Forum - BOKSER.ORG
Polityka ogólnie. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Polityka (/forum-21.html)
+---- Wątek: Polityka ogólnie. (/thread-48.html)



RE: Polityka ogólnie. - Martin - 03-01-2016 02:38 PM

(03-01-2016 12:46 PM)BMH napisał(a):  Prosze bys zrozumial jedna bardzo wazna rzecz Martin, ze dopoki Ty sam nie wylozysz mi czarno na bialym gdzie PIS robi ten "zamach na demokracje", to wszystkie proby podparcia tego pustymi hasali, to nic innego jak puste hasla.

BMH.
Pytasz gdzie Pis robi zamach na demokrację.
W poprzednich 2 postach podałem ci obszary, w których Pis robi rozpierduche. Przeczytaj raz jeszcze. Masz wyłożone czarno na białym. Chyba, że nie śledzisz poczynań władzy, fakt jest to dosyć uciążliwe bo większość spraw przegłosowywane jest nocą. Człowiek wstaje rano, włącza radio by dowiedzieć się co tam w nocy działo się na Wiejskiej. Może jesteś tak zaabsorbowany demonstrantami i umknęły Ci działania rządu.

TK. Pis nie ma większości konstytucyjnej. Zatem żeby mogli przeforsować swoje niekonstytucyjne bądź kontrowersyjne ustawy postanowili rozjebać TK, który przy okazji nagle stał się całym złem polskiego ustroju Rolleyes. Dobre, ale ja tego nie kupuje. Zastanów się dlaczego pół roku temu czy rok temu nie pisałeś nic o TK. TK stał się zły po dojściu do władzy przez Pis.
Służba cywilna. Pis przegłosował (w nocy, a jakże) że obsadzać ludzi w SC będzie można z nadania, a nie jak dotąd w drodze konkursu. Co to oznacza: to, że służba cywilna będzie pisowska, obsadzana ludźmi powiązanymi różnymi układami z Pisem.
Spółki skarbu państwa. Tu akurat po zmianie władzy zawsze się działo, ale Pisiory obsadzają swoimi ludźmi wszystko i wszędzie.
Media. Ustawa medialna w wykonaniu pisu to kompromitacja tej partii. Poczytaj sobie. http://www.fakt.pl/politycy/dymisje-w-tvp-w-ramach-protestu-przeciwko-ustawie-medialnej-pis,artykuly,601136.html
Edukacja. Akurat w szkolnictwie niektóre pomysły pisu są do przyjęcia. Sześciolatków do szkół bym nie posyłał, a gimnazja zlikwidował. Problem w tym, że pisowcy zmiany w dobrym kierunku chcą robić bez głowy, na hurra. A najbardziej stracą na tym dzieci.
inwigilacja obywateli. O tym też nie słyszałeś. Każdy z nas na wniosek służb - pisowskich służb bez przyczyny będzie inwigilowany. Odpowiada Ci taka władza?

Masz czarno na białym. Możesz się z tym oczywiście nie zgadzać, ale przynajmniej nie zarzucisz mi hejtu, nieznajomości spraw czy rzucania pustych haseł. Nie pisałem tego bo myślałem, ze to jest oczywiste, ale może w Trwam czy Republice takich informacji nie podają?

(03-01-2016 01:31 PM)BESTIA napisał(a):  
(03-01-2016 12:23 AM)Martin napisał(a):  @BMH
Jak PISiory będą dalej robić taką rozpierduchę w państwie to być może wkrótce i Ty przyłączysz się do protestów przeciwko temu legalnemu rządowi. Tylko co z tego, że jest legalny skoro od pierwszych dni nam szkodzi? Trybunał roz*ebali, w spółkach skarbu państwa bałagan (patrz PKP), media (radio i tv) już przerabiają i "wysyłają" dziennikarzy na korepetycje do ojca dyrektora, służba cywilna też już będzie o pisowsku. Coraz "weselej" w systemie edukacji. Czekamy na więcej.......ale przecież największą zmorą tego kraju są demonstranci Rolleyes, a nie dziadowskiej klasy politycy.

