Forum - BOKSER.ORG
Artur Szpilka - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Artur Szpilka (/thread-43.html)



RE: Artur Szpilka - Adammobp - 28-09-2012 08:02 AM

(27-09-2012 02:18 PM)Metzger napisał(a):  Wiecie co zainteresowałoby Polaków boksem? Solidny beef miedzy Szpilką a Najmanem zakończony oczywiście walką w ringu, ale nie koniecznie tylko w ringu. Taka polska wersja Haye-Chisora.
Nie no bez jaj Tongue Haye i Chisora to czołowi pięściarze wagi ciężkiej.


RE: Artur Szpilka - PeterManfredo - 28-09-2012 10:30 AM

Dokładnie,Haye i Chisora elektryzowali świat tym co miało się stać w ringu i po za nim a Szpilka i Najman? W ringu byłoby KO do 2 rundy,a po za ringiem-kilka groźnych spojrzeń na konferencji-taka to by była wojna po polsku


RE: Artur Szpilka - Jerome - 22-10-2012 08:32 AM

Wywiad ze Szpilką:

Dziennikarz: Jak się czujesz? Czy wiadomo już, kiedy wrócisz na ring?
Artur Szpilka: Czuję się już dobrze, w poniedziałek ściągam gips z ręki i biorę się do ciężkiej pracy. Właściwie to już trenuję na pełnych obrotach, tylko nie mogę używać lewej ręki. Na ring wracam prawdopodobnie 8 grudnia.

Komentarz własny: Ja pięściarz trenuje na pełnych obrotach bez używania ręki? :/

D: Następny rywal nie będzie chyba zbyt wymagający?
A.S.: Oczywiście, będzie to walka na przetarcie. Mimo wszystko, to była poważna kontuzja i w pierwszym starciu nie można spodziewać się kogoś wymagającego.

D: To będzie walka czterorundowa?
A.S.: Może być, ale to nic nie zmienia, bo mój rywal i tak dłużej by nie wytrzymał (śmiech). Mój promotor obiecał, że na początku przyszłego roku zorganizuje mi walkę z kimś naprawdę wielkim. O szczegółach nie chcę na razie mówić, ale zapewniam, że kibice się nie zawiodą.

D: Podobno zamierzasz zmienić wizerunek. Koniec ze "złym chłopcem", jakiego znamy?
A.S: Faktycznie, powinienem się trochę uspokoić i podchodzić z większą pokorą do kolejnych pojedynków. Będzie mi ciężko to zmienić, bo ja zawsze mówię to, co myślę, ale będę nad tym pracował. Jeśli jednak by doszło do starcia z panem A., to wtedy na pewno nie będę cicho.

Komentarz własny: Tu uważam, że Szpila robi błąd. On powinien Adamka w bezpośredniej konfrontacji zagiąć swoim zachowaniem. Tomek by zgłupiał jakby Szpila przed walką z nim powiedział: "Tomasz to jeden z najlepszych obecnych ciężkich. Najlepszy Polski pięściarz. Czeka mnie ciężka przeprawa, dam z siebie wszystko"

D: Ten pan A. to Adamek?
A.S.: Nic więcej nie powiem, mój promotor zabronił mi się wypowiadać na jego temat

Komentarz własny: I bardzo dobrze, brawo Panie Wasilewski.

D: Mimo młodego wieku miałeś już kilka poważnych kontuzji. To mogą być niepokojące znaki, że coś jest z tobą nie tak?
A.S.: W tym sporcie kontuzje są nieuniknione. Ja się nigdy nie cofam i jestem przyzwyczajony, że spadają na mnie ciosy. Te kontuzje były jednak przypadkowe, nie przejmuję się tym. Wierzę, że najgorsze jest za mną.

Komentarz własny: Ktoś kiedyś mówił tu o 'kontuzjogenności' Artura. Nie wierzyłem w to ale gdy któryś już raz z rzędu Artur ma problem z ręką to jestem zaniepokojony.

