Forum - BOKSER.ORG
Polityka ogólnie. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Polityka (/forum-21.html)
+---- Wątek: Polityka ogólnie. (/thread-48.html)



RE: Polityka ogólnie. - fext - 12-12-2017 01:35 PM

@Hugo
Moim zdaniem jak na kraj z 20 bilionowym deficytem 365 mld na plus jest właśnie "kolosalną nadwyżką". Ponadto warto by się zastanowić, gdzie te 20 bilionów "wsiąkło". Zastanowić w kontekście nie na co środki zostały wydane, tylko U KOGO?. Bo może się okazać, że doszło do sprytnej kradzieży, w wyniku której środki wyprowadzone z budżetu (zrzutka wszystkich ale głównie najbiedniejszych podatników, których nie stać na unikanie podatków) i zostały zużyte na zakup dużej części 90% świata, która de facto należy do kilkuset osób. Co zgrabnie podsumowuje nam również dyskusję na temat "demokracji" i "rządów z tylnego siedzenia":)


RE: Polityka ogólnie. - Martin - 12-12-2017 07:50 PM

(11-12-2017 11:25 PM)Metzger napisał(a):  Faktycznie trudno wskazać tak bardzo wyraźne przykłady rządzenia z tylnego siedzenia z ostatnich paru dekad. Ale są przynajmniej przykłady z własnego podwórka: Buzek, Marcinkiewicz, Komorowski. Tak, Komorowski z oświeconej, europejskiej Platformy.

Buzek zgoda, Marcinkiewicz zgoda. Ale Komorowski? Bronek nie rządził. W Polsce nie rządzi prezydent tylko rząd. Przecież o tym wiesz.
No ale mi nie chodziło o nasze podwórko...

A tak w ogóle to w końcu kto jest większym szkodnikiem od Kaczyńskiego wg Ciebie? Namyśliłeś się już czy jednak przyznajesz, że większego od Kaczora nie ma i nie było przez ostatnie 27 lat?

(11-12-2017 11:25 PM)Metzger napisał(a):  Przeczytałem notkę z tego bloga. Jest to garść pustych sloganów.

Metzger co jest sloganem?

Zamach na sądownictwo w Polsce?
Forsowanie ustaw w "5 minut"?
Zatrzymania uczestników manifestacji antyrządowych?
Propaganda w telewizji "publicznej"? (komuchy mogłyby się uczyć...)
Likwidacja służby cywilnej?
Skandaliczny sposób prowadzenia obrad sejmu przez pisowskiego marszałka?
Fatalnie przeprowadzona reforma szkolnictwa?
Mam wymieniać dalej???

Gdyby to były tylko slogany to bym się cieszył. Jedyny plus dla rządu Kaczyńskiego to postawa wobec nie wpuszczaniu do Polski imigrantów (czyt. bydła).
Trochę się Tobie dziwie bo wspominałeś kiedyś (o ile dobrze pamiętam), że mieszkasz w Warszawie. Powinieneś dosłownie czuć to co wyrabia naczelnik. Przejdź się może dziś przed sejm to zobaczysz reakcję części społeczeństwa na to co wyrabia miłościwie nam panujący szkodnik Kaczyński...

(12-12-2017 09:29 AM)Hugo napisał(a):  monarchia (dyktatura) wbrew pozorom jest ustrojem lepszym i skuteczniejszym.

Hugo co do Twojego wywodu, to generalnie się z tym wszystkim zgadzam co napisałeś oprócz zacytowanego fragmentu. No bo naprawdę dyktatura jak pokazuje historia i teraźniejszość nie jest lepsza od demokracji. Tzn. jest lepsza ale jedynie dla dyktatora i jego świty, ale nie dla ludu. Problem w tym, że demokracja to też kiepski system mający bardzo wiele wad, ale jednak nic lepszego nie wymyślono.

(12-12-2017 10:18 AM)fext napisał(a):  Co do "przykładu" rządzenia z tylnego siedzenia, żeby nie rozpisywać się na kilka stron podam jeden. Kojarzysz USA i prezydenta Georga W. Busha juniora?
Oczywiście, że kojarzę. Ale co to ma do tematu rozmowy? Wg Ciebie Bush rządził Stanami na polecenie kogoś? Jakiegoś ichniego naczelnika?

