Forum - BOKSER.ORG
Polityka ogólnie. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Polityka (/forum-21.html)
+---- Wątek: Polityka ogólnie. (/thread-48.html)



RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - KrychuTMT - 12-10-2013 10:13 PM

(12-10-2013 09:54 PM)Martin napisał(a):  @KrychuTMT

Co by się stało? Żyli byśmy w jeszcze bardziej biednym kraju, nie otrzymywalibyśmy z Brukseli miliardów euro, przez co w konsekwencji mniej byśmy budowali, znacznie wolniej się rozwijali, nie byłoby takich udogodnień jak legalna praca w krajach UE, dziś jadąc do któregokolwiek kraju unijnego nie musisz mieć nawet paszportu, plusów jest setki.
Poza tym Krychu spójrz łaskawie na mapę polityczną Europy i zobacz gdzie leży Polska...zakładam, że chociaż w stopniu umiarkowanym znasz historię naszego państwa i jak np. wyglądała Europa w XX wieku.
Projekt UNIA EUROPEJSKA to coś znacznie więcej niż tylko kasa z Brukseli to ogromny projekt polityczny, na którym korzystają wszyscy: biedne kraje takie jak my poprzez napływ mamony i inwestycji oraz kraje bogatsze, które zyskały między innymi nowe rynki zbytu. I jest coś jeszcze o czym w dzisiejszym świecie się nie myśli. Europa przez wieki była skłócona i wyniszczała sie wojnami. Dziś mamy pokój czego sie nie docenia, a to wg mnie wielki błąd. Zjednoczona Europa, w której każde państwo dba oczywiście o swoje interesy to Europa właśnie dająca gwarancję pokoju.

1. Polska jest rozkradziona , ludzie są coraz biedniejsi i ceny są 3x wyższe niż 10 lat temu. Jedynie nasi politycy zyskali swoje "srebrniki".
2.O moją znajomość historii nie musisz się obawiać , zainteresuj się swoją.
3.Jaki wpływ na Twoje życie mają inwestycje zza granicy ?
4. Pokój jest ceną utraty suwerenności i dumy .
5. Chyba nie myślisz , że UE wpompowuję w nas tyle pieniędzy bo nas lubi ?


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - BESTIA - 12-10-2013 10:18 PM

Martin
"nie otrzymywalibyśmy z Brukseli miliardów euro"
Ale także nie wpłacalibyśmy miliardów euro składek.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 12-10-2013 10:24 PM

(12-10-2013 10:18 PM)BESTIA napisał(a):  "nie otrzymywalibyśmy z Brukseli miliardów euro"
Ale także nie wpłacalibyśmy miliardów euro składek.
Z tym że dostajemy o wiele więcej niż wpłacamy.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Martin - 13-10-2013 08:28 AM

(12-10-2013 10:13 PM)KrychuTMT napisał(a):  1. Polska jest rozkradziona , ludzie są coraz biedniejsi i ceny są 3x wyższe niż 10 lat temu. Jedynie nasi politycy zyskali swoje "srebrniki".

Rozkradziona została już dawno. Gdybyśmy byli poza UE ludzie byliby jeszcze biedniejsi. Ceny za 10 lat również będą kilkukrotnie wyższe i nie ma to nic wspólnego z naszym członkostwem w UE.

(12-10-2013 10:13 PM)KrychuTMT napisał(a):  2.O moją znajomość historii nie musisz się obawiać , zainteresuj się swoją.

Nie będę się z Tobą licytował o znajomość historii, jeśli uważsz, że znasz ją dobrze to tylko się cieszyć, gdyż wiekszość ludzi w Twoim wieku nie ma o niej zielonego pojęcia.

(12-10-2013 10:13 PM)KrychuTMT napisał(a):  3.Jaki wpływ na Twoje życie mają inwestycje zza granicy ?

No nie rozbrajaj mnie takimi pytaniami. Inwestycji, które dają miejsca pracy nigdy za wiele. Wolałbyś żeby kapitał szedł na Słowację, Czechy czy Węgry?

(12-10-2013 10:13 PM)KrychuTMT napisał(a):  4. Pokój jest ceną utraty suwerenności i dumy .