Komentarz ogólny: Jak na Super Express to wywiad bardzo fajny. Życzę Arturowi jak najlepiej ale niech nie buduje swojej kariery na Adamku i nadprzyrodzonej nienawiści do niego. Nawet go nie zna osobiście, żeby tak gadać.
W ekipie Władimira Klitschko na planowaną walkę z Mariuszem Wachem jest Jameel McCline. Mam rozumieć, że Szpila niedługo powie, że Wołodia to cienias bo sparuje z rywalami Artura Wink


RE: Artur Szpilka - AdamekFightPL - 22-10-2012 07:38 PM

Co do wypowiedzi Szpilki na temat Adamka, to Artura po prostu ponoszą emocje. On sam mówił w wywiadzie dla Polsatu, że nie jest jeszcze na tym poziomie co Adamek ale za rok, dwa już będzie. W nowszych wywiadach mówi już, że jest gotów na Adamka nawet jutro i jest pewny, że go obije. Ogólnie wydaje mi się, że ani Artur ani Adamek nie ponoszą zbytnio winy (choć to Artur wypowiadał się bardziej kontrowersyjnie) a raczej media, które same nakręciły te atmosferę pomiędzy Arturem a Adamkiem przeinaczając nie które wywiady, odwracając kota ogonem.


RE: Artur Szpilka - Adammobp - 25-10-2012 05:47 PM

Teraz Szpilka nic nie mówi (znaczy ma nic nie mówić) na temat Adamka. Ale zdaje mi się, że po ewentualnej przegranej walce Adamka, Szpilka rzuci się na Tomka, zaatakuje go medialnie i będzie dążył do walki z nim, anonsowanej jako pożegnalna walka Adamka. Coś na wzór walki Gołota vs Adamek, z tym, że to starszy Adamek miałby być tym Gołotą.

Coś już w ten deseń Szpilka przebąkiwał, a ja myślę, że po tym jak Polacy pokazali, iż są w stanie wykupić sporo PPV (walka Adamek vs Kliczko), panowie Wasilewski, Rozalski i Solorz coś by obmyślali.

I moim zdaniem, to jest scenariusz całkiem realny. Adamek ma spore szanse na walkę z Władimirem o pas i niemal zerowe szanse na wygraną... A bokserzy jak to bokserzy, lubią przeciągać swoje kariery choćby o tą przysłowiową jedną walkę.


RE: Artur Szpilka - Adammobp - 30-10-2012 09:10 PM

Ciekawy wywiad z Wasilewskim
http://www.ringpolska.pl/boks-w-polsce/35-wydarzenia/22407-andrzej-wasilewski-zapowiada-duzo-dobrego-boksu


RE: Artur Szpilka - PeterManfredo - 02-11-2012 04:18 PM

Kolejnym rywalem Artura ma być Mike Mollo. Walka ma się odbyć na początku 2013 roku w Chicago na gali Andrzeja Fonfary. Mollo od dwoch lat jest nieaktywny. Wczesniej walczyl z Andrzejem Gołotą


RE: Artur Szpilka - Jerome - 02-11-2012 04:41 PM

Ringpolska.pl potwierdza te doniesienia. Zobaczymy.

Moim zdaniem po kontuzji lepszy słaby rywal ale z nazwiskiem niż słaby rywal bez. No chyba, że Mollo chce zaskoczyć.
Szpila!


RE: Artur Szpilka - PeterManfredo - 02-11-2012 04:47 PM

Raczej chce w końcu trochę zarobić...A dla Szpilki też dobra opcja. Znany rywal,reklama w USA - marketingowo ok


RE: Artur Szpilka - Metzger - 02-11-2012 05:13 PM

Trzeba przyznać, ze pomimo różnych głupich błędów jakie zdarzają się stajni Wasilewskiego, to kariera Szpilki jest prowadzona bardzo dobrze. Nie trzymają go pod kloszem jak jakiegoś bum-bombera, walczy w miarę często (także w USA), jego rywale to nie tylko anonimowi kelnerzy. Jak na tak małą ilość stoczonych walk jest naprawdę dobrze. Pytanie tylko czy umiejętności Szpilki nie przestaną się rozwijać i czy kiedyś będziemy go mogli zaliczyć przynajmniej do TOP20?