. Haye urwał ok czterech.
6. Popieram ;-)

"- Wydaje mi się, że do tej walki dochodzi nieco za wcześnie. Przy ukierunkowanej pracy, powinno się to zdarzyć za rok albo półtora. Mariusz robi wielkie postępy. Za dwa lata będzie niesamowity i wtedy taka walka miałaby większy sens. Boks to dyscyplina, gdzie potrzeba czasu. Nie wiem, co skusiło Wacha: chęć szybkiego rozgłosu czy wielka kasa. Na ten moment nie widzę po prostu szans."
Jeśli Wach ma pokonać Klitschkę prawidłowo a nie na farcie to moment jest idealny. Wład jest w prime a Mariusz zaczyna. Gdy Wachu wygra z pewnością powiemy, że to jego prime. Za rok czy półtora Wład będzie już rdzewieć jak teraz jego Brat. Ostatnie zdanie bardzo niegrzeczne. Mariusz ma warunki do tej walki więc skoro się czuje gotowy to nie ma na co czekać. To, że zarobi to na pewno. W końcu to walka o 2 najważniejsze pasy królewskiej kategorii. Rozgłos mu niepotrzebny bo ranking ma wysoki i walkę o Mistrza dostawał już wcześniej bez rozgłosu. Mam tylko nadzieję, że naprawdę jest gotów i nie powie po walce, że nie był ale nie sposób było odmówić takiej propozycji.
"Kurs na wygraną Polaka wyceniono na 9,00 (osiem złotych zysku za każdą postawioną złotówkę). "
Postawię, a co mi szkodzi? Skoro mogę się wzbogacić na Mariusza sukcesie to chętnie Wink


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Jerome - 23-08-2012 09:26 AM

Kurcze zaczynają się schody. Jeśli przed tą walką Wach zawalczy ze Stivernem lub Austinem to ok ale żeby ta walka się nie odwlekała w nieskończoność. W zasadzie tylko Stiverne coś da. Austin to już gruby cień.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Pakman - 23-08-2012 10:25 AM

Jeśli Mariusz po ewentualnym zwycięstwie ma być niewolnikiem K2 to niech nie bierze tej walki. Jeśli pokonałby kogoś z czwórki: Chisora, Adamek, Bojcow, Price to dostałby lepsze warunki. Pozostaje jeszcze hipotetyczna walka z Hayem, do której nigdy nie dojdzie, ale wg mnie Mariusz zafundowałby Davidowi ciężkie KO. Widzieliśmy jak Wielka Gęba męczyła się z Wałujewem, który jest o klasę gorszym bokserem od Wacha.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - AdamekFightPL - 23-08-2012 10:31 AM

@Jerome
Zastanawia mnie dlaczego nie uważasz, że to Władimir bije najmocniej w HW? oczywiście jeżeli chodzi o naturalną siłę ciosu to całkiem możliwe, że jest ktoś kto bije mocniej, ale nie ma zawodnika tak mocno bijącego w połączeniu z techniką i szybkością. Władimir to maszyna.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - PanAdam - 23-08-2012 10:43 AM

Ciekawe, czy Mariusz sam w siebie wierzy, czy świadomie czeka na wypłatę życia (czego oczywiście nie przyzna no bo kto by to kupił)?
Jeżeli w siebie wierzy, to na jakiej podstawie - dajmy na to Adamek wierzył w siebie a wiarę tę czerpał ze swoich mocherowych poglądów - uważał, że Bóg mu pomoże (tylko dlaczego miałby pomagać akurat jemu?)
A Wach? Myśli żę trafi czysto Władka swoim równie niezgrabnym co silnym sierpem?