(12-12-2017 10:18 AM)fext napisał(a):  W pazerności celował szczególnie pan Cheney, który ze swoją firmą Blackwater praktycznie zmonopolizował dostawy dla armii a później zastąpił ją za pomocą swoich najemników. I uważasz, że wszystkim tym zarządzał Bush junior? Czy taki przykład zarządzania z tylnego siedzenia cię satysfakcjonuje?
Rozpisałeś się o historii cen ropy naftowej, ataku na Irak i innych ciekawych rzeczach, ale ja bym proponował wrócić do meritum.

No dobra opisałeś pewien patologiczny układ, który występuje w mniejszym lub większym stopniu w każdej zachodniej demokracji, ale absolutnie nie satysfakcjonuje mnie ten przykład, gdyż ma on niewiele wspólnego z zarządzaniem z tylnego siedzenia. Układy, korupcja, pranie brudnych pieniędzy, lewe interesy itd z tym mamy do czynienia niemal wszędzie. Tylko brak związku z zagadnieniem o którym dyskutujemy.


RE: Polityka ogólnie. - Metzger - 13-12-2017 01:29 AM

(12-12-2017 07:50 PM)Martin napisał(a):  Bronek nie rządził. W Polsce nie rządzi prezydent tylko rząd.
Niby tak, ale ile było narzekania, że Duda jest marionetką.

(12-12-2017 07:50 PM)Martin napisał(a):  A tak w ogóle to w końcu kto jest większym szkodnikiem od Kaczyńskiego wg Ciebie? Namyśliłeś się już czy jednak przyznajesz, że większego od Kaczora nie ma i nie było przez ostatnie 27 lat?
Nie wiem, nigdy nie myślałem o tytule największego szkodnika III RP, ale Kaczora prędzej bym umieścił wśród najbardziej zasłużonych III RP.

(12-12-2017 07:50 PM)Martin napisał(a):  Metzger co jest sloganem?
Np "sądy" lub "puszcza". To są puste slogany, o ile nie idzie za nimi rzeczowe wyjaśnienie co negatywnego te zmiany ze sobą niosą.

Ciekawe jaka część ludzi, którzy dostali amoku histerii z powody reformy sądownictwa przeczytała projekty ustaw oraz aktualne ustawy, albo porównała reformę z sytuacją w krajach św. Europy Wink

(12-12-2017 07:50 PM)Martin napisał(a):  Mam wymieniać dalej???
Nie, teraz rozwiń DLACZEGO ww. aspekty są szkodliwe.


RE: Polityka ogólnie. - Hugo - 13-12-2017 09:22 AM

(12-12-2017 07:50 PM)Martin napisał(a):  Hugo co do Twojego wywodu, to generalnie się z tym wszystkim zgadzam co napisałeś oprócz zacytowanego fragmentu. No bo naprawdę dyktatura jak pokazuje historia i teraźniejszość nie jest lepsza od demokracji. Tzn. jest lepsza ale jedynie dla dyktatora i jego świty, ale nie dla ludu. Problem w tym, że demokracja to też kiepski system mający bardzo wiele wad, ale jednak nic lepszego nie wymyślono.
W dyktaturze, a tym bardziej w monarchii "świta" jest nieduża i w miarę niezmienna. Natomiast w demokracji co kilka lat pojawi się nowa "świta", której głównym celem jest nachapać się, ile się da. A że poprzednie "świty" już zdążyły się tak prawnie umocować, że za bardzo nie można ich z wielu stanowisk ruszyć, to tworzone są ciągle nowe synekury dla swoich, które opłacić muszą podatnicy. W efekcie kolejne "świty" przekształcają się w warstwę pasożytniczą, żerującą na reszcie społeczeństwa. W feudalizmie szlachta liczyła w większości krajów 1-2% ogółu ( w Polsce blisko 10% i dlatego Polska upadła), a obecnie takich pasożytów jest już 15-20%, więc upada cała Europa.
Odnośnie tego, że demokracja ma liczne wady, ale nic lepszego nie wymyślono, to powtarzasz powiedzenie Winstona Churchilla. Często jest przytaczane jako "złota myśl", ale nie ma nic wspólnego z prawdą (zresztą Churchill to był jeden z największych kłamczuchów w historii). Znacznie lepszy ustrój panował w większości krajów Europy na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to funkcjonowała równowaga władzy pomiędzy wybieranymi parlamentami, a dziedzicznymi monarchami, którzy na ogół prezentowali wysoki poziom moralności, kultury i wiedzy. Niestety większość owych królów i cesarzy zginęła w wyniku zamachów bombowych i rewolucji zorganizowanych przez lewaków, a ci nieliczni co przetrwali ze strachu oddali całą władzę w ręce "ludu". Jaka przepaść dzieliła ówczesnych władców od obecnych "wybrańców narodu" poruszających się pancernymi limuzynami i odgrodzonymi od obywateli szpalerami goryli, niech zilustruje chociaż przykład cesarza Austro-Wegier Franciszka Józefa. Był to człowiek, który:
- znał wszystkie języki narodów zamieszkujących jego państwo, a do tego jeszcze francuski, angielski i bodajże hiszpański
- pracował po 12 godzin dziennie do ostatniego dnia życia w wieku 86 lat
- przyjmował na audiencji każdego obywatela swojego kraju, który złozył odpowiednie podanie na piśmie
- przeszedł do historii jako człowiek, który ułaskawił od wyroków śmierci największą ilość skazanych


