Forum - BOKSER.ORG
Polityka ogólnie. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Polityka (/forum-21.html)
+---- Wątek: Polityka ogólnie. (/thread-48.html)



RE: Polityka ogólnie. - Pakman - 18-05-2015 11:06 AM

A tak nie jest ? Kto najbardziej skorzysta na tym, że imigrantów będą przyjmować też kraje "nowej Unii" ?


RE: Polityka ogólnie. - Metzger - 18-05-2015 11:50 AM

(18-05-2015 09:43 AM)Pakman napisał(a):  Kukiz - Coś mi tu śmierdzi. Na początku kampanii wiele wskazywało na to, że nie zbierze 100000 podpisów, a tu po kilku miesiącach 20% poparcia. Pomijam już, że z tych 20% mało kto wie co to są i z czym się wiążą JOWy. Tuż przed wyborami sporo było go w propagandowych mediach, co może sugerować, że ktoś za nim stoi. Pytanie kto ?
To proste. Wielu wyborców PO straciło cierpliwość, a tu pojawił się ciekawy kandydat, który nie jest z PiS-u, więc na niego zagłosowali. Ponadto ostatnio wyraźnie wzrósł elektorat Korwina, ale jak tylko pojawił się Kukiz, który nie jest pajacem, to znaczna część wyborców wąsatego komedianta przeniosła na niego swoje poparcie. I w ten sposób Kukiz uzbierał te 20%.

(18-05-2015 09:43 AM)Pakman napisał(a):  Ostatnio obiło mi się coś o uszy, że nie dość, że mamy problem z imigrantami z Ukrainy to jeszcze przyślą do nas Arabów i Murzynów.
A jakiż to problem mamy z imigrantami z Ukrainy?


RE: Polityka ogólnie. - Pakman - 18-05-2015 12:14 PM

Taki problem, że jest ich za dużo. Jak czasem jadę na Ursynów albo Wilanów, to zastanawiam się czy to jeszcze Warszawa, czy już Kijów. To chyba proste, że z kraju, gdzie jest wojna ludzie uciekają i uciekają na zachód, a na zachód od Ukrainy jest Polska. Podobny problem może być z Litwinami, którzy będą zwiewać do nas przed poborem do wojska.[/align]


RE: Polityka ogólnie. - Metzger - 18-05-2015 12:38 PM

(18-05-2015 12:14 PM)Pakman napisał(a):  Taki problem, że jest ich za dużo. Jak czasem jadę na Ursynów albo Wilanów, to zastanawiam się czy to jeszcze Warszawa, czy już Kijów.
Za dużo i co dalej? Ukraińcy przyjeżdżają pracować. I pracują. Po czym wracają do siebie. Nie obciążają budżetu. Wspomagają polską gospodarkę. Nie stanowią zagrożenia dla jedności kulturowej. Jeżeli miałbym wybierać, to wolałbym 10 Ukraińców niż jednego Murzyna lub Araba.

(18-05-2015 12:14 PM)Pakman napisał(a):  Podobny problem może być z Litwinami, którzy będą zwiewać do nas przed poborem do wojska.
A czemu nie zwiewali do nas wcześniej? Poza tym pobór na Litwie będzie dotyczył zaledwie 3000 osób rocznie i założę się, że na tą pulę znajdzie się wystarczająco ochotników.


RE: Polityka ogólnie. - Gogolius - 18-05-2015 04:09 PM

Co do Kukiza to wydaje mi sie, ze wreszcie ci ktorzy przez lata chodzili na wybory i oddawali niewazne glosy wreszcie znalezli kratke na ktora mozna postawic krzyzyk. I stad ten wysoki wynik.

Jak idzie o sondaze... dla mnie pierwszy wniosek po I turze to masowe zwolnienia we wszystkich firmach ktore co tydzien dawaly Bronkowi 40-50%. Tak sie pomylic to dno i podwazenie sensu istnienia takich instutucji...