Pozwól, że ja Ci odpowiem.
Ta rozpierducha ma jakiś cel, czy PiS rozjebal TK? Nie, to jest tylko próba naprawienia bezużytecznego organu, który popsuła, zawłaszczyla poprzednia partią tak,czy nie?
Nie wiem czy ty nie chcesz tego zauważyć, czy jesteś ślepy, ale napisze po raz kolejny to co robi pis to zło koniecznie, aby mogli naprawdę rządzić krajem.

A bez tej rozpierduchy nie mogą rządzić krajem? Mają większość w parlamencie, swojego prezydenta, który wszystko co trzeba podpisze, Ziobro przejmie zaraz prokurature. Ostatnią instytucją, która stała na straży prawa to był właśnie TK. Jako, że nie był obsadzony przez pisowców to należało go rozjebać. Bestia czy ty tego nie widzisz?


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 03-01-2016 03:43 PM

(03-01-2016 02:38 PM)Martin napisał(a):  TK. Pis nie ma większości konstytucyjnej. Zatem żeby mogli przeforsować swoje niekonstytucyjne bądź kontrowersyjne ustawy postanowili rozjebać TK, który przy okazji nagle stał się całym złem polskiego ustroju Rolleyes. Dobre, ale ja tego nie kupuje.

Chciales merytorycznie, a gdy prosze o konkrety to czytam "postanowili rozjebać TK". Tak chcesz dyskutowac? To po to rzucasz rekwice zachecjac do dyskuji na poziomie?
Raz jeszcze. Rozwin i uzasadnij kto i w jaki sposob rozjebal TK, dlaczego ten TK byl tak "nagle" uciazliwy dla PIS, co takiego sie stalo, ze nowy rzad poczul sie zagrozony. Bez tego nie ma nawet sensu zaczynac.

Teraz od siebie, niekoniecznie do Ciebie, ale ogolnie bo moze nie kazdy to wie. Znam starsze wypowiedzi POlitykow ktorzy przed kamerami potrafili glosno powiedziec, ze po ich stronie sa zaprzyjaznione media oraz zaprzyjazniony TK.

(03-01-2016 02:38 PM)Martin napisał(a):  Służba cywilna. Pis przegłosował (w nocy, a jakże) że obsadzać ludzi w SC będzie można z nadania, a nie jak dotąd w drodze konkursu. Co to oznacza: to, że służba cywilna będzie pisowska, obsadzana ludźmi powiązanymi różnymi układami z Pisem.

Juz masz jakies zastrzezenia Martin na dzien dobry do pracy SC, to nie czekaj, tylko rozpisuj sie.

(03-01-2016 02:38 PM)Martin napisał(a):  Spółki skarbu państwa. Tu akurat po zmianie władzy zawsze się działo, ale Pisiory obsadzają swoimi ludźmi wszystko i wszędzie.

Zeby tylko kazdy widzial te merytoryczne argumenty Martina. A wiesz, ze u mnie na targu PISiory nikogo jeszcze nie posadzili? Zart kolegoWink ale co to argument "obsadza wszystko i wszedzie"? Masz dowody ze PO robilo inaczej?

(03-01-2016 02:38 PM)Martin napisał(a):  Media. Ustawa medialna w wykonaniu pisu to kompromitacja tej partii.

Najpierw niech ulecza te chore madia, a potem bede ocenial czy zrobili dobrze, czy zle. Na ta chwile brak mi danych(Ty juz wiesz, ze bedzie gorzej niz bylo?) ale nie wierze by bylo gorzej niz za PO, gdzie media glownego nurtu byly niekiedy... anty-Polskie!

