Forum - BOKSER.ORG
Trenerzy kadry odwołani - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks amatorski (/forum-15.html)
+--- Wątek: Trenerzy kadry odwołani (/thread-367.html)

Strony: 1 2


RE: Trenerzy kadry odwołani - kantemir - 12-07-2013 09:02 AM

(25-04-2012 02:54 PM)redd napisał(a):  Mimo, że niespecjalnie interesuję się boksem amatorskim, to jestem zniesmaczony tym, że ani jeden z naszych bokserów nie pojedzie na igrzyska. To chyba pierwsza taka sytuacja od 1930r...

Trenerzy to wierzchołek góry lodowej...
Winna wszystkiemu jest struktura, pełna starych, komunistycznych wyżeraczy, którzy PZB traktują jak fundusz emerytalny.
Boks amatorski w PL staje się kompletnie udnergroundowy, kolejne kluby zostają zamykane i jakoś nie widać, aby coś zmieniło się na lepsze.

Mam nadzieję, że w na igrzyskach będziemy mieli chociaż jeden medal w boksie kobiet.
A wtedy PZB uzna, że jest zajebiście i nic nie trzeba zmieniać...
Czy nie latwiej by bylo zaprosic trenerow z Kuby czy np.z tej samej Ukrainy-blisko .. :huh:Jesli taka fatalna situacja z boksom amatorskim ..
np. na Donbassie sporo niezlych trenerow ,na zachodniej ukrainie takze jest. w m.Czernigowie silna szkola .. jesli niema rezultatow,to przyczyna tylko jedna-trenerzy..bo materialna baza ,sale sportowe-gonorary trenerow i t.p. o niebo lepsze w Polsce,niz w Ukrainie..trener z boksu w ukrainie to zawsze czlowiek albo biedny,albo prosto ubogi ..Pro Kubanczykow w ogole nawet mozna nie pisac,tam czesto problemy nawet z workami bokserskimi i rekawicami jakim po 20-30 lat....
moim zdaniem, samy prosty i nie drogi sposob..tym ludziom wystarczy jakis 700-900 USD w miesiac..Kubanczykom moze i tego mniej..
np. na mistrzowstwach swiatu w Baku ukraincy pobili kubanczykow -ukraina-4 ,,zloto,, i 1 ,,srebro,, a Kuba -2 ,,zloto,, .(albo boks ukr.stal lepiej,albo kubanski nieco zdegradowal(?)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_%C5%9Awiata_w_Boksie_2011

mam podejrzenie ,ze cos ,,zakopano,, w obozie trenerskim.. dziwnie,poniewaz w czasy Stama u polakow byl duze silny poziom..ale czas bezlitosny..


RE: Trenerzy kadry odwołani - BESTIA - 12-07-2013 11:09 AM

Pokonać Kubańczyków w boksie to niezły rezultat.Może wiesz a może nie, ale u nas na zgrupowaniach są niezłe jaja, bokserzy czasem nie mają nawet planu przygotowań rozpisanych.Dzieje się dużo, moim zdaniem to nie tak wina trenerów a prezesów.


RE: Trenerzy kadry odwołani - Sander - 12-07-2013 11:17 AM

@kantemir
Główny PRowiec związku bokserskiego na Ukrainie Smile


RE: Trenerzy kadry odwołani - Pakman - 23-07-2013 07:12 PM

Tymczasowym trenerem kadry po zwolnieniu Huberta Migaczewa został Ludwik Buczyński, który dowodził naszą reprezentacją na IO w Atenach i Pekinie. Nie wiem czy wiecie, ale na jednym z forów sportowych pan Ludwik jest niemal postacią kultową. Oto dowód:

Przyleciał jak ptak,
co krążył od lat,
wśród chłopców z Sosnowca,
sierpowy, garda i prawa prosta,
to metody na sukces trenera,
który ostatnie co czyni to rola pozera.
I sprosta nadziejom milionów rodaków,
na olimpijski tron wprowadzi Polaków,
i tak jak wtedy w Pekinie,
o ćwierćfinale pamięć nasza nigdy nie zginie,
jak o siedemnastowiecznej husarii,
nowy Maszczyk nadejdzie, reprezentant biało-czerwonej armii!


RE: Trenerzy kadry odwołani - kantemir - 23-08-2013 03:02 PM

[undefined=undefined]Pokonać Kubańczyków w boksie to niezły rezultat.Może wiesz a może nie, ale u nas na zgrupowaniach są niezłe jaja, bokserzy czasem nie mają nawet planu przygotowań rozpisanych.Dzieje się dużo, moim zdaniem to nie tak wina trenerów a prezesów. [/undefined]

nie wiem,kto sa taki ,,prezesy,, -(biurokracja sportowa?) ale fakt jest faktem..nie wiem,moze przyczyna takze socialna ,poniewaz tak czy siak boks to cizka sprawa i wymaga wielu.. moze,ze w Polsce wiecej innych wariantow dla kariery mlodziezy (choc by mozliwosc zyc i pracowac legalnie w Britanii, i innych zamoznych panstwach..(?)..dla ukraincow to trudno..ch.j go wie,trudno mi cos powiedziec..W samich chlopakach przyczyny nie moze byc,poniewaz ludzi sa odnakowe..moja wersja ,ze to kilko przyczyn..ale trenerzy to oczywiscie,moim zdaniem..


RE: Trenerzy kadry odwołani - Martin - 14-01-2014 08:41 PM

Mamy nowego trenera reprezentacji Polski - Walery Korniłow

http://eurosport.onet.pl/boks/bialorusin-kornilow-selekcjonerem-bokserskiej-reprezentacji-polski/nevbw

Zna ktoś tego trenera?


RE: Trenerzy kadry odwołani - Pakman - 15-01-2014 01:47 PM

O ile dobrze kojarzę, to pracował z ekipą białoruską podczas IO w Atenach, kiedy zdobywali 2 srebrne medale. Nie był jednak trenerem kadry, a jedynie członkiem sztabu. Mogę się jednak mylić. Ważne, że nie jest to Buczyński, Raubo, albo inny przedstawiciel betonu.


RE: Trenerzy kadry odwołani - Pakman - 09-09-2014 04:31 PM

Tomasz Różański, trener młodzieżowej mistrzyni olimpijskiej oraz młodzieżowej mistrzyni Europy Elżbiety Wójcik został nowym trenerem męskiej kadry seniorów oraz Hussars Poland.