RE: Polityka ogólnie. - BESTIA - 18-05-2015 05:23 PM

Gogolius
Zmiana zdania o in vitro była, ale na przestrzeni kilku lat, a nie dni jak w przypadku Bronka.

(17-05-2015 11:27 PM)Metzger napisał(a):  
(17-05-2015 10:16 PM)KrychuTMT napisał(a):  Glosuję na Dudę...
Twoje pierwsze wybory?

(17-05-2015 10:37 PM)BESTIA napisał(a):  Ustawa bratniej pomocy...
Cóżeś się uczepił tej ustawy? Ma ona ZEROWE znaczenie, a ty traktujesz ją niemal jako likwidację suwerenności państwa. Zajmij się lepiej krytyką tego, co w istocie na nią zasługuje zamiast robić z igły widły.

1.A czy ma to znaczenie??

2.Jaka sytuacja musiała by się wydarzyć, aby te obce służby były potrzebne w Polsce i to dodatkowo z bronią?? Mamy dużą ilość policjantów, strażaków, wojskowych, a do tego dużą ilość rezerwistów, że nie potrzebna nam pomoc obcych służb, dodatkowo z bronią palną.


(18-05-2015 06:34 AM)Martin napisał(a):  Śmiać mi się chce z takich postów jak Twoje @Bestia.

Na arenie międzynarodowej to ośmieszał na Kaczyński z Fotygą. Poczytaj troche skoro nie wiesz podstawowych rzeczy a zabierasz głos.
Przedwyborcze obietnice - jak prezydentem (tfu!) zostanie Duda to będziesz wiedział co oznacza sformułowanie - niedotrzymanie obietnic wyborczych.
Wiek emerytalny - no niestety, ale podniesienie wieku emerytalnego to konieczność jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o sytuacji demograficznej Polski to zrozumiesz.
Podniesienie podatków - nigdy nie byłem zwolennikiem podnoszenia podatków więc tu minus.

Głosuj sobie na człowieka, o którym 3 miesiące temu nawet nie słyszałeś, a którego Kaczyński, Macierewicz i cała ta pisowska banda oszołomów nam podstawiła, a Ty to "kupiłeś". Myślałem, że jesteś bardziej ogarnięty, ale jak widać łatwo takimi osobami jak Ty manipulować.

To co pisze @Krychu to po części prawda. Wódeczke piją, a my się podniecamy, jednak jakaś różnica jest. Wystarczy choć trochę śledzić życie polityczne. Ja już też mam dość wojny PO - PiS, ale dopóki jedyną alternatywą dla PO będą oszołomy smoleńskie dopóty trzeba robić wszystko by nie dopuścić ich do koryta, przy którym już byli i narobili tylu szkód, o których młodzi ludzie pokroju @Bestii nie pamiętają.

Mnie też śmieszą Twoje posty, nienawiść do PIS, a raczej do Kaczyńskich zasłania Ci rzeczywistość.

Kukiza też 3 miesiące temu nikt "nie znał", a uzyskał 20% poparcia czy to źle??

Zapominasz, że Duda nie jest Kaczyńskim i to, że jeden popełniał gafy na arenie międzynarodowej nie oznacza, że drugi też je popełni.Wiem, że PIS nie był idealną partią, ale był zdecydowanie lepszą od PO.Nie zarzucaj mi brak wiedzy, bo sądzę, że sytację geopolityczną na świecie znam lepiej od CiebieWink.

OK zaczynajmy...
PIS
Warto zacząć od najważniejszej kwestii,PKB na poziomie 6.7%, wzrost PKB= wzrost zarobków nieproporcjonalnie, ale te wartości przeważnie rosną razem.
Druga jakże ważna kwestia Dług publiczny w 2005 roku- 47,1%, w 2007 roku- 45%.
Nie muszę wspominać, co zrobiło PO aby zmniejszyć dług publiczny, gdyby ktoś nie wiedział proszę poczytać o OFE.Stabilny złoty na pozimie 3.50 za euro, cena benzyny ok-3.7. Kolejne "plusy" PISU, likwidacja WSI, Kaczyński sprzeciwiał się budowie gazociągu północnego z NIemiec do Rosji.
Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, ze czują sie zadowoleni, a ponad 60% twierdziło, ze żyje sie im dostatnio.