(03-01-2016 02:38 PM)Martin napisał(a):  Edukacja. Akurat w szkolnictwie niektóre pomysły pisu są do przyjęcia. Sześciolatków do szkół bym nie posyłał, a gimnazja zlikwidował. Problem w tym, że pisowcy zmiany w dobrym kierunku chcą robić bez głowy, na hurra. A najbardziej stracą na tym dzieci.

Wyjdzie w praniu. Tak czy inaczej do zadnych konkretow nie dojdziemy Martin, bo ja czekam na jakies wyniki czy to dodatnie czy ujemne bym mogl obiektywnie ocenic prace PIS, a Ty najwidoczniej juz wszystko wiesz.

(03-01-2016 02:38 PM)Martin napisał(a):  inwigilacja obywateli. O tym też nie słyszałeś. Każdy z nas na wniosek służb - pisowskich służb bez przyczyny będzie inwigilowany. Odpowiada Ci taka władza?

Jeszcze nikogo z moich znajomych nie inwigiluja... chyba.Tongue U Ciebie juz ostra nagonka jest? Obiecuje jednak, ze jak zaczna byc upierdliwi, to pierwszy na tym forum z nimi bede jechal.Wink Chodzi o to ze taraz to takie starachy na lachy tak jak kiedys te acta czy inne pierdoly.

(03-01-2016 02:38 PM)Martin napisał(a):  Masz czarno na białym. Możesz się z tym oczywiście nie zgadzać, ale przynajmniej nie zarzucisz mi hejtu, nieznajomości spraw czy rzucania pustych haseł.

Co mam kolego czarno na bialym? Kilka subiektywnych opinii na temat ustaw ktorych jeszcze zaden obywatel praktycznie nie mialo prawa odczuc?Smile
Kazdy kto czytal powyzsze, chyba sie ze mna zgodzi, ze nie ma tam zadnych konkretow wskazujacych o zamachu na media i TK. Jedyne co widze to dyskredytowanie przez Twoja osobe ustaw PIS.

(03-01-2016 02:38 PM)Martin napisał(a):  Mają większość w parlamencie, swojego prezydenta, który wszystko co trzeba podpisze, Ziobro przejmie zaraz prokurature. Ostatnią instytucją, która stała na straży prawa to był właśnie TK. Jako, że nie był obsadzony przez pisowców to należało go rozjebać. Bestia czy ty tego nie widzisz?




Zapoznaj sie z czyms, bo juz nie moge dluzej czytac temu zaprzeczaniu FAKTOM. Ocene pozostawiam Tobie, ale licze ze napiszesz kilka zdan odnoszac sie merytorycznie do tresci.SmileWink


Proszę powiedzieć, jaką legitymację prawną i moralną ma TK, żeby rozpoznawać skargę na ustawę o TK?

– To dobre pytanie. Projekt czerwcowej ustawy Platformy został opracowany i przygotowany przez sędziów TK. Sędziowie skrywali się z tym projektem, ale pod naporem dziennikarzy, którzy grozili sądem administracyjnym za blokowanie przez TK dostępu do informacji publicznej, przyznali się do tego. To oznacza, że projekt ustawy o TK został opracowany przez sędziów TK, ale że nie mieli legitymacji inicjatywy ustawodawczej, więc podrzucili ten projekt prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, a ten wniósł go jako własny do Sejmu.

Warto dodać, że później w pracach nad tą ustawą bardzo aktywnie uczestniczyli m.in. prezes TK Andrzej Rzepliński, wiceprezes Stanisław Biernat, a także – jeśli dobrze pamiętam – sędzia Igor Tuleja znany ze sprawy doktora Mirosława G., sędzia, który też robił wiele, żeby przypodobać się Platformie oraz mediom głównego nurtu. Wiem, co mówię, bo uczestniczyłem w pracach wspomnianych na wstępie komisji i podkomisji. Osoby, o których mówię, były bardzo aktywne.

Czy ludzie, którzy nad tym projektem pracowali, których ten projekt bezpośrednio dotyczy, mogą czy też powinni orzekać o jego zgodności z Konstytucją?

