Forum - BOKSER.ORG
Polityka ogólnie. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Polityka (/forum-21.html)
+---- Wątek: Polityka ogólnie. (/thread-48.html)



RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Pakman - 24-12-2013 10:55 AM

Niemcy prowadzą znakomitą politykę wybielania się w kontekście II wojny światowej. NRD i RFN prowadziły na tym polu wspólne działania. Określenie "polskie obozy koncentracyjne" to efekt właśnie tej polityki. Już teraz nie nazywa się tamtych agresorów Niemcami tylko nazistami. Zrównywanie komunizmu i nazizmu to też nadużycie. W ostatnich latach dużo więcej niż o holokauście słyszy się o antysemityźmie polskim czy czeskim. Niemcy poczuli się już tak pewnie, że bez mydła upominają się o ziemie na Warmii czy na Wybrzeżu.
Oczywiście każde państwo dbające o swych obywateli robiłoby dokładnie to samo. Nie mam do nich o to pretensji. Dupy daje nasze państwo, które nic z tym nie robi.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - RSC-2 - 24-12-2013 11:13 AM

@Pakman

Bardzo trafne uwagi.

[Widać ,że z polskimi uczelniami nie jest aż tak źle jak wynika z różnych światowych rankingów.]


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Calaf - 24-12-2013 11:53 AM

Przerażające jest, jak w dzisiejszych czasach łatwo jest sterować stadem tumanów za pośrednictwem mediów... Dzisiejsze kino wpycha ludziom podświadomie durne schematy i mamy to co mamy. Dlatego unikam takich dzieł kinowych jak "ostatni pociąg" gdzie biedni hitlerowcy wbrew sobie i na siłę ładowali Żydów do wagonów a Polaczki się śmiali. Tego typu bzdety ładują już nawet do horrorów i thrillerów, Hiszpanie kręcą świetne horrory ale obejrzyjcie sobie "Labirynt Fauna", gdzie z Gen. Franco zrobiono zbira a z komunistów romantycznych bohaterów pochowanych w lasach. Smutne to, że w młodych ludziach zabija się historię, pokolenie po mnie będzie już zidiociałe do cna.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 24-12-2013 12:40 PM

(24-12-2013 10:55 AM)Pakman napisał(a):  Już teraz nie nazywa się tamtych agresorów Niemcami tylko nazistami.
No i dobrze. Przecież i tak każdy wie skąd wziął się nazizm, a mówiąc o nazistach, a nie Niemcach można dyskutować bez wywoływania jakichś animozji. Poza tym przypomnę, że po stronie Niemiec walczyły Włochy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Finlandia. Czy ich też należy nazywać Niemcami?

(24-12-2013 10:55 AM)Pakman napisał(a):  Dupy daje nasze państwo, które nic z tym nie robi.
A właśnie, że dobrze, że nic nie robi. Bo najlepszym wyjściem jest tu po prostu brak reakcji.

(24-12-2013 10:55 AM)Pakman napisał(a):  Zrównywanie komunizmu i nazizmu to też nadużycie.
Niby czemu? Są to sobie równe zbrodnicze reżimy i nie widzę sensu w licytowaniu się, który był gorszy.

(24-12-2013 11:53 AM)Calaf napisał(a):  obejrzyjcie sobie "Labirynt Fauna", gdzie z Gen. Franco zrobiono zbira a z komunistów romantycznych bohaterów pochowanych w lasach. Smutne to, że w młodych ludziach zabija się historię, pokolenie po mnie będzie już zidiociałe do cna.
Nie Labirynt Fauna, tylko Kręgosłup Diabła. I trudno się dziwić, że istnieją ludzie uważający Franco za zbira, skoro obalił legalnie wybrany rząd. A zidiociałe do cna jest już aktualne pokolenie.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Pakman - 24-12-2013 12:53 PM

Agresorami w Europie byli wyłącznie Niemcy. Włosi angażowali się tylko w Afryce. Pozostałe wymienione przez Ciebie kraje były sojusznikami Hitlera, ewentualnie nic nie robiły tylko siedziały cicho.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - RSC-2 - 24-12-2013 02:28 PM

@ Metzger



Cytat "Dupy daje nasze państwo, które nic z tym nie robi.
A właśnie, że dobrze, że nic nie robi. Bo najlepszym wyjściem jest tu po prostu brak reakcji" koniec cytatu

Są sprawy gdzie reakcja jest zbędna ,ale są sprawy gdzie prawdą jest to co napisał Pakman
Np.
Zaniedbanie wpisów do ksiąg wieczystych a wręcz ich brak ,oraz milczenie państwa polskiego w czasie zwracania majątków jest tego przykładem.
Brak należytego stanowiska Polski w sprawie własności na „ziemiach odzyskanych” to kolejny przykład.
Wystarczy zobaczyć jak wyglądają niektóre wsie woj. Dolnośląskiego , aby zauważyć brak gwarancji strony polskiej co do praw własności.
Mógłbym podać jeszcze wiele innych przykładów, ale dzisiaj wigilia.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 24-12-2013 04:23 PM

(24-12-2013 12:53 PM)Pakman napisał(a):  Włosi angażowali się tylko w Afryce.
A Jugosławia sama na siebie napadła? Wink


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - redd - 24-12-2013 11:35 PM

(24-12-2013 12:40 PM)Metzger napisał(a):  Nie Labirynt Fauna, tylko Kręgosłup Diabła. I trudno się dziwić, że istnieją ludzie uważający Franco za zbira, skoro obalił legalnie wybrany rząd. A zidiociałe do cna jest już aktualne pokolenie.

Wiesz, wydaje mi się, że samo obalenie rządu jest mało istotne. Hiszpania była pogrążona w totalnym burdelu, na krawędzi dwóch rewolucji i taki obrót sprawy nie był niczym szczególnym.

Np w Hiszpanii, taki Generał Miguel Primo de Rivera też przejął władzę w wyniku przewrotu (w prawdzie bezkrwawego) i moim zdaniem jego dyktatorskie rządy były o wiele lepsze niż demokratyczne w tamtym czasie.

Jak najbardziej istnieją ludzie, którzy mogą uważać Franco za zbira. Np, za jego politykę wobec swoich przeciwników politycznych po wojnie domowej, albo za wprowadzenie w pewnym czasie chorych praw obyczajowych. A największy ból, to pewnie mieli wszyscy ci, którzy walczyli przeciwko niemu w wojnie.

Może powiesz że się czepiam (może tak jest), ale ostatnio wgłębiłem się w tamten okres w historii Hiszpanii i jakoś nie mogłem się powstrzymać przed "drobnym" komentarzem Wink


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Calaf - 25-12-2013 09:38 PM

[/quote]Nie Labirynt Fauna, tylko Kręgosłup Diabła. I trudno się dziwić, że istnieją ludzie uważający Franco za zbira, skoro obalił legalnie wybrany rząd. A zidiociałe do cna jest już aktualne pokolenie.
[/quote]

Film miał tytuł Labirynt Fauna (El Laberinto del fauno). Kręgosłupa diabła niestety albo stety nie widziałem.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 26-12-2013 02:15 AM

(25-12-2013 09:38 PM)Calaf napisał(a):  Film miał tytuł Labirynt Fauna (El Laberinto del fauno). Kręgosłupa diabła niestety albo stety nie widziałem.
A no faktycznie, w Labiryncie też były takie motywy. Po prostu akcja Labiryntu dzieje się w czasie II Światówki, a Kręgosłupa (tegoż reżysera) w czasie hiszpańskiej wojny domowej i stąd moje błędne skojarzenie.