Forum - BOKSER.ORG
Young Papke - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Young Papke (/thread-496.html)Young Papke - Holy230 - 11-07-2012 08:05 AM

Young Papke 1900-1972. Bokser wagi lekkiej Bilans walk: won 64 (KO 6) + lost 73 (KO 4) + drawn 70 = 214 Cóż materiałów o tym bokserze nie dało się znaleźć ale patrząc na bilans tyle remisów oznacza że był oszukiwany albo że sędziowie byli już po kilku głębszych na 73 przegrane 4przed czasem świadczy o stalowej szczenie tego boksera jak i 64(6) wacianych łapach Big Grin. Znaleźliscie kogos z wieksza liczba remisów ??


RE: Young Papke - redd - 19-07-2012 05:52 PM

Bo ja wiem, czy wałowany?
Papke był pięściarzem niszowym i pewnie sędzia ringowy decydował o zwycięstwie (wtedy w takich walkach punktowych nie było). Kiedyś, daaaawno temu sędziowano zupełnie inaczej - jeżeli nie zdominowało się zupełnie rywala, lub nie rzuciło się go kilka razy na deski orzekano remis. Do tego Papke był waciakiem i raczej przeciętnym pięściarzem więc ciężko mu było zdominować przeciwnika. Jego dziwaczny rekord jest raczej "specyfiką epoki" niż efektem wałków.

W połowie XIX w to było sędziowanie Smile Jak policja decydowała o przerwaniu pojedynku, lub zgarniała bokserów prosto z ringu Wink


RE: Young Papke - Corbett - 25-07-2012 11:23 AM

A przypadkiem nie toczył on walk "no decision", czyli takich w których z założenia nie wyłaniano zwycięzcy (o ile nie było nokautu)? takie walki były dośc popularne przed wojną. Na takich zasadach kontraktowano nawet walki o mistrzostwo świata (np. Jack Johnson, który obawiał się wałka ze względu na swój kolor skóry).
ps. bokserów walczących pod pseudonimem Young papke było co najmniej 13, a do tego paru Kidów Papke i Young Billy Papke'ów :-D