– Jest oczywistą rzeczą, że nie można być sędzią we własnej sprawie. To jest oczywiste dla każdego, a dla prawnika ważne stwierdzenie, że jest to ukształtowana w systemie prawnym zasada skutkująca wyłączeniem sędziego od rozpoznawania takiej sprawy. Tego rodzaju zasada obowiązuje w kodeksie administracyjnym, kodeksie cywilnym, kodeksie karnym, słowem – wszędzie.

Mało tego, przepisy są nawet tak rygorystyczne, że jeśli sędzia był świadkiem jakiegoś zdarzenia, to nie może w tej sprawie orzekać, a co dopiero, kiedy sędziowie jak w tym wypadku, brali czynny udział, tworzyli przepisy, a później nad nimi pracowali.

Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, a mianowicie w projekcie ustawy, jaki panowie przynieśli do Sejmu w czerwcu, był przepis, który stanowił o tym, że poseł, senator nie może być sędzią TK, bo mógł pracować nad jakąś ustawą w Sejmie czy w Senacie. Uznali więc, że jest potrzebny co najmniej czteroletni okres karencji. Wspomniani przeze mnie wcześniej sędziowie podkreślali, że to dyskwalifikuje taką osobę z możliwości bycia sędzią TK. Jak ci sami sędziowie, którzy zajęli takie, a nie inne stanowisko, czują się dzisiaj, skoro to oni są autorami tej ustawy, nad którą pracowali i czy w tej sytuacji mają moralne i prawne legitymacje do tego, żeby orzekać w tej sprawie?

Platforma dokonała zamachu na TK, a TK współdziałał w tej grze z Platformą, zresztą w jednym z wywiadów prezes TK Andrzej Rzepliński stwierdził, że PO jest ideowo mu bliska. Dzisiaj sędziowie mówią o zamachu na TK, o łamaniu prawa itd. Tymczasem to, o czym mówię, jest dodatkową okolicznością uniemożliwiającą sędziom rozpoznawanie tej sprawy. Jest bowiem jeszcze inna ważna zasada, według której żaden sędzia nie może ujawniać swoich poglądów na temat sprawy przed jej rozstrzygnięciem. To dotyczy wszystkich sądów powszechnych i jest to oczywiste. Sędzia może mieć poglądy i zazwyczaj je ma, ale nie wolno mu ich ujawniać. Do końca procesu ma mieć kamienną twarz, a strony nie mogą wiedzieć, jakie sędzia ma poglądy, zanim nie wyda wyroku.

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... cyjny.html

Prof. zw. dr hab. Bogusław Banaszak
http://www.sejm.gov.pl/media8.nsf/files/WBOI-A4LGYH/%24File/69-15A_Banaszak.pdf


Prof. UW, dr hab. Jarosław Szymanek
http://www.sejm.gov.pl/media8.nsf/files/WBOI-A4LGY2/%24File/69-15A_Szymanek.pdf


RE: Polityka ogólnie. - Martin - 03-01-2016 07:03 PM

1. TK.
BMH post wyżej. Przeczytaj post wyżej i fragment dotyczący TK. Tam masz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania. Post wyżej koleżko.
BMH chcesz rozmawiać na poziomie a pytasz "kto i w jaki sposób rozjebał TK"? Stary albo Ty masz problem z przyswajaniem podstawowych wiadomości albo celowo pytasz dziesiąty raz o to samo. A ja Ci dziesiąty raz odpowiem w ten sam sposób. TK rozjebał Pis "żeby mogli przeforsować swoje niekonstytucyjne bądź kontrowersyjne ustawy". Wystarczyło przeczytać w poprzednim poście. Sam siebie muszę cytować, masakra. Mam nadzieję, że tym razem dotarło Wink.

