Forum - BOKSER.ORG
Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności (/forum-27.html)
+--- Wątek: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko (/thread-538.html)



RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Pakman - 07-11-2012 04:52 PM

Chodzi pewnie o akcję z treningu medialnego. Może chodzi o to, aby Mariusz tyle się napatrzył na Władka, aby miał go już po prostu dość i żeby podobizna Ukraińca wywoływała u niego wściekłość, która ma się skumulować w ringu. Nikt tego nie próbował, może jest to jakaś metoda.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - PeterManfredo - 07-11-2012 05:34 PM

http://www.youtube.com/watch?v=TOxO8go3QxU&feature=player_embedded#!
ale De Leon pajacuje z tym pokazywaniem co ma na dłoniach...


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Pakman - 07-11-2012 06:02 PM

@Peter

Ja bym nie nazwał tego pjacowaniem, bo jeśli w sobotę Wach sprawi sensację, to DeLeon zostanie ogłoszony geniuszem. Poczekałbym z tymi ocenami. Jedno jest pewne, jest to straszny kicz.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Jerome - 07-11-2012 06:03 PM

Nie lubię takich ludzi.. W dupie jednak z tym Leone. Bardzo podoba mi się Mariusz, nawet na tym krótkim filmiku. Szybka praca rąk, nóg, siła, koordynacja... Jest super! Oby tylko odwaga i ryzyko się do tego wdały i mamy Mistrza.
Podoba mi się bardzo takie "latające" poruszanie się trenera z zawodnikiem po ringu. Bardzo fajnie to wygląda. Porównajcie sobie tarczowanie Górala (no sory). Roger wystawia Tomkowi pada raz na 30 sekund. Od czasu do czasu kombinacja. Zerowe poruszanie się po ringu... nie sprawia to takiego wrażenia jak to co pokazuje (kolejny już raz) ten Leone z Mariuszem.

Szkoda też, że kolejny Polak będzie pokazywał się światu z "portfel.pl" na gaciach ale jeśli Mariusz ma znokautować Włada właśnie w tym to nie narzekam.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Pakman - 07-11-2012 06:11 PM

Gwiazdy boksu murem za Mariuszem ! Smile





RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - AdamekFightPL - 07-11-2012 06:32 PM

Chciałbym poruszyć temat transmisji w PPV. Nie dawno na bokser.org i nie tylko pisało, że transmisje w systemie PPV przeprowadzi min Cyfra +, Cyfrowy Polsat, Telewizja N. Tak się składa, że jestem szczęśliwym posiadaczem Cyfrowego Polsatu i nie ma żadnej opcji do zakupienia PPV. Nie to, że chciałbym wykupić, ale do walki pozostało 3 dni a z tego co słyszałem to i w Cyfrze + nie ma żadnego kanału do wykupienia w PPV. Dziwi mnie to. Posiada ktoś telewizję N? strony poinformowały najwcześniej o tej platformie jakoby miała pokazać walkę. Mam nadzieje, że rzeczywiście CP zrezygnował z pokazania tej walki i będę mógł sobie spokojnie pooglądać na RTL-u.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - PeterManfredo - 07-11-2012 06:33 PM

Ortiz świetnyWink
Walka tylko na platformie N


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Hugo - 07-11-2012 06:35 PM

Kostyra powiedział, że Wach nie ma żadnych atutów w porównaniu z Władimirem i ustępuje mu pod każdym względem z wyjątkiem minimalnie lepszych warunków fizycznych. Obejrzałem po kilka ostatnich walk obydwu, żeby to samemu ocenić i widzę to jednak minimalnie lepiej.

Najgorzej dla Wacha wypada porównanie pod względem mobilności w ringu. Władimir tańczy w ringu, a Mariusz człapie. Jest pod tym względem gorszy nawet od Tye Fieldsa, a lepszy jedynie od McBride'a.

Również pod względem techniki dysproporcja jest bardzo duża. Władimir ma perfekcyjną obronę i urozmaicony atak. Mariusz dużo zbiera na twarz a atak to dyszlowate proste z dystansu i krótkie sierpy z bliska. Często nie wyczuwa dystansu.

Lepiej wygląda sprawa szybkości rąk. Kliczko jest szybszy, ale szybkość Wacha też nie jest zła. Krótki sierpowy, którym powalił Hammera wygląda np. zupełnie przyzwoicie.

Najbardziej kontrowersyjna jest kwestia siły ciosu Mariusza. Oglądając jego walkę z Hammerem ze zdumieniem usłyszałem słowa nieboszczyka Kuleja: "Panuje opinia, że Wach nie ma ciosu". Potem przyszła jednak seria ciężkich nokautów (na początek właśnie Hammer, potem Galen Brown i McBride) i teraz taka opinia już nie panuje. Mariusz bije mocno, ale chyba Kliczko jeszcze mocniej.

Kostyra uznał, że Mariusz ustępuje Władimirowi nawet pod względem serca do walki. Tu akurat bym się spierał. Paniki w oczach Mariusza nigdy nie widziałem, a w oczach młodszego Kliczki parę razy. Co prawda, ostatni raz wiele lat temu.

Szklana szczęka Władimira też ostatni raz dała znać o sobie dość dawno, co nie znaczy, że jej nie ma. Kliczko po prostu walczy asekuracyjnie i bardzo pilnuje się w obronie, na skutek czego nie jest czysto trafiany. jednak uważam, że Wach, który nieraz oberwał, a nigdy nie leżał, ma pod tym względem przewagę.

Nie potrafię na to przytoczyć żadnych dowodów, ale mam także wrażenie, że Mariusz jest ogólnie silniejszy fizycznie od Władimira, że gdyby bili się na ulicy beż żadnych reguł, to by wygrał.

No, ale bić się będą na ringu w Hamburgu. Szanse są niewielkie, ale jednak chyba większe, niż mieli Sosnowski i Adamek w starciu z Witalijem. Właśnie ze względu na rozmiary i siłę Mariusza. Wierzę, że nie da plamy.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - AdamekFightPL - 07-11-2012 06:38 PM

@PeterManfredo

''Pojedynek o pasy mistrzowskie WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej polscy kibice będą mogli obejrzeć za pośrednictwem usługi Pay-Per-View na Cyfrowym Polsacie, Platformie N i Cyfrze + oraz sieci Multikino.''

Skąd ta informacja, że ''tylko'' na platformie N? tutaj jest napisane zupełnie coś innego... podejrzana sprawa. Nie wiem dlaczego taka informacja wpłynęła do internetu.


RE: Mariusz Wach vs Wladimir Kliczko - Pakman - 07-11-2012 06:55 PM

Jeśli chcecie oglądać tylko walkę wieczoru to zdecydowanie polecam RTL, jeśli całą galę to wiadomo...