Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - Szakal - 11-06-2013 08:54 PM

(11-06-2013 04:52 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Szakal
A ja np. uważam, że Cunningham na dzień obecny jest lepszym pięściarzem od Jenningsa. Jest szybszy, bardziej doświadczony, w wadze ciężkiej pokazał, że potrafi unikać większości ciosów nawet gdy walczy z szybkim Adamkiem.
"Szybkim Adamkiem"? Proszę Cię, kiedy ostatnio widziałeś w ciężkiej szybkiego Adamka? Przecież o Tomku z walki z "USS" można powiedzieć wszystko, ale nie to, że był szybki...
(11-06-2013 04:52 PM)AdamekFightPL napisał(a):  ''USS'' na pkt mógłby ograć każdego amerykańskiego zawodnika wagi ciężkiej. Może oprócz Wildera bo jednak ten gość ma czym uderzyć a Steve z mocnej szczęki nie słynie.
Nie zgadzam się. To, że Steve bez problemu pokonał wypalającego się Adamka nie oznacza, że teraz pokona każdego amerykańskiego ciężkiego (chociaż wielu też ich nie ma).
(11-06-2013 04:52 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Adamek w walce z Jenningsem na pewno byłby dużo lepiej przygotowany, wydaje mi się, że Tomek Steve'go po prostu olał. Za bardzo wierzył w swoje umiejętności i to, że poskłada Cunninghama przed czasem.
Z całym szacunkiem, ale to jest najgłupszy argument z jakim się spotykam podczas dyskusji na temat walki Adamek - Cunningham II. Jeśli słabszą dyspozycję "Górala" będziemy tłumaczyć w ten sposób, że po prostu olał rywala, to przecież równie dobrze można powiedzieć "Adamek olał Kliczkę, za bardzo wierzył w swoje umiejętności i to, że zaskoczy Witalija swoją szybkością".
Pomijając już fakt, że olewanie JAKIEGOKOLWIEK rywala na tym poziomie i w walce o taką stawkę to całkowity brak profesjonalizmu.

(11-06-2013 08:01 PM)Martin napisał(a):  Panowie pytam się Was: kogo liczącego się na świecie pokonał niejaki Jennings???
Gdyby doszło do ich pojedynku to Adamek byłby dla mnie zdecydowanym faworytem. Zarzut że ma już prawie 37 lat? W boksie zawodowym, a w szczególności w HW taki wiek to zaleta. Każdemu pięściarzowi (bez wyjątku) zdarzają się słabsze walki, tak jak Adamkowi z Cunnem, ale ile jeszcze będziecie ją rozpamiętywać? Była to jego czwarta walka w ciągu bodajże 10 miesięcy, nie uważacie że to za dużo?
Góral to wciąż ścisła czołówka światowa choć mistrzem świata już nie zostanie...
Skoro Jennings jest prospektem, to nie mógł zbyt wielu pięściarzy ze ścisłego topu pokonać.
To prawda, że każdemu mogą zdarzać się słabsze walki, ale u Adamka znaczy regres formy jest widoczny od dawna: "zdarzyła mu się" słabsza walka z JEDNORĘKIM Chambersem (w której wcale nie musiał dostać decyzji), "zdarzyła mu się" wojna z JOURNEYMANEM Walkerem (owszem, walka świetna do oglądania, ale przecież Travis to jednak tylko tester) i "zdarzyła mu się" porażka niemal do jednej bramki z uznawanym za WYPALONEGO Cunninghamem (werdykt to jawny wałek). Nie za dużo tych słabszych walk? Adamek się wypala, i to po prostu jest fakt. Jennings zaś wchodzi do czołówki wagi ciężkiej i ma naprawdę duży potencjał.

