Forum - BOKSER.ORG
Artur Szpilka - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Artur Szpilka (/thread-43.html)



RE: Artur Szpilka - Martin - 03-04-2015 01:36 PM

@RSC
Dlaczego mówisz komuś co ma robić? Chciałbyś żeby Tobie nakazywano/mówiono co powinieneś a co nie?


RE: Artur Szpilka - RSC-2 - 03-04-2015 01:49 PM

@Martin.
To tak dla żartów.
Przecież jest oczywiste że BMH jest już po Wielkanocnej spowiedzi i Komuni Świetej.

Widać to na podstwie jego wpisów.
Jest taki miły i uprzejmy.
No bo jest po postanowieniu poprawy.

Ja też chętnie poszedłbym do kościoła .
Ale nie mogę.


RE: Artur Szpilka - BMH - 03-04-2015 03:24 PM

(03-04-2015 01:49 PM)RSC-2 napisał(a):  Ja też chętnie poszedłbym do kościoła .
Ale nie mogę.
Moze kiedys w PL bedzie tolerancja w Holandii? Nie trac nadziei. Jestesmy z Toba bracie!



Tak powaznie i wracajac do tematu, to bardzo, ale to bardzo bylbym ciekawy walki Szpilki z Glazkovem. Nie w najblizszym czasie, ale w przyszlym roku mialaby ona duzy sens dla Polaka. W sumie mi to rybka, czy bylby Cunn czy Glazkov, oba pojedynki traktowalbym jako duze wydarzenie.


RE: Artur Szpilka - RSC-2 - 03-04-2015 03:49 PM

Nie ma większego znaczenia kto miałby być przeciwnikiem Szpilki
Byleby był to dobry zawodnik z czołówki.
Taki pojedynek dałby odpowiedź czy kariera Szpilki idzie w dobrym kierunku i czy się rozwija na miarę oczekiwań.
Pulew – Szpilka w Hamburgu
Powietkin – Szpilka w Moskwie
Szpilka-Fury w Warszawie
Cunningham- Szpilka w Chcago

Szpilka –Chisora w Krakowie
Stiverne - Szpilka w New Jersey
Wilder – Szpilka w Las Vegas
I
Kliczko Szpilka w Warszawie lub Kijowie


A dlaczego niby Głazkow jest lepszy dla Szpilki od Joshua?

Ja tego nie wiem.
Ale zapewne można ułożyć teorię na potrzeby swojej tezy i pisać dla samego pisania.


RE: Artur Szpilka - Wilczekstepowy - 08-04-2015 10:45 PM

Shields ostro słodzi Szpilce:

Cytat:Artur Szpilka (17-1, 12 KO) trenuje pod okiem Ronniego Shieldsa dopiero od kilku dni. Ale to wystarczyło, aby były trener takich mistrzów jak Mike Tyson czy Evander Holyfield, przekonał się, że ma do czynienia z wielkim talentem bokserskim.

"Szpila" przekonał do siebie amerykańskiego szkoleniowca podczas pierwszego sparingu.

- Artur walczył tak, jakby czytał moje myśli. Na pewnym poziomie pięściarz musi rozumieć, że trener stojąc w narożniku nie może mu podpowiadać każdego ciosu - tłumaczy Shields w rozmowie z ringpolska.pl.

Trener jest zadowolony, bo polski zawodnik słucha jego poleceń i nie boi się próbować nowych rzeczy, nawet gdy na jego głowę spada lawina ciosów rywala.

- To umiejętność, którą ma niewielu. To charakter. Wszystko to widziałem na sparingu. Przede wszystkim wykorzystanie szybkości jego ciosu przy biciu ciosów podbródkowych - dodaje.

W tym samym miejscu Shields dziękuje byłego sztabowi Szpilki za świetne przygotowanie zawodnika do boksu na najwyższym światowym poziomie.

- Ja niczego u niego nie muszę zmieniać, bo nie ma takiej potrzeby - ja tylko dodaję rzeczy, które pozwolą mu się nadal rozwijać. Widzę z jakim entuzjazmem podchodzi do każdego treningu, każdej nowej rzeczy, którą wspólnie robimy. Oczy Arturowi się święcą jak dzieciakowi w sklepie z zabawkami - twierdzi.

Oczywiście to nie jest tak, że były szkoleniowiec Tysona oraz Holyfielda uważa od razu, że Szpilka to bokser kompletny pod każdym względem. Za największy minus Polaka uważa jego balans ciała.

Na koniec wywiadu Shields wróży Szpilce wielką karierę w wadze ciężkiej.

- Szpilka będzie walczył o najwyższe trofea, może w przyszłości być pięściarzem za trudnym nawet dla takich zawodników jak Władymir Kliczko czy Deontay Wilder. Już dziś jest lepszy, niż myślałem, że będzie za pół roku albo dalej. Ma talent, chęć do pracy, rzadkie połączenie umiejętności, które będą wkrótce warte miliony. On nie marnuje ciosów. Nie ma niepotrzebnych uderzeń - każde gdzieś dochodzi. Rywal to czuje - chwali swojego podopiecznego.

"Szpila" ringowy debiut pod okiem Shieldsa zaliczy 24 kwietnia w Chicago. Jego rywalem będzie Ty Cobb (18-6, 10 KO).
źródło
Nieźle, co?


RE: Artur Szpilka - Martin - 09-04-2015 06:27 AM

Shields to naprawdę świetny fachowiec, mam nadzieję, że to nie jest z jego strony tylko kurtuazja. Ring i tak wszystko zweryfikuje, ale o to właśnie chodziło by Szpilka zmienił Łapina na kogoś takiego jak Shields. Ja jestem dobrej myśli tylko dajmy im trochę czasu.


RE: Artur Szpilka - BMH - 09-04-2015 01:03 PM

Gdybym kiedys wiedzial, ze Szpilka wyjdzie do Stanow i zacznie wspolprace z Schieldsem to nie umialbym wykluczyc, ze w przyszlosci siegnie on po tytul. Po odejsciu Wowy, pasy rozejda sie miedzy kilku bokserow, i nie mozna wykluczyc, ze przy odrobinie szczescia Szpilka dokona tego, co nie udalo sie zadnemu Polakowi w HW.


RE: Artur Szpilka - Joker - 09-04-2015 02:13 PM

Pamiętam wywiad ze Szpilka a ze 2/3 lata wstecz.Mówił tam że Stany nie wchodzą w gre jako miejsce pobytu/trenowania,jezeli usa to tylko na walki.


RE: Artur Szpilka - BMH - 09-04-2015 02:39 PM

(09-04-2015 02:13 PM)Joker napisał(a):  Pamiętam wywiad ze Szpilka a ze 2/3 lata wstecz.Mówił tam że Stany nie wchodzą w gre jako miejsce pobytu/trenowania,jezeli usa to tylko na walki.

Jak widac z wiekiem Artek zmadrzal. W Pl by sie nie rozwijal, pod okiem Ronniego o progres jestem spokojny.


RE: Artur Szpilka - Wilczekstepowy - 09-04-2015 02:53 PM

Artur Szpilka jest dosyć naiwny a na takie osoby bardzo dobrze działają sugestie przekazywane przez autorytety. A więc kto wie, jak w to uwierzy to może faktycznie coś z niego wyrośnie? Aczkolwiek z zagrożeniem dla Kliczki Shields zapewne przesadził.