Stąd właśnie moje pytanie o Twoją znajomość historii. Polska nie jest krajem suwerennym bo jesteśmy w UE? Czyli Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Dania i reszta państw członkowskich też nie są??? Nie byliśmy takim krajem do 1989 roku. Jeśli uważasz, że nie jesteśmy suwerenni to proszę o jakieś konkretne przykłady.

(12-10-2013 10:13 PM)KrychuTMT napisał(a):  5. Chyba nie myślisz , że UE wpompowuję w nas tyle pieniędzy bo nas lubi ?

Oczywiście, że nie bo nie na tym polega polityka. Czytaj uważnie, pisałem wcześniej dlaczego UE opłaca się i biednym i bogatym.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - KrychuTMT - 13-10-2013 11:14 AM

1.Oczywiście , że nie jesteśmy suwerennym krajem. UE wprowadza swoje dyrektywy niczym ZSRR , nie musimy się z nim zgadzać , ale i tak musimy je wprowadzać w życie .Czyli jak widzisz jesteśmy zależni , kiedyś od ZSRR teraz od Brukseli.
Dla przypomnienia wkleję ci tutaj definicje suwerenności .
Suwerenność – zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium, grupą osób lub samym sobą. Suwerenność państwa obejmuje niezależność w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych.

2. Osobiście wolałbym , żeby w Polsce dominowały polskie firmy i przedsiębiorstwa . Obecnie mamy sytuacje , że nasz rynek jest praktycznie zmonopolizowany przez inwestorów z zagranicy.

Wiesz dlaczego nigdy ze sobą się nie zgodzimy ? Ja jestem idealistą ,kieruję się uczuciami. Jestem Polakiem,Kujawiakiem , zostałem wychowany jako chrześcijanin . Unia lansuje dewiacje , multikulturaizm , chcą nam narzucić rzeczy które dla nas są obce i (w opinii) większości złe .Nigdy nie będę się z tym godził ,żaden hajs tego nie zmieni. UE dąży do stworzenia federacji państw ( traktat lizboński który stawia prawo unijne ponad państwowe). Nie po to wybuchły powstania :kościuszkowskie , listopadowe,styczniowe, wielkopolskie,śląskie, warszawskie abyśmy teraz oddali swoją wolność w zamian za pieniądze. To jest jak plucie w twarz ludziom którzy ginęli za nasz kraj.Zaraz ktoś tutaj wyskoczy mi ,że znowu zaczynam ze wspominaniem przeszłości.
Historia jest bardzo ważna , musimy pamiętać o przeszłości , o tym kim jesteśmy , kim byli nas przodkowie .
Żadne pieniądze nie są warte wyparcia się korzeni i ojczyzny.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Martin - 13-10-2013 11:28 AM

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy uważasz Francję, Szwecję czy Niemcy również za państwo, które nie jest suwerenne?

Przykład z ZSRR fatalny. Zapomniałeś kolego o jednej istotnej kwestii, te wszystkie dyrektywy unijne wprowadzane są przez unijnych polityków, między innymi też przez POLAKÓW!!!

Ja też bym wolał by w Polsce dominowały polskie firmy i przedsiębiorstwa, ale musisz zdać sobie sprawę z tego, że u nas brakuje kapitału. Dlatego nie narzekam gdy np. pod Wrocławiem wybudowano fabrykę LG, gdzie zatrudnienie znalazło ponad 10 tysięcy ludzi, a drugie tyle ma pracę jako kooperanci tej fabryki.

"Żadne pieniądze nie są warte wyparcia się korzeni i ojczyzny." - o czym Ty w ogóle piszesz? Czy za to, że mamy możliwość modernizować kraj głównie za europejskie pieniądze ktokolwiek wyrzeka się korzeni i ojczyzny? Widzę, że nie do końca rozumiesz na czym polega proces integracji europejskiej...


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - kubala1122331 - 13-10-2013 11:31 AM

Krychu
Mam nadzieję, że prezydentem Polski to ty nigdy nie zostanieszTongue


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 13-10-2013 11:47 AM

(13-10-2013 11:14 AM)KrychuTMT napisał(a):  UE wprowadza swoje dyrektywy niczym ZSRR , nie musimy się z nim zgadzać , ale i tak musimy je wprowadzać w życie .
Haha! Przecież Polska współtworzy te dyrektywy!

(13-10-2013 11:14 AM)KrychuTMT napisał(a):  2. Osobiście wolałbym , żeby w Polsce dominowały polskie firmy i przedsiębiorstwa .
A ja bym wolał, aby w Polsce dominowała wolność gospodarcza i rozwój ekonomiczny.