(11-06-2013 08:29 PM)Martin napisał(a):  Prospekt? To teraz pięściarze przed trzydziestką to są prospekci???
Weźmy takiego Marco Hucka - rówieśnik Jenningsa, a w sobote bodajże po raz jedenasty obronił pas mistrza świata...
Weź tylko poprawkę na to, jak w dzisiejszych czasach wygląda HW. Poza tym według tego, co pisałeś wyżej (że 37 lat w ciężkiej to atut) Bryant wcale taki stary nie jest... No i zadebiutował zaledwie trzy lata temu, co też trzeba wziąć pod uwagę.
------
[EDIT] Piszecie też o podejrzanej szczęce Jenningsa - nawet jeśli uznamy to za prawdę (choć moim zdaniem to trochę za szybko na takie wnioski) to waciany w HW Adamek i tak tego nie wykorzysta. Szklanego Cunninghama też miał znokautować, a walkę wszyscy widzieliśmy.


RE: Tomasz Adamek - kossmiczny - 11-06-2013 09:11 PM

Już skończcie gadać o tej walce z USS bo to już nudne.

fakt jest taki;Spójrzcie sobie jak wyglądał po walce Arreola,a jak Tomek ! Arreola wyglądał haj SHREK, sam to przyznał, jeszcze z 2 rudny i by nie wdział na oczy tak był napuchnięty.
Więc trochę obiektywizmu, chyba się trochę znacie na boksie.USS uciekał ale Tomkowi nic nie zrobił , Tomek też uciekał ale obił Arreole jak schabowego w niedziele. Takie są różnice tych walk.

Równie dobrze mógłby wyskoczyć zawodnik wagi koguciej do Kliczki klepnąć go parę razy w brzuch Kliczke i uciekać całą walk, też by oddał więcej ciosów. To co by miał wygrać walkę z Kliczko?


RE: Tomasz Adamek - kubala1122331 - 11-06-2013 10:28 PM

Jennings nie ma może ciosu, ale na pewno byłby niebezpieczny, jest dobrze zbudowany, jest silny fizycznie. Jednak w walce z Adamkiem nie byłby jak dla mnie faworytem. Adamek jest za bardzo doświadczonym i zbyt dobrym pięściarzem by dać zaskoczyć się Jenningsowi. Może Adamek jest już po swoim prime, ale nawet w swoim past prime jest lepszy niż Bryant w prime.


RE: Tomasz Adamek - BMH - 12-06-2013 07:44 AM

Pierwsze podstawowe pytanie jest takie... po co komu ta walka? Gdyby Duvie zalezalo na organizacji tekiej walki, to jasne by bylo, ze Adamek mialby robic za trampoline dla Bryanta, i jak pisal na samym poczatku Metzger, wynik moglby byc drukowany na korzysc Amerykanina, ktory jest mlodszy, i bardziej perspektywiczny.
Inna sprawa, ze Tomasz ponoc zdementowal plotki o walce z Jenningsem(mozna to przeczytac dzis na glownej na orgu). Mnie specjalnie to nie zaskakuje, bo jak mowilem, Adamek bedzie celowal w ogorkow, a Jennings zdecydowanie w w tym przedziale sie nie miesci... ja bede pozytywnie zaskoczony, jak Tomasz wykaze sie odwaga, i zdecyduje sie na past prime Oquendo, a co dopiero pisac o przymiarkach do Bryanta.


RE: Tomasz Adamek - kubala1122331 - 12-06-2013 10:08 AM

Dla mnie również Oquendo byłby lepszym rywalem niż Jennings.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 12-06-2013 10:30 AM

Oczywiście już dementi...
Od razu mi się ta opcja mało realna wydawała. Zapewne już tylko doświadczeni past prime kolesie będa się bić z Adamkiem. No ewentualnie Banks ale on jest niegroźny.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 12-06-2013 01:19 PM

@Szakal
''"Szybkim Adamkiem"? Proszę Cię, kiedy ostatnio widziałeś w ciężkiej szybkiego Adamka? Przecież o Tomku z walki z "USS" można powiedzieć wszystko, ale nie to, że był szybki...'' - Adamek wyglądał na wolnego w walce z cruiserami, bokserami wagi ciężkiej, którzy w dniu walki ważyli nie więcej niż 90-93 kg... i to zawodnikami bardzo szybkimi nawet jak na wagę cruiser, nie wspominając o HW. Natomiast na tle takich zawodników jak Pulev,Povetkin,Fury,Jennings dalej wyglądał by na szybkiego.

