Forum - BOKSER.ORG
Porady dla początkującego - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Trening bokserski (/forum-18.html)
+--- Wątek: Porady dla początkującego (/thread-351.html)Porady dla początkującego - Roni - 13-04-2012 09:06 PM

Witam.
Jestem młody mam 14 lat, po jakimś czasie stwierdziłem że wydawanie pieniędzy na gry komputerowe i tego typu rzeczy jest bezsensowne więc kupiłem sobie worek i rękawice bokserskie. Staram ćwiczyć codziennie ale czasem opuszczę 1 czy 2 dni. Mam taką powiedzmy ' sale ' czyli pokój w którym jest dość zimno więc nikt tam nie wchodzi ( nie są to jakieś arktyczne mrozy tylko mniej więcej 15 c ). Są tam 4 schodki ponieważ pokój jest położony niżej od innych i na nich robię pompki, po 10 na każdym. Mam też nie duża drabinkę, opierając się na niej robię 50 brzuszków ( 25, inne ćwiczenie i znów wracam do brzuszków ). Również skacze na skakance ( około 30 powtórzeń ). Oraz przez jakieś 15 min naparzam w worek. Do tego dochodzą skręty i tego typu ćwiczenie na rozciąganie na początku. A teraz pytanie, czy wy jako bardziej doświadczeni macie rady dla młodszego ?

Pozdrawiam Roni Smile


RE: Porady dla początkującego - Crumb - 14-04-2012 12:23 AM

MY jako bardzo doświadczeni??
Zapewniam Cię, że na tym forum nie ma starszego gościa nić 30-latek a uwierz, że trzydziestolatek ma bardzo mało doświadczenia życiowego jak i sportowegoWink
Nie napisałeś nawet o jakie rady prosisz od nas forumowiczów... Więc w czym mamy Ci pomóc? Nie rozumiemSmile?
Domyślam się sam, że chodzi Ci o to aby wyćwiczyć kondycję, siłę, szybkość i technikę aby miażdżyc rywali ?? W końcu jest to forum bokserskie. Nikt Ci nic nie doradzi mądrego gdyż zapewne nikt z forumowiczów nie jest żadnym trenerem dlatego też proponuję Ci zapisać się na boks i po prostu zacząć ćwiczyć regularnie póki jesteś młody.
Zapewniam Cię, że na własną rękę możesz jedynie nauczyć się złej techniki i nic z tego nie wyjdzie. Pod okiem trenera nauczysz się techniki, szybkości, zwinności, sprytu oraz będziesz umiał wykorzystywać swoją siłę. Po prostu zapisz się gdzieś na boks a jeśli chodziło Ci o coś innego to poradź się jeszcze raz nas tylko tym razem sprecyzuj swoje prośby, pytania.


RE: Porady dla początkującego - sowka - 16-04-2012 02:35 PM

Zapisz się do klubu, tam się nauczysz dopiero prawidłowej techniki. Podaj wzrost, wagę, na jaki stopień jesteś umięśniony, spróbujemy Ci wtedy pomóc.


RE: Porady dla początkującego - Adammobp - 18-04-2012 01:57 PM

Roni, ćwicz lewy prosty - polska szkoła boksu Smile


RE: Porady dla początkującego - sowka - 18-04-2012 08:05 PM

Adammobp - lewa ręka Gołoty to było coś. Adamka lewy prosty też jest dobry, lub był jak kto woli Smile


RE: Porady dla początkującego - Roni - 28-04-2012 06:38 PM

Waże 69 kg mam 175 cm wzrostu raczej jestem średnio umięśniony, zaczynam a6w codziennie staram się robić 40 pompek 2 serie, do tego skaczę i robię ćwiczenia na rozciąganie, + podciągam się kilka razy co kilka minut jako przerwa.