Forum - BOKSER.ORG
Polityka ogólnie. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Polityka (/forum-21.html)
+---- Wątek: Polityka ogólnie. (/thread-48.html)



RE: Polityka ogólnie. - BMH - 08-12-2015 09:17 PM

(08-12-2015 09:11 PM)KrychuTMT napisał(a):  Zachód też obiecywał Ukrainie nienaruszalność granic i co ? UE i NATO to papierowi sojusznicy, jeżeli nie jesteś poważnym graczem ( POlska to tylko pion) to nikt Ci nie pomoże.


Tak to wlasnie chyba by bylo.Undecided Grunt, ze na papierze wyglada ladnie NATO/UE, a potem w razie w, bedzie powtorka z "dziwnej wojny". Najgorsze jest to, ze widza to tez tak Ci co zeby zjedli na polityce. Konkretnie odnosza sie oni do zapisow tego jak postapiloby NATO w przypadku gdyby ktorys z jej czlonkow zostal zaatkowany.
O ile wierze, ze NATO jako jedna klika wtraciloby sie np. za Stanami czy innym powaznym panstwem, tak podobnie jak Krychu, nie widze tego gdyby mowimy o Polsce.


RE: Polityka ogólnie. - Metzger - 08-12-2015 09:31 PM

(08-12-2015 09:15 PM)Martin napisał(a):  Raziło. I też to krytykowałem, ale czy to jest powód byśmy opuścili struktury unijne?
Ja akurat nie jestem za opuszczeniem UE, tylko przeciw formie prywatnego folwarku Niemiec. Polska powinna się stawiać, powinna wyrażać swoje zdanie, powinna dbać o interesy swoich obywateli, a nie grzecznie przytakiwać Zachodowi pokazując jacy to jesteśmy nowocześni i we wszystkim się zgadzamy z Niemcami. Niech tłuste Zachodnie państwa zrozumieją, że Polska już nie zamierza być uboższym krewnym. Trochę się pooburzają, a potem się przyzwyczają. Tylko musimy być konsekwentni, bo obawiam się, że jak PiS straci władzę, to wróci PO czy inny podobny twór, nowy rząd padnie na kolana i rzuci się do przepraszanie Wielkiego Zachodu za tego niewychowanego, nietolerancyjnego Kaczora i znów będzie nadstawiał im dupy, aby ruchali Polaków dalej.


RE: Polityka ogólnie. - KrychuTMT - 08-12-2015 09:40 PM

@BMH
Cały szeroko pojęty Zachód to banda hipokrytów i nie warto ich traktować poważnie. Walczą z terroryzmem na twitterze i fb, a NATO w swoich szeregach toleruje Turcję, czyli sojusznika ISIS. To już chyba naprawdę lepiej układać się z Chińczykami i przyszłą Unią Euro-Azjatycka, oni przynajmniej są poważni w przeciwieństwie do Zachodu.


