Forum - BOKSER.ORG
Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia (/thread-3464.html)

Strony: 1 2


Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - kubala1122331 - 25-04-2018 12:35 AM

W tle gali Eddiego Hearna, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Daniel Jacobs i Maciej Sulęcki odbędą się dwie inne interesujące gale za oceanem.

Filadelfia
Jessie Magdaleno - Isaac Dogboe

Sportowo chyba hit najbliższego weekendu. Dogboe zapewnił sobie ten pojedynek, wygrywając na początku stycznia z doświadczonym Cesarem Juarezem. Bardzo ciężko wskazać faworyta, doświadczenie przemawiać będzie za Magdaleno, który ma w swoim resume choćby Nonito Donaire'a (choć sama wygrana raczej wątpliwa), ale całościowo bardziej podoba mi się boks Ghańczyka. Wydaje się być ciut lepiej wyszkolony technicznie i jest niezwykle precyzyjny i zdecydowany w swoich atakach. Jest co prawda nieco niższy, ale już zasięg ramion jest podobny (przynajmniej wg boxreca). To musi być doskonały pojedynek i ja po cichu stawiam na zwycięstwo gościa z Afryki.

Bryant Jennings - Joey Dawejko
Ponoć walka z jakimiś podtekstami, ale ja nigdy nie rozumiałem tego hajpu na Dawejko. Ot, solidny pięściarz bez większych atutów. Jennings musi wygrać, jeśli chce coś jeszcze w boksie osiągnąć. I myślę, że bez problemu to uczyni.

Jessie Hart - Demond Nicholson
Powrót Harta na ring po doskonałej bitwie z Gilberto Ramirezem. Nicholson mocno bije, zremisował z Immanuwelem Aleemem, ale wydaje mi się, że z Hartem nie będzie miał żadnych atutów. Nawet fizycznie, jest zdecydowanie mniejszy. Hart KO.

Shakur Stevenson - Roxberg Riley
Riley to kryptobum. Nigdy nie wygrał z nikim o dodatnim bilansie. Chciałbym, żeby zaskoczył, ale kompletnie tego nie widzę.

W głębokim undercardzie zaprezentuje się kilku ciekawych młodych prospektów i może być ciekawie, bo ich przeciwnicy nie wyglądają (na papierze) na bumów.

El Paso
Josesito Lopez - Miguel Cruz

Lopez fajnie zaprezentował się w powrocie z Saulem Corralem, ale jego rywal nie prezentował zbyt wysokiego poziomu. Cruz wygląda na ciekawego zawodnika, pokonał m.in. Alexa Martina czy Davida Graytona i wydaje mi się, że to jego ręka powędruje w górę.

Anthony Dirrell - Abraham Han
Anthony'ego zawsze bardziej lubiłem niż Andre i sądzę, że jest ogólnie niedoceniany. Nie wiem, w jakiej obecnie znajduje się formie, bo ostatnio walczył raczej ze słabymi przeciwnikami, ale myślę, że Hana powinien pokonać. Abraham to ciekawy zawodnik, bardzo solidny w każdym elemencie. Dał równą, aczkolwiek przegraną, walkę z Sergio Morą kilka lat temu.Faworytem nie będzie, ale można liczyć na dobry pojedynek.

Jorge Lara - Claudio Marrero
Kolejne interesujące zestawienie, największe wyzwanie w karierze dla Jorge Lary. Widziałem go w trzech walkach, ale każda kończyła się bardzo szybko, więc ciężko powiedzieć, jakiej klasy jest zawodnikiem. Wrażenie robił dobre, ale już wielu było pięściarzy, którzy na tle przeciętnych przeciwników wyglądali doskonale. Walka z Marrero da odpowiedzi na sporo pytań.

Erickson Lubin - Oscar Cortez
Rywal na efektowny powrót dla Lubina, który przegrał niedawno w 1 rundzie z Jermellem Charlo. Liczę, że Erickson jeszcze dostanie swoją mistrzowską szansę, bo talent ma duży.

Poza tym w El Paso w ringu pojawią się Miguel Flores czy Ryan Karl.

W piątek odbędzie się też ten fajny turniej organizowany przez Evandera Holyfielda, ale z tego co pamiętam, jest chyba oddzielny wątek o tej gali.

Do tego odbędzie się kilka ciekawych walk w Europie, choć tym razem nie uświadczymy jakiegoś hitu:

Hiszpania
Kerman Lejarraga - Bradley Skeete

Niemcy
Artur Abraham - Patrick Nielsen
Nieky Holzken - Geard Ajetović
Leon Bumm - Tomas Adamek


Tajlandia
Chayaphon Moonsri - Leroy Estrada
W przyszłą środę, Moonsri powalczy o rekord 50-0. Estrada to solidny zawodnik, posiadający doskonałe warunki fizyczne, jak na kategorię słomową, więc łatwym rywalem nie będzie. No i ta "klątwa"...