RE: Polityka ogólnie. - Martin - 13-12-2017 10:52 AM

(13-12-2017 01:29 AM)Metzger napisał(a):  Nie wiem, nigdy nie myślałem o tytule największego szkodnika III RP, ale Kaczora prędzej bym umieścił wśród najbardziej zasłużonych III RP.

Hehe, dobra prowokacja Metzger, prawie dałem się nabrać.

(13-12-2017 01:29 AM)Metzger napisał(a):  Np "sądy" lub "puszcza". To są puste slogany, o ile nie idzie za nimi rzeczowe wyjaśnienie co negatywnego te zmiany ze sobą niosą.

Dziwnie rzeczy ostatnio piszesz, jakbyś to nie był Ty.
Naprawdę trzeba Ci wyjaśniać i rozbijać na czynniki pierwsze jakie konsekwencje niesie za sobą np. zawłaszczenie władzy sądowniczej? Zostanie zachwiana zasada trójpodziału władzy. A co to oznacza? Ano to, że do więzienia będą trafiać Ci, którzy władzy nie pasują. Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. To już przerabialiśmy w Polsce. A może Ty tęsknisz za komuną?

(13-12-2017 01:29 AM)Metzger napisał(a):  Nie, teraz rozwiń DLACZEGO ww. aspekty są szkodliwe.

Czy Tobie trzeba tłumaczyć tak podstawowe rzeczy? Może nie róbmy tu przedszkola?

Nie potrafisz sam sobie odpowiedzieć na to co jest szkodliwego w pisaniu ustaw na kolanie i przyjmowaniu ich przez sejm w 5 minut często pod osłoną nocy?

Nie widzisz niczego złego w tym, że zatrzymuje się uczestników pikiet antyrządowych tylko za to, że manifestują (nie łamiąc przy tym prawa!)?

Uważasz, że propagandowy przekaz, który serwuje nam "publiczna" telewizja to coś normalnego we współczesnym, demokratycznym państwie?

Czy likwidacja służby cywilnej i zastąpienie ich partyjnymi kolesiami jest w porządku?

A może uważasz, że bezprawne działanie marszałka Kuchcińskiego, łamanie regulaminu sejmu i nakładanie kagańca na opozycję jest ok?

Jeśli natomiast nie widzisz szkodliwych aspektów wprowadzonej reformy szkolnictwa to znaczy, że chyba nie masz dzieci i temat jest Ci zupełnie obcy? Treści, które są zawarte w elementarzach plus cała masa błędów to właśnie jeden z efektów sposobu rządzenia pana prezesa szkodnika, z którym np. zmagam się na co dzień odrabiając z dzieckiem lekcje.

Nie poznaję Cie gościu, miałem cię za osobę rozsądną, a teraz widze, że "odlatujesz"...

(13-12-2017 09:22 AM)Hugo napisał(a):  Odnośnie tego, że demokracja ma liczne wady, ale nic lepszego nie wymyślono, to powtarzasz powiedzenie Winstona Churchilla. Często jest przytaczane jako "złota myśl", ale nie ma nic wspólnego z prawdą (zresztą Churchill to był jeden z największych kłamczuchów w historii).

Pomijając już ocenę samego Churchilla, to ja się podpisuję pod jego słowami odnośnie demokracji. Lecz rozumiem, że masz prawo mieć odmienny pogląd.

