Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - Metzger - 26-07-2012 08:06 PM

(26-07-2012 07:06 PM)AdamekFightPL napisał(a):  nie cały Adamek tylko cała Kathy Duva i to całe zakichane Main Events Tongue
Niby tak, ale Tomcio wydaje się być zadowolony z roli marionetki Kasi i Zbyszka. Pozwolę sobie zacytować wpis użytkownika "StonkaKartoflana" spod jednego artykułu o Adamku:

Widziałeś Walkera - "ale Roger go prześwietlił"
Miałeś walczyć z Ustinovem...- Nie wiem, wcale mnie to nie interesuje Kathy powiedziała, że Rogalski powiedział że Ustinov nie ma wizy.

Co dziś jadłeś na śniadanie - nie wiem Kathy, gotuje i mnie karmi żebym wszystko zjadał! Dietę rozpisuję trener Rodzer - ja tylko otwieram usta i połykam....i rosnę duży silny i szybki.

Oglądałeś walki przeciwnika - Nie ZYgi każe mi chodzić spać po bajce, żebym był wypoczęty przed trenningiem, a walki są tak późno...a i jeszcze nie pozwala mi w nocy dotykać siusiaka, bo rano nie będę miał sił.
\
Noszę fajną koszulkę z napisem Las Vegas Adamek Team, oraz pieluchę z napisem portfel.pl...bo Ziggi powiedział że mi w tym do twarzy...i podobno dostajemy za to dużo kasy ile...ja nie wiem ale Ziggi i Roger zabiera mnie za to na ryby i na kręgle i jest fajne ostatnio złowiłem dużego szczupaka .... tu w ameryce szczupak to Musky!! dzięki Zigi


(26-07-2012 07:06 PM)AdamekFightPL napisał(a):  W takim razie przykre jest to, że coraz gorszy Adamek nadal jest w stanie pokonać prawie wszystkich czołowych pięściarzy kategorii HW oprócz braci Kliczko.
Bez przesady z tym prawie wszystkich. Uważam, ze Adamek przegrałby z Powietkinem, Solisem, Heleniusem, Chisorą, a Haye by go wręcz zamordował. Ponadto nie odważą się zaryzykować walki z Pulewem, Furym, Price'm, Czagajewem, Peterem, Lachowiczem, Mitchellem z którymi szanse byłyby bardzo wyrównane.


RE: Tomasz Adamek - Maverick - 26-07-2012 08:12 PM

@Jerome
Pisałem już, że nie można powiedzieć czy Adamek jest past prime, bo wg mnie to wina Rogera, a nie tego, że Adamek jest past prime to jak on walczy.
Po 2 dla mnie rewanż z Cunnem jest lepszy od walki z Maddalone, McBridem czy nawet tej z Walkerem.
Po 3 zrozum AdamekFightPL bo on ma to samo w stosunku do Adamka co Ty w stosunku do Haye'a. Dla mnie Haye też mógłby zawalczyć z Solisem, Mitchelem czy Povetkinem, a on się tylko na braci uparł, ale nie najeżdżam ciągle na niego jak chociażby Ty ostatnio na Adamka.
Haye dobrze wierz, że długo gadał bzdury o Kliczkach nim wyszedł do Wladimira, a teraz Adamek gada inne bzdury o zdobyciu tytułu MŚ.
(26-07-2012 08:06 PM)Metzger napisał(a):  Bez przesady z tym prawie wszystkich. Uważam, ze Adamek przegrałby z Powietkinem, Solisem, Heleniusem, Chisorą, a Haye by go wręcz zamordował. Ponadto nie odważą się zaryzykować walki z Pulewem, Furym, Price'm, Czagajewem, Peterem, Lachowiczem, Mitchellem z którymi szanse byłyby bardzo wyrównane.
Wg mnie Adamek dość łatwo wygrywa z Peterem, Pulewem i Lichowiczem oraz Czagajevem, którzy są past prime.
Z Furym, Heleniosem i Chisora ma trochę więcej problemów.
Z Povetkinem wg mnie wygrywya minialnie.
Z Solisem i Mitchellem walki mogą pójść w obie strony.
Więc tylko z Price'm i Haye'm by przegrał.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 27-07-2012 06:48 AM

@Metzger
Z każdym z tej listy oprócz Czagajewa,Petera,Liakowicza bo to są już bokserzy wypaleni Adamek dałby wyrównaną walkę może jeszcze oprócz Haye'a.


