Forum - BOKSER.ORG
Polityka ogólnie. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Polityka (/forum-21.html)
+---- Wątek: Polityka ogólnie. (/thread-48.html)



RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - KrychuTMT - 30-10-2013 04:51 PM

(30-10-2013 09:56 AM)Martin napisał(a):  
(29-10-2013 10:28 PM)KrychuTMT napisał(a):  Ostatnio zmarł Tadeusz Mazowiecki , jakie macie zdanie na jego temat ?

Tadeusz Mazowiecki to wybitna postać polskiej polityki. Dziś już nie ma polityków tej klasy. Odszedł wielki patriota, wielki Polak.

"Gruba Kreska" , określenie Żołnierzy Wyklętych mianem morderców i bandytów ,krytykowanie KK i biskupa Czesława Kaczmarka są przejawem jego patriotyzmu ?
Wbijam w to , że miał wtedy 20-25 lat . Nie jest to żadne wytłumaczenie , był wtedy dorosłym człowiekiem i powinien być świadomy swoich słów.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 30-10-2013 05:34 PM

(30-10-2013 04:51 PM)KrychuTMT napisał(a):  krytykowanie KK i biskupa Czesława Kaczmarka są przejawem jego patriotyzmu ?
Krytykę KRK uważasz za czyn antypatriotyczny? Czemu?

Ja uważam za patriotów ludzi, którzy chcą uwolnić ojczyznę spod okupacji mafii watykańskiej.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - KrychuTMT - 30-10-2013 05:52 PM

Chodziło mi o KK z czasów komuny , kiedy niewątpliwie był jedną z największych organizacji walczących o wolną Polskę .Mazowiecki swego czasu był sługusem komunistycznego terroru i sam się przyznał do słów dotyczących żołnierzy AK /Wyklętych w programie Moniki Olejnik .
Co do KK obecnie, sam nie jestem katolikiem i przeszkadzają mi ich wpływy w Polsce .

Ja za patriotów, uważam ludzi którzy chcą uwolnić nasz kraj od każdej okupacji .


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Martin - 30-10-2013 06:29 PM

@Krychu
Ja Ci wcale nie każe uważać Mazowieckiego za patriotę. Wyraziłem tylko swoje zdanie. Jeśli masz inny pogląd - Twoja sprawa.
Polska to taki kraj, gdzie każdego można zgnoić i zmieszać z błotem. Dla mnie nie jest istotne co kiedyś gdzieś powiedział tylko co czynił, zarówno w czasach komuny jak i po 1989 roku. Był to niezwykle pragmatyczny człowiek.

To Tadeusz Mazowiecki podjął się przeorganizowania Polski z państwa komunistycznego na demokratyczne. Uważam podobnie jak Pakman, że zarzut jaki można kierować w jego stronę to polityka, która doprowadziła do zubożenia pewnej części społeczeństwa w wyniku reform, które przeprowadzał jako premier. Jednak musimy sobie w tym momencie zadać pytanie, gdyby ich nie przeprowadził to czy dziś Polska byłaby w tym miejscu, w którym jest obecnie? Czy raczej w miejscu np. Bułgarii lub Rumunii?

Reasumując, wg mnie dziś na polskiej scenie politycznej, nie ma ludzi pokroju Tadeusza Mazowieckiego. Jedyny, który przychodzi mi do głowy to Władysław Bartoszewski...


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - KrychuTMT - 30-10-2013 06:41 PM

(30-10-2013 06:29 PM)Martin napisał(a):  @Krychu
Ja Ci wcale nie każe uważać Mazowieckiego za patriotę. Wyraziłem tylko swoje zdanie. Jeśli masz inny pogląd - Twoja sprawa.
Polska to taki kraj, gdzie każdego można zgnoić i zmieszać z błotem. Dla mnie nie jest istotne co kiedyś gdzieś powiedział tylko co czynił, zarówno w czasach komuny jak i po 1989 roku. Był to niezwykle pragmatyczny człowiek.

To Tadeusz Mazowiecki podjął się przeorganizowania Polski z państwa komunistycznego na demokratyczne. Uważam podobnie jak Pakman, że zarzut jaki można kierować w jego stronę to polityka, która doprowadziła do zubożenia pewnej części społeczeństwa w wyniku reform, które przeprowadzał jako premier. Jednak musimy sobie w tym momencie zadać pytanie, gdyby ich nie przeprowadził to czy dziś Polska byłaby w tym miejscu, w którym jest obecnie? Czy raczej w miejscu np. Bułgarii lub Rumunii?

Reasumując, wg mnie dziś na polskiej scenie politycznej, nie ma ludzi pokroju Tadeusza Mazowieckiego. Jedyny, który przychodzi mi do głowy to Władysław Bartoszewski...

1) Kto kogo miesza z błotem ? Ja tylko stwierdzam fakty . Gardzę chorągiewkami , które zmieniają poglądy i przekonania dla korzyści .

2) Do czego doprowadził po 89 roku ? Do tego , że komunistyczni zbrodniarze hasają po wolności i dostają państwowe , astronomiczne emeryturki ? Czy spowodowanie zubożenia części społeczeństwa można uznawać za sukces?

3) W jakim miejscu jesteśmy obecnie ?

4) Bardzo dobrze że jest ich coraz mniej .


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Martin - 30-10-2013 06:52 PM

1. Pisałem ogólnie, a nie o Tobie.
2. Do przekształcenia ustroju państwa, a premierem był chyba tylko przez 10 miesięcy.
3. Sam sobie odpowiedz na to pytanie, jeśli potrafisz.
4. To akurat co napisałeś jest żałosne koleżko.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - KrychuTMT - 30-10-2013 07:06 PM

No tak muszę sam sobie odpowiadać na pytania , bo sam nie potrafisz odnaleźć na nie odpowiedzi. W razie czego zawsze możesz zmienić pogląd na tą sprawę, zupełnie tak samo jak Twoi "idole" Smile. Widzisz jaka jest między nami różnica , ja mimo ,że się z Tobą nie zgadzam to nie twierdzę ,że Twoje wypowiedzi są żałosne . Wiesz jak to się nazywa ? Wzajemny szacunek , tego czego w PRL najwyraźniej nie uczyli .


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Martin - 30-10-2013 07:13 PM

@Krychu
Piszesz o wzajemnym szacunku w momencie, gdzie post wcześniej piszesz "bardzo dobrze, że jest ich coraz mniej"......takimi słowami okazujesz szacunek? To jest wypowiedź żałosna i przyjmij to do wiadomości.
Bardzo chętnie z Tobą podyskutuje na tematy polityczne, ale taka wypowiedź jest nie do zaakceptowania.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - KrychuTMT - 30-10-2013 07:19 PM

Nie napisałem , że cieszę się ze śmierci Mazowieckiego i mu podobnych .
Moja wypowiedź dotyczyła tylko sfery politycznej , uważam , że bez ex -komunistów i ich chorągiewek może być tylko lepiej .


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Martin - 30-10-2013 07:24 PM

Wg Ciebie Mazowiecki był komunistą?Huh