Gogolius

Cytat:Jak idzie o sondaze... dla mnie pierwszy wniosek po I turze to masowe zwolnienia we wszystkich firmach ktore co tydzien dawaly Bronkowi 40-50%. Tak sie pomylic to dno i podwazenie sensu istnienia takich instutucji...

Jeśli ktoś na poważnie bierze sondaże to nie jest dobrzeTongue.


RE: Polityka ogólnie. - Metzger - 18-05-2015 05:39 PM

(18-05-2015 05:23 PM)BESTIA napisał(a):  Jaka sytuacja musiała by się wydarzyć, aby te obce służby były potrzebne w Polsce i to dodatkowo z bronią??
Skoro zadajesz takie pytanie, to znaczy, że nawet nie przeczytałeś tej nieszczęsnej ustawy. Zresztą jak chyba wszyscy, którzy wzniecili panikę z jej powodu. Bo jak się ją przeczyta, to się okazuje, że nie ma w niej absolutnie nic kontrowersyjnego, a więc odpada jeden z powodów do krytyki władzy.


RE: Polityka ogólnie. - KrychuTMT - 18-05-2015 06:33 PM

To ja wam dodam kolejny powodzik do gównoburzy.
http://pikio.pl/skandal-spalona-budka-to-robota-szefa-msw-posluchaj-nagrania/
Miłego trash talku koledzy Smile.


RE: Polityka ogólnie. - Martin - 18-05-2015 07:14 PM

(18-05-2015 05:23 PM)BESTIA napisał(a):  Mnie też śmieszą Twoje posty, nienawiść do PIS, a raczej do Kaczyńskich zasłania Ci rzeczywistość.

Nienawiść? Leje na pis ciepłym moczem, do nienawiści mi daleko.

(18-05-2015 05:23 PM)BESTIA napisał(a):  Kukiza też 3 miesiące temu nikt "nie znał", a uzyskał 20% poparcia czy to źle??

Kukiza nikt nie znał? Chcesz dyskutować na poważnie czy żarty sobie stroisz?

(18-05-2015 05:23 PM)BESTIA napisał(a):  Zapominasz, że Duda nie jest Kaczyńskim i to, że jeden popełniał gafy na arenie międzynarodowej nie oznacza, że drugi też je popełni.Wiem, że PIS nie był idealną partią, ale był zdecydowanie lepszą od PO.Nie zarzucaj mi brak wiedzy, bo sądzę, że sytację geopolityczną na świecie znam lepiej od CiebieWink.

Oczywiście, że Duda nie jest Kaczyńskim. Kaczyński to szef Dudy.
Jeśli twierdzisz, że Pis był "zdecydowanie lepszą" partią od PO to znaczy, że ciężko nam będzie się porozumieć.
Nie zarzucam ci braku wiedzy absolutnie, uważam Cię za bystrego gościa, ale czasem jak coś napiszesz to ręce opadają...
Nie twierdzę, że nie masz rozeznania jeśli chodzi o sytuację geopolityczną na świecie, dziwią mnie jedynie Twoje wypowiedzi np. na temat Rosji. Jaką masz wiedzę co się dzieje obecnie na Bałkanach, Ameryce Południowej czy Bliskim Wschodzie - nie wiem bo o tym nie dyskutowaliśmy.