(13-12-2017 09:22 AM)Hugo napisał(a):  Znacznie lepszy ustrój panował w większości krajów Europy na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to funkcjonowała równowaga władzy pomiędzy wybieranymi parlamentami, a dziedzicznymi monarchami, którzy na ogół prezentowali wysoki poziom moralności, kultury i wiedzy.

No tu można polemizować, dyskutować i się spierać, ale ustrój który jak sam piszesz panował w wielu krajach Europy na przełomie XIX i XX wieku - nie był sensu stricto dyktaturą Smile.


RE: Polityka ogólnie. - Joker - 13-12-2017 03:46 PM

Martin
Lecz się na nogi Big Grin


RE: Polityka ogólnie. - Metzger - 13-12-2017 08:44 PM

(13-12-2017 10:52 AM)Martin napisał(a):  
(13-12-2017 01:29 AM)Metzger napisał(a):  Nie wiem, nigdy nie myślałem o tytule największego szkodnika III RP, ale Kaczora prędzej bym umieścił wśród najbardziej zasłużonych III RP.

Hehe, dobra prowokacja Metzger, prawie dałem się nabrać.
Wyobraź sobie, że masz sąsiada, który jest lokalnym pijakiem i złodziejaszkiem. Czasem naszcza w windzie, czasem komuś rower ukradnie. Ogólnie jest w twoim życiu szkodnikiem. Pewnego dnia idziesz sobie ze słuchawkami na uszach i z nosem w smartfonie. Nie oglądając się przechodzisz przez drogę, aż tu nagle ktoś łapie ciebie za kark i ciągnie do tyłu. Rozpędzona ciężarówka mija ciebie o milimetry. Tym, który ciebie uratował jest twój sąsiad-pijak. W jednej chwili awansuje ze szkodnika do osoby najbardziej zasłużonej w twoim życiu.

(13-12-2017 10:52 AM)Martin napisał(a):  Zostanie zachwiana zasada trójpodziału władzy.
Wręcz przeciwnie. Reforma oczywiście jest daleka od ideału, ale jest to krok w stronę zdrowego trójpodziału, gdzie poszczególne władze są poddane wzajemnej kontroli.

Przy okazji. Sprawdzałeś jakie są modele sądownicze w św. Europie?

(13-12-2017 10:52 AM)Martin napisał(a):  Nie potrafisz sam sobie odpowiedzieć na to co jest szkodliwego w pisaniu ustaw na kolanie i przyjmowaniu ich przez sejm w 5 minut często pod osłoną nocy?
No to mamy wadliwy system legislacyjny. Trzeba było zatem naprawiać go zawczasu, a nie płakać kiedy ktoś korzysta z tego, co jest najzupełniej legalne w myśl aktualnie obowiązującego prawa.

(13-12-2017 10:52 AM)Martin napisał(a):  Nie widzisz niczego złego w tym, że zatrzymuje się uczestników pikiet antyrządowych tylko za to, że manifestują (nie łamiąc przy tym prawa!)?
Oczywiście, że widzę. O ile nie łamią prawa.

(13-12-2017 10:52 AM)Martin napisał(a):  Uważasz, że propagandowy przekaz, który serwuje nam "publiczna" telewizja to coś normalnego we współczesnym, demokratycznym państwie?
Od kilkunastu lat żyję bez telewizji (i tobie też to polecam) więc nie wiem dokładnie co pokazuje TVP, ale nie wątpię, że prorządową propagandę. Z tym że to akurat daje pewną propagandową równowagę w mediach.

(13-12-2017 10:52 AM)Martin napisał(a):  Czy likwidacja służby cywilnej i zastąpienie ich partyjnymi kolesiami jest w porządku?
Likwidacja? Jeżeli chodzi o powołania, to w przypadku niektórych stanowisk ma to sens, ale ogólnie nie będę bronił tej zmiany.

(13-12-2017 10:52 AM)Martin napisał(a):  A może uważasz, że bezprawne działanie marszałka Kuchcińskiego, łamanie regulaminu sejmu i nakładanie kagańca na opozycję jest ok?
Bezprawne? To czemu nie pociągnięto go do odpowiedzialności prawnej?

(13-12-2017 10:52 AM)Martin napisał(a):  Nie poznaję Cie gościu, miałem cię za osobę rozsądną, a teraz widze, że "odlatujesz"...
Co za kraj... Jak masz inne poglądy, to "odlatujesz". Pluralizm, tolerancja i demokracja. Nie mówię, że PiS to partia zbawicieli. Mam im dużo do zarzucenia. Ale per saldo uważam, że aktualnie są najmniejszym złem.


