Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 02-07-2013 08:44 PM

@Sander
Nie porównuj uderzenia konia Walkera czy Granta do Włodarczyka...

@Metzger
No jasne, ale mimo wszystko trochę tych ciosów na łeb przyjął. Takich, po których powinien się wywrócić. Szczerze mówiąc na prawdę nie wyobrażam sobie żeby Włodarczyk był w stanie znokautować Adamka! chyba tylko wtedy gdyby Tomek całkowicie się odsłonił. Palaciosa nie usadził do snu to i Adamka nie usadzi. Nie ma takiej opcji!


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 02-07-2013 09:04 PM

(02-07-2013 08:44 PM)AdamekFightPL napisał(a):  No jasne, ale mimo wszystko trochę tych ciosów na łeb przyjął. Takich, po których powinien się wywrócić.
No przecież w pierwszej i drugiej rundzie liny go ratowały.


RE: Tomasz Adamek - redd - 02-07-2013 09:04 PM

Nie wierzę w mit Włodarczyka - nadczłowieka, który jest w stanie znokautować byka. Owszem, ma mocny cios, w CW nawet bardzo mocny, ale nie róbmy z niego drugiego Juliana Jacksona.

Fragomeni kiedyś powiedział:
"Tak, cały czas mogę potwierdzić, że David Haye bije dużo mocniej od Krzysztofa. On też uderza bardzo mocno, ale w swojej karierze nie spotkałem jeszcze kogoś kto biłby z taką siłą jak Haye". Akurat on dosyć dobrze poznał możliwości obydwu bokserów.
Rusiewicz, który wielokrotnie sparował z Włodarczykiem, zapytany o to, kto bije najmocniej powiedział, że Huck.

Zazwyczaj nokauty na Greenie, czy Czakijewie miały miejsce kiedy ci byli już wypompowani, a ma to znaczenie odnośnie przyjmowania ciosów. Palacios w ostatnich rundach drugiej walki dostał czyściutki lewy na szczękę, ugięły się pod nim nogi, ale na deski nie poszedł.

Jeżeli chodzi o technikę, to powiedziałbym że bardziej "szablonowy" i poprawny jest Włodarczyk, ale co to daje? Adamek znacznie lepiej składa ciosy w kombinacje, jest (był) szybszy na nogach i miał szybsze ręce. To, że jest trochę gorszy technicznie od Włodarczyka w żaden sposób nie musiałoby go ograniczać.

Nie widzę nokautu na Adamku. Ma on twardą szczękę nawet jak na HW. Do tego nie męczy się tak jak Green, czy Czakijew, potrafi przeboksować 12 rund w dobrym tempie. Adamek skradłby początkowe rundy, nie widzę Włodarczyka który zdominowałby Górala w drugiej części pojedynku. Szkoda, że kilka lat temu nie spotkali się w CW. Moim zdaniem Włodarczyk dostałby wysokie UD.

Btw, nie kupuję tłumaczeń Adamka, że walka z Diablo byłaby niskodochodowa. Myślę, że mogłaby być to jego największa wypłata po walce z Kliczko. Myślę, że PPV spokojnie przekroczyłoby 100 tys.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 02-07-2013 09:34 PM

Prostując - uważam że nie trzeba mieć kopnięcia jak koń by przewrócić dzisiejszego Tomasza Adamka.
Tyle dyskusji o wirtualnej walce Tongue


RE: Tomasz Adamek - kubala1122331 - 02-07-2013 10:34 PM

Masz rację Sander, ale najpierw Krzysztof musiałby ten cios wyprowadzić, a to mogłoby być bardzo trudneTongue W walce tej jesieni postawiłbym jeszcze na Adamka, ale w przyszłym roku moim faworytem byłby Włodarczyk.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 03-07-2013 09:17 AM

@Sander
Jasne, że nie trzeba. Skoro Adamka potrafił jednym ciosie położyć Briggs... z tym, że w karierze Adamek leżał tylko 2 (albo 3) razy więc taka sytuacja zdarza się raz na 10 lat, hehe.

@redd
Świetnie to opisałeś, mam dokładnie takie samo zdanie.

@Metzger
No tak, liny go uratowały, a w walce z Włodarczykiem w razie czego lin nie będzie? Big Grin


RE: Tomasz Adamek - Sander - 03-07-2013 09:34 AM

Adamek szaleje na blogu ;p 98-100 kg.. Czyżby Roger poszedł po rozum do głowy?
Tomku czekamy! Big Grin


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 03-07-2013 11:05 AM

Zobaczymy teraz czy na formę Adamka miała jakiś wpływ jego waga czy może po prostu Tomek aż tak szybko się wypalił.


RE: Tomasz Adamek - Palkowska - 03-07-2013 11:35 AM

Jak myślicie, ile jeszcze Adamek powalczy, bo ja coś słyszałam że w tym roku miał iść na emeryturę.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 03-07-2013 12:58 PM

@Palkowska
Jeżeli coś słyszałaś o zakończeniu kariery Adamka to nie w tym roku a 2014. Słowa te i tak okazały się plotką. Adamek wytłumaczył, że znajomy, który prowadzi jego bloga, źle zrozumiał jego słowa. Ja jednak mimo wszystko nie spodziewam się zobaczyć Adamka w ringu w 2015 roku...