(18-05-2015 05:23 PM)BESTIA napisał(a):  OK zaczynajmy...
PIS
Warto zacząć od najważniejszej kwestii,PKB na poziomie 6.7%, wzrost PKB= wzrost zarobków nieproporcjonalnie, ale te wartości przeważnie rosną razem.
Druga jakże ważna kwestia Dług publiczny w 2005 roku- 47,1%, w 2007 roku- 45%.
Nie muszę wspominać, co zrobiło PO aby zmniejszyć dług publiczny, gdyby ktoś nie wiedział proszę poczytać o OFE.Stabilny złoty na pozimie 3.50 za euro, cena benzyny ok-3.7. Kolejne "plusy" PISU, likwidacja WSI, Kaczyński sprzeciwiał się budowie gazociągu północnego z NIemiec do Rosji.
Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, ze czują sie zadowoleni, a ponad 60% twierdziło, ze żyje sie im dostatnio.

Cytat powyżej to w zasadzie stek bzdur.
PKB w latach, o których piszesz nie został wypracowany przez Pis tylko poprzedników. Pis był (na szczęście) u władzy tylko dwa lata. Piszesz o walucie i cenie benzyny - to są zasługi Pisu? No chyba sam w to nie wierzysz, niemożliwe byś był tak naiwny. I Ty mówisz, że czujesz temat geopolityki?! A co się działo z gospodarką światową (w tym europejską) od jesieni 2008?
Co z tego, że Kaczyński sprzeciwiał sie budowie gazociagu północnego? Co to dało?
Za rządów PiS-u wyjechało najwięcej Polaków za pracą. Tak im się wspaniale i dostatnio żyło.


RE: Polityka ogólnie. - BESTIA - 18-05-2015 09:55 PM

Metzger
Po raz kolejny dyskusja na temat 1066 jest taka Sama.Ja coś pisze, ty odpowiadasz, że nie czytałem tej ustawy, ja po raz kolejny pisze, ze czytałem ja i to kilkukrotnie.
Link do tej ustawy był na forum wklejany na 100%.

Rozumiem jeśli to była by współpraca grup ratunkowych, ale po co nam Polakom pomoc obcego mocarstwa z bronią w ręku?
Napisz jak prostemu człowiekowi.

Martin
2.Ludzie znali Kukiza jako piosenkarza, a nie jako przyszłego polityka.Gdyby jakąś znana osoba, która czasami wypowiada się o polityce i wystartowała w wyborach to dostalaby dużo głosów bo jest znana?

3. Moje "przepowiednie" o Rosji na razie w większym stopniu się zgadzają.Sankcje miały "zabić" Rosje, a tymczasem Nie sprawdaja się.
4.Przecież wiem co działo się w 2008 roku za sprawą amerykańskich banków.PKB może w ciągu szybko wzrosnąć, jak i "usiąść".
Zmiany na świecie mają duży wpływ na PKB, czy to znaczy ze minimalne straty w 2008, a większe w 2009 roku wypracował Pis? Raczej nie, a jeśli już to miał mały wpływ, tak samo.jak poprzedni rząd na wzrost w 2006-7 r.
W 2006 roku mieliśmy podobna cenę za baryłkę co dziś ceny jakie są Kazdy wie.


Gazociąg został zbudowany za kadencji PO, wiec co mógł zrobić Kaczyński?

Zdecydowanie Lepsza partia może nie, ale na pewno Pis był lepszy i nadal jest od PO.
Wiem, że PiS czy Po te jedne uj, ale w paru kwestiach Pis zdecydowanie wygrywa.
Skala zakłamania, grabierzy Polski przez PO jest po prostu niebotyczna. Gdyby w czasie rządów pisu wyszły takie machlojki jak teraz
Sowa i przyjaciele,Ofe, manipulacje medialne, nie będę się rozpisywał wkleję link waty uwagi.
Wracając do tematu gdyby wyszły takie afery za Pisu to czy byłby to ich koniec? Ja myślę że tak.

http://blogpress.pl/node/7889

Sorry za błędy i Nieczytelny post pisze z telefonu.