''Nie zgadzam się. To, że Steve bez problemu pokonał wypalającego się Adamka nie oznacza, że teraz pokona każdego amerykańskiego ciężkiego (chociaż wielu też ich nie ma).'' - Jak bez problemu ? O.o przecież ta walka była wyrównana ze wskazaniem na Cunninghama. Wygrał przewagą 2-3 rund. To nazywasz bez problemowym zwycięstwem? jeden czysty cios i Cunningham by w tej walce leżał, ale obrał taktykę punktowania Tomka i uciekania. Można powiedzieć, że Cunningham ten pojedynek wygrał, ależ oczywiście, ale na pewno nie bez problemu...

''Z całym szacunkiem, ale to jest najgłupszy argument z jakim się spotykam podczas dyskusji na temat walki Adamek - Cunningham II.'' - Ale ja nie napisałem o walce z Kliczko tylko o walce z Cunninghamem, który był już właściwie skończony w CW a teraz przechodził do HW i jestem pewny, że Tomek go zlekceważył. I równie dobrze NIE możemy napisać, że Tomek olał też walkę z Witalijem bo to była różnica klas, poza tym to był jeszcze Tomek, który na prawdę wierzył w swój sukces w walce o mistrzostwo świata. Porównanie Cunna z Witalijem to na prawdę kiepski żart z Twojej strony Szakal. Moim zdaniem Adamek olał przygotowania do walki z Cunninghamem i tyle. To było widać nawet po kondycji, przecież Adamek w ostatnich 3 rundach oddychał rękawicami...


RE: Tomasz Adamek - Sander - 12-06-2013 01:26 PM

Jennings czy Powietkin dziś Adamkowi szybkościowo na pewno nie ustępują. A i Fury ma dosyć szybkie ręce. Szybkość od jakiegoś czasu nie jest już żadnym atutem Adamka nawet na tle prawdziwych ciężkich.
Co do lekceważenia.... Ja w to nie wierzę. Lekceważyć to sobie może Kliczko Pianetę czy Mormecka ale nie Adamek Cunninghama z którym już w pierwszej walce stoczył wyrównaną wojnę. Zresztą nie wiem skąd miała się brać u Adamka ta pewność siebie przed walką z Cunnem skoro już w walce z Chambersem nikogo nie zachwycił...


RE: Tomasz Adamek - BMH - 12-06-2013 01:46 PM

Wybaczcie, ze sie wtrace, ale... Co za roznica, zlekcewazyl Cunna, czy nie... cwiczyl tak jakby mial walczyc o zycie, czy olal sprawe? To, ze nie chcialo sie odpowiednio cwiczyc, to ma byc argument na cokolwiek? Jezeli faktycznie Polak zlekcewazyl USS(nie wiem dlaczego mialby to robic), to tylko dobitnie swiadczy o jego slabosciach-tak jak napisal Szakal-, to jest zwykly brak profesjonalizmu, i tego typu wymowki, i usprawiedliwianie piesciarza, w rzeczywstosci daje odwrotny skutek.

Jeszcze co do tej szybkosci Tomka w HW, to nie przesadzalbym z tym bardzo... w walce z 40letnim Vitkiem, to chyba przewaga szybkosci byla po stronie mistrza... to samo w walce z Chambesrsem, czy Cunninghamem. Adamek to wyroznial sie szybkoscia na takich cielakow jak Grant, czy McBride, ale zaden z niego demon szybkosci w tej ciezkiej... nawet w tej dzisiejszej ciezkiej, ktora spadla na tak niski ogolny poziom, jak nigdy wczesniej.


RE: Tomasz Adamek - ManagerSilnego - 12-06-2013 02:48 PM

Król HBO wraca na antenę NBC, by walczyć na śmierć i życie z kolejnym supergroźnym killerem, który na pewno będzie w życiowej formie (podobnie jak Estrada, Arreola, Grant, Witek, Cunn i paru innych). A potem to już na pewno duża walka jesienią na ejdż-bi-ło a wiosną o mistrzostwo świata. Tym razem to już na pewno. Nie wierzycie? Zapytajcie Garczarczyka! (hahaha)

PS. Czy się różni Gołota od Adamka? Gołota wypromował w Polsce boks zawodowy, Adamek wypromował transmisje w systemie PPV. TFU!!!