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Crumb - 23-08-2012 02:35 PM

@PanAdam
Taaa... Adamek jak się patrzył w oczy Kliczki to miał pełne gacie... strach w oczach i kupa w majtach. Tyle. Wiara góry przenosi - te jego tępe, bezsensowne teksty. Co ma wiara i Bóg do walki...
A jeśli chodzi o Mariusza to nie wali ściemy i nie wierzy w jakieś nadprzyrodzone moce z nieba tylko wierzy w SIEBIE a to jest najważniejsza wiara. Wiara w samego siebie
Spójrz:

Mariusz Wach: W pojedynku spojrzeń pierwszy wzroku nie odwrócę.
Dziennikarz: Z Davidem Haye'em i Tonym Thompsonem Władymir twarzą w twarz stał przez minimum kilkadziesiąt sekund.
MW: Jeśli będzie trzeba, popatrzę w jego oczy nawet przez godzinę. Kiedy spojrzy w górę i zobaczy mój spokój, zda sobie sprawę, że to nie przelewki. Dopiero wtedy zorientuje się, jak trudnego wybrał przeciwnika.

TO MI SIĘ PODOBA !! Mam nadzieję tylko, że to nie będą słowa rzucone na wiatr i Wach pokaże pewność siebie i nie będzie obsrany jak Adamek patrząc się w oczy Kliczki. Nie mogę się doczekać!!


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Pakman - 23-08-2012 04:13 PM

Tak naprawdę, to każdy przeciwnik braci w ostatnich latach przegrywał walkę w szatni. Wyjątkiem był Chisora, który dał znakomitą walkę z Witkiem. Jeśli Mariusz wyjdzie z takim nastawieniem jak w wywiadach, to czeka nas znakomity pojedynek z obu stron.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Jerome - 23-08-2012 05:54 PM

@Pakman
Wyciągnąłeś te walki z rękawa? Niby dlaczego Mariusz miałby się bić z Chisorą czy Adamkiem? Uważam też, że z Chisorą czy Price'em ma takie same szanse jak z Władimirem. Adamek i Boytsov? Ok ale to też łatwizna nie będzie. Bardziej prawdopodobne pojedynki w razie niewypału walki z Klitschko to Stiverne albo Austin. W obu przypadkach Polak jest dla mnie faworytem. Nie wiem skąd też wziąłeś hipotetyczną walkę z Haye'em i na jakiej podstawie uważasz, że Haye który nie dał się znokautować Wołodii poległby przed czasem z leniwym Wachem.. Walki z Valuevem chyba nawet nie oglądałeś. Teoretycznie walki Haye nie wygrał bo powinien być idealny remis 114-114 jednak w żadnym wypadku nie powiedziałbym, że Haye wygrał niesłusznie. Rundy które przegrywał poprostu odpuszczał chodząc jak chciał bez ryzyka. Pomijam już fakt, że nie wiem co musiało by się stać aby Hayemaker zawalczył z naszym Vikingiem.

@AdamekFightPL
Nie wiem jak to wytłumaczyć. Po prostu wydaje mi się, że są więksi puncherzy od niego. Jeśli chodzi o szybkość i technikę to jak dla mnie Haye posiada większe zdolności techniczne i oczywiście jest szybszy. Nie spodziewam się jednak, że mając prawie 2 metry Wład będzie On nurkował pod sierpami rywali czy też przyjmował ciosy na rękawice. Władimir jest innym typem zawodnika.

@PanAdam
Tego dowiemy się tylko oglądając pojedynek.

@Crumb
Nie powiedziałbym, że Adamek miał pełne gacie. Wyglądał na bardzo pewnego. Góral zawsze przerywa pierwszy staredown bo On "jest grzeczny" i On "walczy na ringu a nie na konferencjach". Na ważeniu Tomasz śmiał się lekko z Vitka (ciekawe czemu?) aż nie wytrzymał i się odwrócił ;-D
Ta wypowiedź Mariusza a o pojedynku spojrzeń "przekozacka" ;-P

@Pakman
Do Chisory dorzuciłbym Haye'a, który w czasie walki stracił koncepcję. Początkowe rundy wygrywał. Może też Petera, który bez pardonu rzucał Władem o matę i Adamka, który koncepcję stracił... w pierwszej rundzie. Kingpin też miał Vita gdzieś... bać się na pewno nie bał ale koncepcji mu brakło. Cannon to samo. Od połowy walki twarz zmasakrowana a ten dalej stał.