Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 01-07-2013 12:00 PM

http://www.bokser.org/content/2013/07/01/115723/index.jsp#CommentsAnchor

Teraz jestem pewny, że Adamek stracił dobre kilka kg. Jest wychudzony na twarzy. Porównajcie sobie jego sylwetkę na roztrenowaniu przed walką z Cunninghamem i przed walką z Grano gdy stoi przy swojej tekturowej podobiźnie. Wierze, że Adamek pokaże jeszcze dobry boks.


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 01-07-2013 12:35 PM

Adamek rozpoczął kampanię unikania Włodarczyka. Jak wiadomo walka z anonimowym Amerykaninem da więcej kasy niż starcie dwóch aktualnie najlepszych polskich bokserów.

http://www.bokser.org/content/2013/07/01/122150/index.jsp


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 01-07-2013 01:10 PM

@Metzger
Dlaczego Adamek miałby unikać Włodarczyka, który nie jest dla niego żadnym zagrożeniem. Ludzie nie róbmy z Krzyśka po zwycięstwie nad mało doświadczonym Czakijewem Terminatora. Na pkt Włodarczyk by z Adamkiem nie wygrał, nie ma takiej opcji a znokautować też by go nie znokautował bo nie z takimi puncherami już sobie Tomek radził a Krzysio to nie Kliczko.


RE: Tomasz Adamek - Matys - 01-07-2013 02:15 PM

Dlatego nie rozumiem słów Adamka. Skoro najważniejsze są dla niego obecnie pieniądze (za co go absolutnie nie krytykuję), to dlaczego nie walka w Polsce z Włodarczykiem? Przecież to jest wręcz definicja walki o kasę. Na dodatek stosunek - zysk/ryzyko jest dla Adamka w takim pojedynku chyba najlepszy z możliwych, bo przecież Haye czy nawet jakimś cudem Władek co prawda mogą dać mu więcej kasy, ale i przy okazji skończyć karierę.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 01-07-2013 02:34 PM

@Matys
Nie wiem, może dlatego, że to nie on wybiera sobie przeciwników. Może dlatego, że na prawdę nie chce już walczyć z Polakami. Nie mogę tego Adamka rozgryźć. Odmawia walki, która jest ryzykowna, mało opłacalna, ale daje mu szansę walki o pas mistrza świata (Pulev), odmawia też walki, która jest dla niego mega opłacalna, teoretycznie łatwa do wygrania. Jakimi więc kryteriami kieruje się pan Tomasz? tego nie wie nikt, chyba nawet on.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 01-07-2013 05:01 PM

Ja już w mocnego Adamka nie wierzę.
Grano pokona bez kłopotów ale na poziom dyspozycji z walk z Arreolą czy Grantem już nie wróci. Bez pomocy sędziów nie pokona nikogo liczącego się. Nie te warunki, nie ta siła i JUŻ nie ta szybkość, błyskotliwość i zdrowie. Oczywiście będę oglądał jego walki ale nie mam złudzeń że to co najlepsze Tomek już pokazał.


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 01-07-2013 06:30 PM

(01-07-2013 02:34 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Jakimi więc kryteriami kieruje się pan Tomasz? tego nie wie nikt, chyba nawet on.
To proste. Zaliczył ostatnio parę wpadek, ale jego nazwisko wciąż jest notowane w TOP10. Adamek chce to wykorzystać, aby dostać ostatnią wielką wypłatę. Dlatego bardzo ostrożnie dobiera rywali i nie rzuca się na ryzykowne i średnio płatne walki. Chce bezpiecznie dojechać do "ostatniej szansy". Potem będzie mógł stoczyć jeszcze parę pojedynków w Polsce, ale do tego czasu będzie zupełnie rozbity i nie będzie faworytem z Diablo.

Tak czy siak najbliższe 2 walki muszą dać nam odpowiedź na to czy słaba postawa z Chambersem i USS to tylko wypadki przy pracy czy naturalny zmierzch formy sportowca. Osobiście myślę, że to drugie.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 01-07-2013 06:35 PM

@Metzger
Ale przecież walka z Włodarczykiem nie jest ani ryzykowna ani średnio płatna. Wręcz przeciwnie. To właśnie Włodarczyk czyha na jak największą wypłatę. Jemu już nawet na pasku nie zależy, bo nie oszukujmy się, Diablo jadąc do Moskwy na walkę z Czakijewem musiałby mieć na prawdę ogromną wiarę w siebie żeby być pewny, że wygra. Diablo postawił teraz wszystko na jedną kartę, wygra to wygra nie wygra to nie wygra. Adamek natomiast jeszcze kombinuje jak by tu dostać walkę o pas.


RE: Tomasz Adamek - kossmiczny - 01-07-2013 06:45 PM

Nie wiem po co media i Wy piszecie o walce z Tomka z Krzyśkiem.

Po pierwsze Diablo nie przeszedł do kategorii ciężkiej i pewnie na razie nie przejdzie. Jaki ma sens pytać Tomka o walkę z Krzyśkiem. Wiadomo, że jak się dobrze sprzeda to dojdzie do skutku ta walka po drugiej szansie walki o tytuł Tomka.

Po drugie Diablo pewnie tak by dziś wyszedł do Tomka ,,dzisiaj" tak jak Szpila, jak przyszło do konkretnych pytań czy dziś to Szpila w jednym wywiadzie sam przyznał,że za parę lat będzie gotowy na Tomka( żenada jak dla mnie). Już widzę jak trener i z promotorem puszczają dziś szpile na TomkaWink Walka by musiała wygenerować z milion dolców na łebka - to wtedy by go puścili.

Po po trzecie Tomek kiedyś mówił, że nie chciałby już bić się z Polakiem. Nagle wszyscy mają do niego pretensje, że nie chce z Diablo boksować. Sami sobie zaprzeczacie. Jakby mówił, że chce Diablo to byście po nim jechali,że chce bić się znowu z Polakiem.
Jak dla mnie może się bić z Diablo. To sport i może bić się z każdym.


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 01-07-2013 08:27 PM

(01-07-2013 06:35 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Metzger
Ale przecież walka z Włodarczykiem nie jest ani ryzykowna ani średnio płatna.
Jeszcze rok temu nie dawałbym Włodarczykowi żadnych szans z Adamkiem. Po walce z USS już nie jestem taki pewien. A za rok-dwa to Diabeł będzie wyraźnym faworytem.

(01-07-2013 06:45 PM)kossmiczny napisał(a):  Po po trzecie Tomek kiedyś mówił, że nie chciałby już bić się z Polakiem.
No właśnie. Czy ktokolwiek z was zastanowił się nad powodem tej dziwnej deklaracji? Niby czemu jakiś bokser zawodowy miałby nie walczyć ze swoimi rodakami? Prawdziwy fighter jest gotów walczyć z każdym i nie zakłada z góry, że z Polakami/Murzynami/katolikami/mańkutami nie będzie walczył, bo nie i już! Po pobiciu starego Gołoty Adamek mówił, że jednego rodaka już pobił i kolejnych nie chce. Miłosierny Tomasz łaskawie nie chce psuć rekordu swoim rodakom. Czy ktoś z was był tak naiwny, że kupił ten kit? Wtedy chciał przez to skupić się na karierze za oceanem i nie mamić nikogo żadnymi pojedynkami polsko-polskimi, ale przed walką Gołota-Saleta przecież powiedział, że wszystko jest możliwe.

BTW Wyobrażacie sobie, że Ali na początku kariery mówi, że z czarnymi już nie będzie walczył, bo kilku już pobił?