RE: Polityka ogólnie. - KrychuTMT - 13-12-2017 09:52 PM

Pan Jarosław to najwybitniejszy strateg i POlityk w historii tego nędznego postkomunistycznego tworu jakim jest III RP.


RE: Polityka ogólnie. - Martin - 13-12-2017 10:37 PM

(13-12-2017 08:44 PM)Metzger napisał(a):  Wyobraź sobie, że masz sąsiada, który jest lokalnym pijakiem i złodziejaszkiem. Czasem naszcza w windzie, czasem komuś rower ukradnie. Ogólnie jest w twoim życiu szkodnikiem. Pewnego dnia idziesz sobie ze słuchawkami na uszach i z nosem w smartfonie. Nie oglądając się przechodzisz przez drogę, aż tu nagle ktoś łapie ciebie za kark i ciągnie do tyłu. Rozpędzona ciężarówka mija ciebie o milimetry. Tym, który ciebie uratował jest twój sąsiad-pijak. W jednej chwili awansuje ze szkodnika do osoby najbardziej zasłużonej w twoim życiu.

No dobra tylko ja dalej nie wiem jakie to niby Kaczor ma zasługi dla III RP?

(13-12-2017 08:44 PM)Metzger napisał(a):  Przy okazji. Sprawdzałeś jakie są modele sądownicze w św. Europie?

Tak, czytałem jakie są rozwiązania w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA. "Ustroje konstytucyjne państw współczesnych" autorstwa Pawła Sarneckiego - polecam, bardzo dobra książka.

(13-12-2017 08:44 PM)Metzger napisał(a):  No to mamy wadliwy system legislacyjny. Trzeba było zatem naprawiać go zawczasu, a nie płakać kiedy ktoś korzysta z tego, co jest najzupełniej legalne w myśl aktualnie obowiązującego prawa.

A może mamy wadliwą władzę, która kompromituje się już na etapie prac legislacyjnych?

(13-12-2017 08:44 PM)Metzger napisał(a):  Od kilkunastu lat żyję bez telewizji (i tobie też to polecam) więc nie wiem dokładnie co pokazuje TVP, ale nie wątpię, że prorządową propagandę.

U mnie jest to niemożliwe. Żona ma swoje seriale, dzieci kanały bajkowe, a ja oglądam głównie sport.
Ale polecam wybrać się do kogoś kto ma tv i obejrzeć główne wydanie "Wiadomosci" w obojętnie jaki dzień. Uśmiejesz się z pewnością bo takich jaj to nie było od upadku komuny.

(13-12-2017 08:44 PM)Metzger napisał(a):  Bezprawne? To czemu nie pociągnięto go do odpowiedzialności prawnej?

A kto miał to niby zrobić? Wszystko jest w rękach pisiorów.


RE: Polityka ogólnie. - Metzger - 14-12-2017 12:24 AM

(13-12-2017 10:37 PM)Martin napisał(a):  No dobra tylko ja dalej nie wiem jakie to niby Kaczor ma zasługi dla III RP?
Opór wobec faszyzującej się Europy Zachodniej.

(13-12-2017 10:37 PM)Martin napisał(a):  Tak, czytałem jakie są rozwiązania w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA. "Ustroje konstytucyjne państw współczesnych" autorstwa Pawła Sarneckiego - polecam, bardzo dobra książka.
No to powinieneś wiedzieć, że Polska nie jest ewenementem na tym polu.

(13-12-2017 10:37 PM)Martin napisał(a):  A może mamy wadliwą władzę, która kompromituje się już na etapie prac legislacyjnych?
Mamy wadliwą władzę, bo działa legalnie, ale nie tak jakbyś chciał?

(13-12-2017 10:37 PM)Martin napisał(a):  Ale polecam wybrać się do kogoś kto ma tv i obejrzeć główne wydanie "Wiadomosci" w obojętnie jaki dzień. Uśmiejesz się z pewnością bo takich jaj to nie było od upadku komuny.
Wierzę. Ale to właśnie zapewnia równowagę propagandową.

(13-12-2017 10:37 PM)Martin napisał(a):  A kto miał to niby zrobić? Wszystko jest w rękach pisiorów.
Bez wymówek. Opozycja uwielbia szafować słowami "bezprawne", "nielegalne", "niekonstytucyjne", za którymi nie idą żadne działania.