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 08-12-2015 10:07 PM

Martin.
Ja nie widze niemal zadnych plusow(raczej bardzo malo) bycia na obecnych zasadachw UE, Ty najwyrazniej tak. Ja postawilbym na powrot do modelu suwerennego panstwa(to co sie dzieje teraz i od wielu lat nie zdaje egzaminu i skutki beda przejebane dla Naszych dzieci i wnukow), a nie na bycie slugusami Niemcow, czy innych panstw powaznych, a nawet jesli juz, to na innych zasadach... cos za cos. Nie jak Sikorski robic laske Amerykanom za darmo. No ludzie... nie wstydzmy sie brac zaplaty.Wink
Czy jestesmy w UE czy nie, to Niemcy i posrednio Rosja maja to o co zabiegali zawsze jeszcze przed wojna. Sa oni a miedzy nimi panstewko niemalze rozbrojone/teren buforowy. Padlo tak, ze jestesmy(nie tylko my) slugami szkopow pod przykrywka projektu UE. Moglismy w innym razie miec np. status bliskiej zagranicy z Rosja i kto wie, czy byloby gorzej, czy lepiej..? Ja tego nie wiem. Moze mielibysmy druga Ukraine, a moze nie..?
Co do tego bezpieczenstwa. Nie tak dawno ktorys tam niemiaszek bodajze Schulz przed kamerami grozil wlasnie uzyciem sily przeciwko Polsce! No wiec, gdyby tak spojrzec na to obiektywnie, czy UE to gwarancja bezpieczenstwa? Skoro ktos mial odwage starszyc przed kamerami, to tylko moge sobie wyobrazac jak sie tym Naszym sprzedwaczykom musialo dostac jak dziennikarze poszli do domu
UE nam w czyms pomaga? Mam dzieki niej czuc sie bezpieczniejsi? Narzucanie przymusem liczb uchodzcow(dodac nalezy, ze sa to dobrze przebrane grupy, tak zeby glownie byli to mlodzi meszczyzni), non stop jakies propagowanie pedalow, Grodzkie, Rafalale w tv, afera goni afera, jak wyglada/wygladalo to sledztwo(???), okradanie emerytow, nagminnie rosnace podatki, nagrania kompromitujace wielu politykow itd. bo dlugo by pisac. Kraj jest na Naszych oczach rozkradany i sprzedawany, a ja czytam, ze w UE jest dla Polski ok i dzieki niej mozemy czuc sie bezpieczni. Troche to dla mnie naciagane. Sa byc moze jakies korzysci tak jak piszesz, ale za jaka cene? Warto? Na prawde, warto?
Bezpieczenstwo? Tylko pozorne i jak juz to NATO. No, ale...Czy NATO to jest gwarancja szybkiej, sprawnej pomocy w razie w? Chyba w Naszych snach ziomek. Bylaby powtorka z II wojny swiatowej jak nic.Smile No ale nawet gdyby byla ta pomoc, to jest to przeciez NATO, a ja chcialbym sie dowiedziec co takiego UE by zrobila w przypadku gdyby jakis kraj zostal zaatakowany bo sugerowales, ze to on poniekad daja Nam bezpieczenstwo?

Roznimy sie Martin chyba doslownie we wszystkim jezeli chodzi o to jak powinna wygladac Polska.Smile Obecny model jest dla mnie nie do przyjecia. Wlasciwie wszystko co widze, jest odwrotne od tego co chialbym widziec, ale jestem ostatnio niepoprawnym optymista. Nawet jak wygral PIS, to widze cien szansy, ze moze widzac bledy PO, teraz cos dla tego kraju zrobia. Moze najlepiej jakby Zydkom uswiadomili, ze sprawa tych rozczen jest mocno naciagana? Niech spadaja. To tak na dobry poczatek.Wink Potem moge wysylac gosci typu Zebrowski, czy na miejscu maja Chodakiewicza i prostowac historie bo to co sie mowi/pisze ponoc o Naszym narodzie wola o pomste do nieba. Ostatni rzad silnie promowal ludzi jak np. Michnik, wiec naprawde trudno mi uwierzyc by teraz moglo byc gorzej.


RE: Polityka ogólnie. - BESTIA - 08-12-2015 10:13 PM

Lata propagandy zachodu zrobiło swoje ludzie panicznie boją się Rosji, ja nie widzę nawet najmniejszych szans na agresję ze strony rosyjskiej.Naszym jedynym wrogiem są muzułmanie, wojna religijna trwa i tylko twarde prawicowe rzady mogą nas uchronić.
Wielokrotnie pisałem w czasie gdy był organizowany majdan, że stracą najwięcej na tym sami Ukraińcy mało osób wirzylo.Marjonetkowy rząd podstawiony przez USA, spowodował agresję rosyjska. Należy dbać o swoje interesy jak Wiktor Orban który goni bankierów i dba o interesy państwa.
Czy pis może zdziałać cuda, nie sądzę nie mają jaj, aby postawić się największemu przeciwnikowi czyli międzynarodowej finansjerze.

Czy wyjście z UE jest dobrym pomysłem? Jeśli stworzymy sobie siatkę współpracujących państw słowiańskich to myślę, ze jest to dobry pomysł, jednak gdybyśmy mieli wyjścia z UE bez takiego zabezpieczenia to nie Polska jest jeszcze za słaba.

Wracając do PiSu jeśli chcą stworzyć system prezydencki to jestem zdecydowanie za.Jestem dość sceptycznie nastawiony do rządów PiSu, ale zaskakują mnie na plus oczywiście pewne aspekty jak;
stosunek do (TTIP).
polityka imigracyjna
skrócenie okresu refundacji in vitro
referendum nt broni.


