Forum - BOKSER.ORG
Deontay Wilder - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Deontay Wilder (/thread-524.html)Deontay Wilder - Jerome - 24-07-2012 11:36 AM

Deontay Wilder - Amerykański (wieczny) prospekt wagi ciężkiej. Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi Amerykanin był jedynym (brązowym) medalistą olimpijskim reprezentującym USA w boksie. Były sparingpartner Davida Haye'a oraz Tomasza Adamka.

Wilder mimo pięknego rekordu (24-0, 24KO) nie posiada na rozkładzie żadnych znaczących dziś nazwisk. Jedyne znane to Owen Beck (były pretendent do Mistrzostwa Świata wagi ciężkiej) oraz Kerston Maswell, solidny journayman, który w przeszłości mierzył się (i przegrywał) z Mike'em Perezem, Ruslanem Chagaeven, Bermaine Stiverne'em, Alexandrem Ustinovem oraz Cedriciem Boswellem. Deontay jest kolejnym zawodnikiem okrzykniętym zbawcą Amerykańskiej wagi ciężkiej. Trzeba mu przyznać, że walczy widowiskowo jednak walczył do tej pory z samymi bumami zatem nie jest to wielki wyczyn. Mówi się, że w jednym z pojedynków (którego akurat nagrania nikt nigdzie nie widział) Wilder zapoznał się już z deskami. Wstał a później sam znokautował rywala jednak narobił wielu ludziom "smaka" aby ten moment zobaczyć. Jeśli wierzyć zapowiedziom promotorów Amerykanina o przydomku Bronze Bombier 25 wygrana ma otworzyć mu furtkę do większych wyzwań. Można się śmiać, że będzie to przeskok z parkingowych na hotelarzy jednak ja bardzo bym chciał aby było to chociaż Top50 dzisiejszej, i tak marnej wagi ciężkiej. W następnym pojedynku Deontay zmierzy się z Damonem McCreary'em, niepokonanym czterdziestolatkiem o wzroście wynoszącym 180cm wzrostu. Prowadzenie Wildera dziwi o tyle, że pojedynki na przetarcie, które toczy od początku zawodowej kariery są mniej pożyteczne niż dobre sparingi. Jaki jest więc sens ich toczenie? Czy Deontay jest gotów na kogoś lepszego? Jeśli tak to na kogo? Jaką przyszłość mu wróżycie a jaką byście chcieli mu wróżyć. Czekam na wasze opinie o samym zawodniku jak i o nadchodzącym pojedynku Big Grin Zapraszam!!!


RE: Deontay Wilder - redd - 24-07-2012 01:55 PM

Trudno oceniać mi Wildra. Rekord ma wspaniały, ale rywale bardzo marni. Chyba nawet Wawrzyk i Hutkowski legitymowaliby się podobnym rekordem gdyby dostali tych samych przeciwników. Na pewno Wilder jest niesprawdzony. Prezentuje dobrą szybkość, koordynację i mocny cios, ale jak wypadnie na tle porządnego rywala pozostaje ciągle niewiadomą. Tak samo jego szczęka - nie jest przetestowana. A tacy wysocy i smukli zawodnicy nierzadko są podatni na ciosy. Ogólnie ciągle bardzo dużo znaków zapytania.

Mam takie odczucie, że może to być to Grant. Wielka nadzieja Amerykanów, a zostanie zweryfikowana przez porządnego przeciwnika.

Co do Manswella. Nie będę psioczyć nad jego kandydaturą. To przyzwoity rywal na ten etap kariery. Wprawdzie w ostatniej walce z Czagajewem wypadł bardzo słabo, ale być może teraz przygotuje lepszą formę. W każdym razie myślę, że Wilder wygra przed czasem.


RE: Deontay Wilder - Maverick - 24-07-2012 03:05 PM

Co do Wildera to bilans naprawdę ma świetny, mocny cios i niezła szybkość. Rywali to ma gorszych nawet od Szpilki i Wawrzyka, a jako amator miał od nich wiele większe sukcesy.

Co do szczęki to już nawet w dotychczasowych walkach leżał tak, więc na razie jest podejrzana Wink

Wg mnie jest za ostrożnie prowadzony i może to spowodować, że nie zrobi dużej kariery.

Najbliższa walkę wygra, ale nie wiem czy przed czasem czy na punkty, bo to zależy ile to ma być rund Wink


RE: Deontay Wilder - Jerome - 24-07-2012 05:24 PM

@Maverick
Wilder leżał na dechach na zawodowstwie?? czy może mówisz o czasach amatorskich?


RE: Deontay Wilder - Holy230 - 24-07-2012 05:34 PM

Jerome Wildera zdeskował ;D Harold Sconiers ten, który ostatnio wypunktował Jameela McCline'a


RE: Deontay Wilder - redd - 24-07-2012 05:37 PM

@Jerome
Wilder na zawodowstwie leżał na dechach w walce z journeymanem Sconiersem. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć nagrania z tej walki.


RE: Deontay Wilder - Jerome - 24-07-2012 06:16 PM

@redd
@Holy230
wow, muszę koniecznie tego poszukać, dzięki :-)

@Holy230
Co znaczy, że go zdeskowałem??


RE: Deontay Wilder - Metzger - 24-07-2012 07:10 PM

Wilder to taka amerykańska szpilka lansowana na nadzieję czarnych i przyszłego mistrza. Jak na razie bezpodstawnie.

Dziwnie wygląda jego stosunek wzrost/waga. Przy wzroście 201 cm waży zwykle poniżej stówy, a w walce debiutanckiej zaledwie 94 kg!


RE: Deontay Wilder - Jerome - 24-07-2012 08:01 PM

@Metzger
Władimir na początku kariery również ważył koło stówy. Może to przyjdzie z czasem. Wilder jest jeszcze młody...


RE: Deontay Wilder - Holy230 - 24-07-2012 08:14 PM

Zdeskował no czyli ze nokdaun ;D
haha sorry napisałem to jak to ty byś zrobił Big Grin