2. SC.
No i to jest właśnie typowa odpowiedz. Chcesz być adwokatem diabła to bądź. Podoba Ci się, że SC będzie obsadzana przez kolesi z Pis? SC w założeniu ma być apolityczna, no ale nie w państwie Pisu. Powtarzam pytanie: podoba Ci się ta zmiana?

3. Spółki.
BMH i Ty chcesz dyskutować na poziomie? Nie wychodzi Ci to. Nie wyskakuj mi tu z PO bo sam wspomniałem, ze poprzednicy lepsi nie byli, ale to jest Twój argument na to że jak tak robi Pis to jest dobrze bo robiła tak PO? Słabizna BMH, spodziewałem się po Tobie znacznie więcej.

4. Media.
W jaki sposób? Wysyłając na korepetycje do Torunia? Rolleyes
Ojciec dyrektor jest takim autorytetem w tej dziedzinie (dla Kaczora i Dudy jest), że na pewno uleczy te chore antypolskie media. Powodzenia.

5. Inwigilacja.
Spokojnie. Ustawa dopiero wchodzi w życie. Przy czym wiadomo, że szukanie hakow będzie głównie na przeciwników politycznych, ale jak władzy zacznie być mało to przyjdzie pora na niewygodnych obywateli. Myślisz, że będą mieli skrupuły?

6. Jak to co? Masz czarno na białym w jakim kierunku idą zmiany w konkretnych obszarach życia publicznego. Dziwną masz filozofię. To tak jakbyś w ogóle nie przejmował się że przykładowo Iran tworzy broń atomową, Ty dopiero będziesz się martwił i protestował jak ją wystrzelą? Wtedy mój drogi to już będzie za późno.

---------------------------------
BMH pisałem już o tym wcześniej. To, że Platforma majstrowała przy TK to się teraz mści. Nie rozumiem tylko Twojej logiki, która gani PO za majstrowanie przy TK ale jak Pis robi to samo to jest ok. Potrafisz to w racjonalny sposób wytłumaczyć? Bo ja ganiłem wtedy Po a teraz Pis.


RE: Polityka ogólnie. - Pakman - 03-01-2016 10:00 PM

Jeszcze nie tak dawno niektórzy twierdzili, że kapitał nie ma narodowości Big Grin

Jak już pisałem wcześniej cała ta zawierucha to kwik zarówno odrywanej od koryta hołoty jak i niemieckich mediów, w które rządy PiS-u mocno uderzają. Media to 4 władza i 100% kapitału powinno być w polskich rękach. W innym wypadku społeczeństwo będzie odbierało takie informacje, jakie na rękę są obcym państwom. O teoriach propagandy bardzo ciekawe teorie miał minister propagandy III Rzeszy Joseph Goebbels. Radzę poczytać jego cytaty, część pasuje idealne do naszych czasów i aż strach, że w tej materii Republika Federalna Niemiec tak bardzo przypomina swojego brunatnego przodka. Wszędzie na naszego głównego wroga kreowana jest Rosja, a to nie Rosja trzyma polskie media, nie Rosja publicznie krytykuje zmiany polityczne dokonujące się w Polsce, to nie Rosja zabrania polskim obywatelom rozmawiać z własnymi dziećmi po polsku. Podobieństwa mogę dopatrywać się w tym, że zarówno Martin Schulz jak i Władimir Żyrinowski publicznie grozili Polsce. Z tą różnicą, że pierwszy jest jednym z najważniejszych polityków w UE, a drugi to nadworny błazen Putina, którego nikt nie traktuje poważnie.
TV Trwam czy TV Republika to gadzinówki, ale przynajmniej nie reprezentują obcego kapitału, chyba że ktoś tu dopatruje się działań Watykanu, co swoją drogą jest bardzo poważnym objawem lemingozy. Zresztą pojęcie "medium niezależne" ma taki sam sens jak "podwodny helikopter". Nie ma czegoś takiego. Niezależne media to fikcja, ponieważ za nimi zawsze stoi kapitał, który w najlepszym razie nie pozwoli na publikowanie informacji niewygodnych dla swoich interesów.
Swoją drogą jak słyszę niektórych niemieckich polityków twierdzących, że Polska gwałci tzw. "wartości europejskie", to przypominam, że dawno, bardzo dawno temu była podobna do UE paneuropejska organizacja także pod niemieckim zarządem i także broniąca tzw. "europejskich wartości", także bardzo zaniepokojona sytuacją w Polsce. Jej przedstawiciele nie występowali publicznie w garniturach po 10000 euro, a w takich oto uniformach:

