Forum - BOKSER.ORG
Artur Szpilka - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Artur Szpilka (/thread-43.html)



RE: Artur Szpilka - AdamekFightPL - 14-05-2013 09:24 AM

@BMH
Ja obawiam się, że w końcu Artur się przejedzie... już Mollo po 2 letniej przerwie, który nigdy nie był wirtuozem boksu postawił Arturowi twarde warunki w ich pierwszej walce. Nie wiem czy to co robią z Arturem to odważne prowadzenie czy po prostu głupie. Odwagę a głupotę dzieli na prawdę cienka linia. Przecież wszyscy wiedzą, że obrona Artura jest prawie zerowa... sami widzieliście jak skończył Artur z przeciwnikiem, który na niego nacierał. Po co oni dają mu zawodników, którzy tak mocno biją? wolałbym żeby dostał przynajmniej dwóch przeciwników, którzy prędko się nie wywrócą a i ciosu nie mają zbyt mocnego. Robią ten sam błąd co team Adamka, dając Tomkowi przeciwników szybszych od niego.


RE: Artur Szpilka - lockuer - 14-05-2013 10:01 AM

Styl jego walki jest b.dobry i to mi się podoba. Trochę jego zachowanie poza ringiem nie jest fair, ale ma czas do tego dojrzeć

A co sądzicie o jego stylu wchodzenia na ring? (pomarańczowy kostium więźnia niebezpiecznego) ?


RE: Artur Szpilka - Sander - 14-05-2013 10:08 AM

Szpilka zapowiedział, że po raz ostatni wejdzie do ringu w stroju więzíennym do walki z Zimnochem. Po niej tylko szlafrok i chusta.


RE: Artur Szpilka - AdamekFightPL - 14-05-2013 10:08 AM

@lockuer
Artur podobno po walce z Zimnochem ma zmienić ten styl, nie chce żeby kojarzono go cały czas z jakimś hooliganem, więźniem. Fajnie, że Artur ma takie wejścia, jest sportowcem, ale też showmanem. Za same zasługi w ringu ludzie by go tak nie wielbili Smile a pomyśleć, że kiedyś z 5 lat temu oglądałem jego walkę, nie wiedziałem nawet kto to jest, walczył jeszcze w CW i od razu mi się bardzo spodobał, jego styl boksowania i w ogóle. Wiedziałem, że coś w tych chłopaku jest... i proszę, teraz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bokserów w Polsce.


RE: Artur Szpilka - Jerome - 15-05-2013 10:14 PM

(14-05-2013 09:24 AM)AdamekFightPL napisał(a):  Robią ten sam błąd co team Adamka, dając Tomkowi przeciwników szybszych od niego.

Zarówno Artur jak i Tomek chcąc być najlepszymi na świecie, powinni pokonywać wszystkich na swoje drodze. Jeśli Adamek ma problem z Cunnem a Szpilka z Mollo to o czymś to świadczy. Szpilka ma ten plus że ma czas na naukę, Adamek nie.


RE: Artur Szpilka - Sander - 13-06-2013 07:12 PM

Od kiedy Szpilka ma taką dużą dziarę na lewej nodze?


RE: Artur Szpilka - Metzger - 16-06-2013 04:08 PM

Kariera Szpilki początkowo była w dużym gazie. Zwalniać zaczęła po walce z McCline'm. No ale to można mu wybaczyć, bo Jameel, to był jego pierwszy nie-wilderowski rywal. Kolejne znaki zapytania pojawiły się po deskach z Mollo. Przynajmniej wygranie walki przez nokaut pozwoliło na wyjście z twarzą. No i teraz ciężka, wyrównana walka ze starawych journeymanem. Wymęczone zwycięstwo, po którym nie można już mówić, że Szpilka to bokser niesprawdzony. Wyniki tego sprawdzenia niestety nie napawają optymizmem. Szpilka zatrzymał się gdzieś w okolicach Top40, w porywach Top30. Ale pierwsza dwudziestka jest zdecydowanie poza jego zasięgiem. Najgorsze jest to, że wygląda na to, że jego rozwój wyhamował. Rozwiązanie widzę tylko jedno - zmienić trenera albo do końca kariery obijać journeymanów.


RE: Artur Szpilka - Sander - 16-06-2013 04:11 PM

Niestety na tę chwilę również nie widzę szans na to by Szpilka wzniósł się wysoko ponad obecny poziom...
Nie widzę tego słynnego progresu z walki na walkę o którym tyle się mówi...


RE: Artur Szpilka - Martin - 16-06-2013 04:42 PM

(16-06-2013 04:08 PM)Metzger napisał(a):  Najgorsze jest to, że wygląda na to, że jego rozwój wyhamował. Rozwiązanie widzę tylko jedno - zmienić trenera albo do końca kariery obijać journeymanów.

I co zmiana trenera załatwi wszystko? Nie sądzę, np. Adamek po zmianie na Bloodwortha wcale nie wygląda lepiej i to pod okiem Gmitruka się rozwijał.


@Sander
Chciałem Ci tylko przypomnieć, że Szpilka ma dopiero 24 lata, a już walczy z coraz lepszymi pięściarzami. On naprawdę ma jeszcze czas. Czas na naukę. Najbliższe 2-3 lata to powinna być nauka, ma nabierać doświadczenia i zobaczymy jak będzie wyglądał np. w 2016 roku. To że popełnia jeszcze błędy mnie akurat nie dziwi.
Czy Wladimir Kliczko w wieku 24 lat ich nie popełniał...? Obejrzyj w wolnej chwili Wlada jak miał wiek Szpilki i zobacz jak walczył i z kim walczył...


RE: Artur Szpilka - Sander - 16-06-2013 04:44 PM

@Martin
Ale zauważ, że ja opisałem obecną jego postawę a nie to jak będzie walczył w 2016 roku.
W 2016 może być mistrzem świata albo średniakiem po 3 porażkach z rzędu wszystko jest możliwe.