(13-10-2013 11:14 AM)KrychuTMT napisał(a):  Unia lansuje dewiacje , multikulturaizm , chcą nam narzucić rzeczy które dla nas są obce i (w opinii) większości złe .
Poproszę o kilka przykładów.

(13-10-2013 11:14 AM)KrychuTMT napisał(a):  UE dąży do stworzenia federacji państw ( traktat lizboński który stawia prawo unijne ponad państwowe).
Kiedyś Europa mimo, że było podzielona, to była centrum świata. Centrum kulturalnym, gospodarczym, naukowym, ekonomicznym, militarnym etc. Cały świat był daleko w tyle za Europą. Dzisiaj takich centrów jest więcej i Europa wcale nie jest najsilniejszym z nich. Mało tego, jej znaczenie geopolityczne wciąż maleje. Dlatego jedyne wyjście to integracja.

Ja nie chcę, aby Polska stała się jednym z nic nie znaczących pionków w światowej grze, z której zdaniem nikt się nie liczy. Wolałbym, aby współtworzyła federację europejską.

(13-10-2013 11:14 AM)KrychuTMT napisał(a):  Zaraz ktoś tutaj wyskoczy mi ,że znowu zaczynam ze wspominaniem przeszłości.
Historia jest bardzo ważna , musimy pamiętać o przeszłości , o tym kim jesteśmy , kim byli nas przodkowie .
Żadne pieniądze nie są warte wyparcia się korzeni i ojczyzny.
Ależ to jest wspaniałe, że interesujesz się historią, ale najwyraźniej masz problem z jej interpretacją. Jesteś młody gniewny i kierują Tobą emocje. A polityka to tylko interesy, do których trzeba podchodzić na zimno.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - KrychuTMT - 13-10-2013 11:49 AM

@Martin
Oczywiście ,że tak . Podlegają dyrektywom organu nadrzędnego czyli nie są suwerenni .
Jaki wpływ na decyzje UE ma ta garstka polityków z Polski ?
Co w naszym kraju jest modernizowane ? Drogi które rozpadają się po tygodniu , a może przemysł ? Jedyne co widzę to jakieś bzdetne parki,parkingi i inne duperele zbudowane za pieniądze z UE .
Jeżeli dla Ciebie integracja polega na narzucaniu obcych obyczajów i praw , to dla mnie jest wszystko jasne.
Twoim marzeniem jest "kolorowa niepodległa" czy może "państwo europejskie" ?
Widzę Martin , że zjadłeś wszystkie rozumy we wszechświecie , dobra nie będę wyprowadzał Ciebie z błędu.
Bardzo się ciesze , że Ty wszystko rozumiesz i doskonale znasz historie swojego kraju .


@Kubala
Ja mam za to nadzieję , że odpuścisz sobie bezsensowne zaczepki kierowane w moją stronę. Każdy ma odmienne poglądy i powinieneś to szanować .

@Metzger
Haha! Nie zaczynamy zdań od spójników .
Homoseksualizm , transseksualizm , w Niemczech są środowiska lewicowe które chciałyby zalegalizować pedofilie.
"Multikulti" to chyba sam wiesz na czym polega , bezpośrednio Polski to nie dotyczy , jednak 70 mln ciapatych na Zachodzie może budzić niepokój.


RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ? - Metzger - 13-10-2013 11:57 AM

(13-10-2013 11:49 AM)KrychuTMT napisał(a):  Jaki wpływ na decyzje UE ma ta garstka polityków z Polski ?
Poczytaj trochę o funkcjonowaniu i strukturze administracyjnej UE i dopiero wtedy wróć do dyskusji. Bo na razie to tylko rzucasz pustymi sloganami.

(13-10-2013 11:49 AM)KrychuTMT napisał(a):  Widzę Martin , że zjadłeś wszystkie rozumy we wszechświecie
Oj, ktoś tu nie umie przegrywać Smile

(13-10-2013 11:49 AM)KrychuTMT napisał(a):  dobra nie będę wyprowadzał Ciebie z błędu.
Proszę, wyprowadź go z błędu! Pokaż mu jaki jest naiwny i jak bardzo się myli. Nie uciekaj z podkulonym ogonem, bo pomyśli, że brakuje Ci argumentów Smile