Taki temacik, żeby było gdzie pospamować w weekend, jakby ktoś coś oglądał Smile


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - Wietnam - 25-04-2018 01:45 AM

Fajne gale, fajny temat. Dobrze będzie zobaczyć
kolejny raz Jenningsa po powrocie, Dawejko to
Journeyman z którym Bye Bye nie powinien mieć
żadnych problemów.

Dogboe jeszcze w akcji nie widziałem, będzie okazja
mam nadzieję że wyrobią się przed walką Stricza.
Jessie Magdaleno wygrał z Donaire dość wątpliwe
nie raczy raczej swoim boksem, gdyby to był prime
Donaire walke by łatwo wygrał Flash.

Abraham -Nielsen tu emocji raczej nie będzie, obaj
prezentują styl pasywny i mało techniki w tym wszystkim
Abraham wraca odcinać kupony, wcale nie jestem pewien
czy poradzi sobie z Duńczykiem.

Shakur Stevenson to talent, ale jak narazie hałasu w
świećie boksu, swoimi występami nie robi, mały hype
na niego i PR który nie ma nawet startu wokół tego
co było z Łomaczenką na początku zawodostwa.

Rywala dostał niepokonanego ale kompletnie nic
o nim nie wiem, rywale z którymi walczył, nie mają
zbyt tajnych rekordów.

Walki i gale fajne, jednak tym razem pojedynek Polaka
przysłania je wszystkie. Smile Będą starał się od deski
do deski oglądać wszystko to co będzie działo się
na tvp, studio z Izu, Szpilką i Ewką -analizy, walkę
Millera oraz całe główne danie.


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - kubala1122331 - 25-04-2018 12:10 PM

No ja Europę pewnie sobie odpuszczę, bo gala w Niemczech mało mnie interesuje, a do Lejarragi ze Skeetem pewnie nie będzie streamów. A w nocy chciałbym zobaczyć jak najwięcej walk. 1:00-4:00 gala Magdaleno - Dogboe (a może nawet wcześniej, bo łatwo jest znalezć linka do undercardu na ESPN), potem Miller - Duhaupas i Sulęcki - Jacobs (fajnie, jakby jeszcze Ergaszewa z Wangiem zobaczyć), no i w tle na laptopie Lopez - Cruz (kiedyś Lopeza uwielbiałem).

Poza tym w piątek w nocy chciałbym zobaczyć tę galę od Holyfielda, ale nie wiadomo, czy w ogóle gdziekolwiek będzie transmisja w USA.

Rywalem Holzkena będzie Donfack, a nie jak jest podane na boxrecu, Ajetović


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - Wit - 26-04-2018 08:30 PM

(25-04-2018 12:35 AM)kubala1122331 napisał(a):  Niemcy

Leon Bumm - Tomas Adamek

Leon Bunn, a nie Bumm Big Grin


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - kubala1122331 - 26-04-2018 10:25 PM

A może to nie pomyłka, tylko przewiduję potencjał Niemca HuhIdeaBig Grin


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - kubala1122331 - 28-04-2018 12:07 AM

Dzisiejsza gala Holyfielda i jutrzejsza z Hiszpanii będzie pokazywał brytyjski Box Nation, a więc i streamy powinno się jakieś złapać Smile


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - Wietnam - 28-04-2018 10:13 PM

Pierwsza runda Abraham vs Nielsen

Runda 1 Zdecydowanie Nielsen, aktywny bije po
dołach, Abraham chodzi za podwójną gardą
zadał dwa ciosy.

Nielsen 2:0, Abraham dramat .

Duńczyk 3:0 wygląda na tle Abrahama jak Floyd Wink
Liczba ciosów Abrahama w ciągu trzech rund z dziewięć.

3:1 runda czwarta dla Abrahama, trochę lepiej więcej
ćiosów zadaje.

4:1 Nielsen, wszystko wróciło do normy, Abraham
idzie na rekord w ilości zadanych ciosów a raczej
niezadanych.


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - kubala1122331 - 28-04-2018 11:18 PM

I jak to się skończyło?


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - Wietnam - 28-04-2018 11:31 PM

Wałkiem...SD dla Abrahama
między innymi w wykonaniu Pawła Kardiniego
który miał na swojej karcie 116-111 Abraham razem z
innym sędzią. Jeden punktował poprawnie 114:113 dla
Nielsena. 116-111 skandal, nawet niemiecki komentator
się dziwił. U mnie 7:5 Nielsen.


RE: Magdaleno - Dogboe/Vargas - Cruz - 28 kwietnia - kubala1122331 - 28-04-2018 11:40 PM

Czyli bez niespodzianki Sad

Jennings i Dawejko w ringu

Dawejko na razie pozytywnie. Trzecia rundę chyba nawet wygrał.

3-2 Dawejko u mnie, u sędziów pewnie inaczej