[Obrazek: 0003IAT3PJJ67GRI-C116-F4.jpg]


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 03-01-2016 11:37 PM

Dzieki za dyskuje Martin, ale jak udzieliles mi bardzo merytorycznej odp. pierwsze pytanie na temat tego, jak to PIS rozjebal TK, to juz wiem ze to do nikad nie prowadzi(Twoja wyczerpujaca odp. ponizej). I jeszcze to "nagle TK stal sie calym zlem". Faktycznie Martin... nagle i zupelnie bezpodstawnie, co? Nie odp. to pytanie retoryczne bo nie wierze ze jest ktos taki co tego nie rozumie, a chyba tu jestes jedynym z nielicznych, a moze i jedynym..?


Martin napisał(a):
TK. Pis nie ma większości konstytucyjnej. Zatem żeby mogli przeforsować swoje niekonstytucyjne bądź kontrowersyjne ustawy postanowili rozjebać TK, który przy okazji nagle stał się całym złem polskiego ustroju. Dobre, ale ja tego nie kupuje.


PUSTE HALSA, a ja chcialem wyczerpujacej odp.







Na koniec luzna obserwacja laika kierowa do wszystkich:
-Po co komu TK ktory faworyzuje jedna partie w tym przypadku PO?
-Po co komus TK ktory lamie konstytucje na prosbe "gory"?
-Na co komu taka grupka "bezpartyjnych" sedziow ktora jawnie w nielegalny spsob wymierzyla cios w legalnie wybrana wladze?

Tutaj jest wszystko.
http://www.sejm.gov.pl/media8.nsf/files/WBOI-A4LGY2/%24File/69-15A_Szymanek.pdf

http://www.sejm.gov.pl/media8.nsf/files/WBOI-A4LGYH/%24File/69-15A_Banaszak.pdf







Ps. Kiedys, kiedys jak bylem mlody i silny to spacerowalem z dziewczyna w Kazimierzu. Spruly sie jakie parowki, zulki na pol liscia. Jawnie szukali zaczepki, no i ujj trafil sie "pechowiec". I wiecie co? Przeprowadzilem na nich zamach. Jak dodam, ze to mialo miesce w godzinach pozno wieczornych to tym bardziej wyglada to jak spisek, co?Wink To tyle jezeli juz mamy szukac analogi. Zadne bomby atomowe vs ustawy PIS.


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 04-01-2016 12:43 AM

Korekta w kulturze
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/149925,korekta-w-kulturze.html


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 04-01-2016 02:17 PM

Michalkiewicz jak zawsze w sedno.





Tutaj ciekawe.
http://wybranowski.dorzeczy.pl/id,7830/Szalenstwa-pana-Stefana.html


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 04-01-2016 07:20 PM

Dobry newsik, bardzo dobry. Zaraz sie okaze, ze polowa POlitykow, dzienikarzy i prokuratorow to agenci.Big Grin
http://natemat.pl/167281,pis-uzyska-dostep-do-tajnych-zbiorow-cenckiewicz-nowym-szefem-centralnego-archiwum-wojskowego


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 06-01-2016 12:47 AM

[Obrazek: wv7hv.jpg]



RE: Polityka ogólnie. - BMH - 06-01-2016 11:18 AM

Korea, testuje sobie bombe..

http://www.cnbc.com/2016/01/05/big-earthquake-detected-near-north-korean-nuclear-site-reports.html