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 08-12-2015 10:18 PM

(08-12-2015 10:13 PM)BESTIA napisał(a):  Lata propagandy zachodu zrobiło swoje ludzie panicznie boją się Rosji, ja nie widzę nawet najmniejszych szans na agresję ze strony rosyjskiej.

Tu chyba bym sie podpisal pod slowami Korwina, ktory mowi, ze bardziej niz Rosji powinnismy obawiac sie Niemcow i Ukrainy.

No i podobnie jak BESTIA, jest za wprowadzeniem systemu prezydenckiego. Dodatkowo zlikwidowalbym TK. Po tym co sie stalo, chyba nikt nie potraktuje ich powaznie.


RE: Polityka ogólnie. - Martin - 08-12-2015 10:21 PM

BMH
Ja z kolei widzę więcej plusów bycia w UE niż gdybyśmy mieli z niej wyjść. Na szczęście nawet pisowcy na to nie wpadli. Nam się to po prostu nie opłaca. I politycznie i ekonomicznie i to są fakty. Jestem przekonany, iż nie będąc członkiem UE Rosja zrobiłaby z nami to co by chciała. Znasz chyba na tyle historie by móc realnie ocenić jak to się zawsze układało z Rosją.
Co do NATO to mam podobne zdanie do Twojego tzn. to wszystko ładnie wygląda na papierze, ale w przypadku jakiegoś przykrego dla nas zdarzenia to nie ma co liczyć na pomoc Zachodu, ale lepsze takie sojusze niż żadne....
Co do Pisu to sorry ale ja nie mam złudzeń. Narobią znacznie więcej szkód niż dobrych rzeczy. Już to widać gołym okiem a dopiero przecież zaczynają.


RE: Polityka ogólnie. - Metzger - 08-12-2015 10:37 PM

(08-12-2015 10:13 PM)BESTIA napisał(a):  nie widzę nawet najmniejszych szans na agresję ze strony rosyjskiej.
Nie chodzi o żadną agresję. Po prostu udupiliby nas ekonomicznie, a Zachód nie kiwnąłby palcem w obronie renegata.

(08-12-2015 10:13 PM)BESTIA napisał(a):  skrócenie okresu refundacji in vitro
O tak! W naszym społeczeństwie, które wymiera w zastraszającym tempie, zniesienie refundacji in vitro to błyskotliwy pomysł.


RE: Polityka ogólnie. - BMH - 08-12-2015 10:46 PM

(08-12-2015 10:21 PM)Martin napisał(a):  Nam się to po prostu nie opłaca. I politycznie i ekonomicznie i to są fakty.

Ja nie wiem nic o tym. Dlug publiczny w naszym kraju rosnie z predkoscia 7tys na sek(teraz juz ponoc nawet 10tys.). My go nie splacamy juz teraz, a oplacamy jedynie koszty obslugi tego dlugu. Tak Nam sie wszystko oplaca. Trzeba okradac ludzi z lat zycia i co raz podnosic podatki zeby to jakos jeszcze sie krecilo.
UE jak na moje oko chyba raczej niszczy potencjal gospodarczy(tak to sie chyba nazywa?) Polski, niz odwrotnie.?
Co sie komu i jak oplaca, to ja nie wiem. Na bank oplacalo sie tym przy korycie, ale chyba nie takim kowalskim jak ja czy ktos inny..? Tyle ze, ja jestem wciaz laik w tych sprawach, caly czas sie douczam, ogladam, dyskutuje z madrzejszymi od siebie, wiec nie musisz traktowac mnie calkiem serio.Wink Byc moze moja wizja wolnej, suwerennej Polski, robiacej interesy z ktorym panstem chce i jak chce, to abstrakcja. Sam nie wiem. To czego jestem pewny, to ze obecny model tego kraju na jaki stawial ostatni rzad i na jaki jak widze stawia UE, to dla mnie totalna porazka.


RE: Polityka ogólnie. - KrychuTMT - 08-12-2015 11:04 PM

http://wmeritum.pl/lider-kod-nie-zawahamy-sie-przed-zastrzeleniem-jaroslawa-kaczynskiego/

Ten KOD to trzeba rozpierdolić w pizdu, jebana agentura chce nam majdan 2.0 jebnąć.