Forum - BOKSER.ORG
Polityka ogólnie. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Polityka (/forum-21.html)
+---- Wątek: Polityka ogólnie. (/thread-48.html)



RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Pakman - 22-11-2013 05:57 PM

Jeśli wystąpimy z Unii to wpadniemy w szpony Moskwy, czego chyba nikt nie chce. Byłaby to naturalna kolej rzeczy. Niezależność małego, dość słabego kraju pomiędzy Niemcami, a Rosją to utopia. Wiem, że to przykre, ale tak jest.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Martin - 26-11-2013 10:03 PM

Słynna już tabela Wimmera - dziennikarza, który odpowiedział panu Kaczyńskiemu na słowa, iż w Polsce za czasów rządów PO jest wielka bieda.
Co o tym sądzicie, propaganda czy może fakty?


[Obrazek: z15012135Q,Tabela.jpg]


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 26-11-2013 10:59 PM

Kłamstwo! Manipulacja! TVN! Żydzi! Smoleńsk!


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Pakman - 27-11-2013 02:49 PM

Ostatnio wpadł mi w ręce artykuł o liście polskich biskupów do niemieckich z 1965 r. , w którym padają słynne słowa: "Wybaczamy i prosimy o wybaczenie". Od długiego czasu zastanawiałem się nad interpretacją tego cytatu i co Niemcy mieli nam wybaczać wtedy ?


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 27-11-2013 03:48 PM

(27-11-2013 02:49 PM)Pakman napisał(a):  zastanawiałem się nad interpretacją tego cytatu i co Niemcy mieli nam wybaczać wtedy ?
Nie róbmy z siebie świętych. Chodziło o wysiedlenia ludności niemieckiej i przesunięcie granicy.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Pakman - 27-11-2013 04:33 PM

(27-11-2013 03:48 PM)Metzger napisał(a):  
(27-11-2013 02:49 PM)Pakman napisał(a):  zastanawiałem się nad interpretacją tego cytatu i co Niemcy mieli nam wybaczać wtedy ?
Nie róbmy z siebie świętych. Chodziło o wysiedlenia ludności niemieckiej i przesunięcie granicy.

Czyli mieli tam zostać ? Tak postanowili Alianci wraz z ZSRR. Moim zdaniem proszenie Niemców o wybaczenie w tej kwestii tylko ułatwia im ocieplanie swojego wizerunku jako "również ofiary wojny".


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 27-11-2013 06:08 PM

(27-11-2013 04:33 PM)Pakman napisał(a):  Tak postanowili Alianci wraz z ZSRR.
Ale treść listu ani nie była napisana przez władze Polski, ani skierowana do władz Niemiec. Trzeba rozróżniać stosunki międzyludzkie i stosunki dyplomatyczne.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - BESTIA - 27-11-2013 09:09 PM

Martin
Ciekawe te dane z GUS,wdł. GUS PRL był jedną z wiodących gospodarek świata.
A tu garść danych z zagranicznych rankingów
- w Polsce najszybciej na świecie przybywa dolarowych milionerów (Global Wealth Report)
- najwięcej pracowników na umowach śmieciowych (27 %), absolutny rekord UE.
- Polska znajduje się w grupie krajów UE przeznaczających najmniej pieniędzy na pomoc socjalną:
- na ostatnim miejscu w UE, jeśli chodzi o wydatki na świadczenia dla dzieci (0,75 proc. PKB, europejska średnia to 2,3 proc. PKB)
- na ostatnim miejscu UE w wydatkach na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu (0,14% PKB)
- na ostatnim miejscu w UE w wydatkach na walkę z bezrobociem (0,4 % PKB)
- na ostatnim miejscu w UE w wydatkach na politykę prorodzinną (0,8 PKB)
- polskie becikowe na 1 dziecko jest 12 x mniejsze od becikowego na Ukrainie
- w Polsce odsiaduje wyrok największa liczba więźniów w całej Europie (więcej niż w 80 mln Niemczech), mamy też jeden z najwyższych wskaźników przestępców na 1000 mieszkańców.
- w Polsce najwyższe podatki wobec osiąganych dochodów płacą niziny społeczne.
- Polska obok Grecji ma najniższy w Europie udział płac w PKB
- dzietność: 209 miejsce na 222 państw.
- najmniejsza powierzchnia mieszkaniowa na 1 mieszkańca w Europie
- 30 % Polaków poniżej 18 r. życia jest narażonych na ubóstwo i wykluczenie społeczne
- ostatnie miejsce w UE pod względem jakości życia seniorów
- 6 polskich miast w pierwszej dziesiątce miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu (na 386 miast UE).

Dałeś się złapać na tą zmanipulowaną tabelkę???

http://niewygodne.info.pl/artykul/00533.html

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Polska-biedniejsza-od-Litwy,wid,15184749,wiadomosc.html?ticaid=111bde


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Martin - 27-11-2013 09:24 PM

@Bestia
Na nic się nie dałem nabrać. Za stary już jestem na takie numery. Dane z tabeli wcale nie przeczą tym informacjom, które Ty podałeś. Zauważ, że tam są podane pewne wskaźniki i na ich podstawie można wyciągnąć wnioski jaka sytuacja panowała w Polsce w 2007 roku i w 2012. Chodziło tylko o porównanie tych lat i podsumowanie rządów PO oraz wykazanie tego co mówi nasz główny opozycjonista.
Nikt nie przeczy, że to co podałeś w poście wyżej nie jest prawdą. Smutną prawdą.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - BESTIA - 27-11-2013 09:28 PM

Polecam http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/WZ_ubostwo_w_polsce_2012.pdf