RE: Tomasz Adamek - PeterManfredo - 27-07-2012 10:01 PM

Jerome vs AdamekFightPL trwa w najlepsze. Obojętnie jaki wątek zawsze ta sama dyskusja o Haye'u i Adamku. Macie zdrowie nie ma co...


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 27-07-2012 10:10 PM

@PeterManfredo
Bez kitu, mam nadzieje, że tą sprzeczką zainteresuje się KSW i powalczymy na jakiejś gali na PPV. Mam nadzieje, że forumowicze wykupią.


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 29-07-2012 11:11 AM

Dla wszystkich, którzy się zgubili w wypowiedziach PeteraManfredo, Beryla i AdamkaFightPL ogłaszam, że wcześniej miała tu miejsce moja kłótnia z AdamkiemFightPL stąd reakcje chłopaków wymienionych powyżej. Nasz spór jednak został złagodzony a dla porządku na forum usunięty.

Co do Tomka to słyszałem, że Pani Duva zapowiedziała obszerne materiały z treningów itp, aby kibice w Polsce mogli śledzić poczynania Tomka i Travisa a w efekcie zachęcić kibiców do zakupu PPV. Nic na ten temat jednak później nie słyszałem a samych efektów nie ma.

Wiem, że to Szpilka pierwszy zaczął prowokacje w stronę Górala jednak odpowiedzi tego drugiego są dość zaskakujące. Adamek podważa wagę zwycięstwa Artura nad McCline'em zapominając chyba, że jeszcze pół roku temu Jameel miał być jego rywalem. Mało tego najbliższym rywalem Tomka jest sparingpartner Szpili, czyli Walker...
Adamek ma rację, że trzeba więcej robić a mniej gadać jednak trzeba przyznać, że to Szpila ostatnio w swojej karierze więcej robi niż Adamek. Mało tego Tomasz porusza kwestię finansowe, mówiąc otwarcie, że McCline przyjechał zarobić. No cóż.. Jameel w wywiadzie ewidentnie powiedział, że to nie jest kwestia finansów tylko chęć udowodnienia coś sobie, więc komentarz Górala niezbyt trafny. Nie staram się tu nakręcać tej śmiesznej otoczki wokół naszych dwóch ciężkich. Chodzi mi tylko o to, że Tomek radzi robić a nie gadać a sam gadaniem kopie pod sobą dołki. Dla mnie jest to niezrozumiałe.


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 30-07-2012 06:33 PM

Wywiad Tomka z ringpolskapl:
- Skoro federacja wyznaczyła Walkera na pozycję numer dwa, to jest się o co bić. Turnieju o "jedynkę" pewnie nie będzie, więc innym sposobem chcę awansować i w przyszłym roku walczyć o tytuł mistrza świata - tłumaczy Adamek.
33-letni Walker nie tak dawno przebywał w Polsce pomagając w przygotowaniach m.in. Arturowi Szpilce. Pochodzący z Wieliczki pięściarz skrytykował zresztą Adamka za wybór takiego a nie innego rywala, twierdząc że on sam na sparingach "robił z Amerykaninem, co chciał". Zarzuty te odpiera jednak "Góral": - Trzeba rozróżnić, czy w tamtym czasie Walker był w mocnym treningu, czy przyjechał do Polski na wakacje. Zaproponowano mu pieniądze, więc przyleciał na odpoczynek, a przy okazji zrobił parę rund. Ocenianie umiejętności boksera przez pryzmat formy na sparingach jest totalną bzdurą. Nabierać można ludzi, którzy się nie znają. Ja też, wchodząc do ringu w czasie roztrenowania, nie pokazałbym swych atutów - zakończył były czempion kategorii półciężkiej i cruiser.

Ciekawa informacja. Jeśli dobrze rozumiem to albo Walker jest na 2 miejscu w IBF i o jego miejsce walczy Tomek albo Walker, który ostatnio był 12 walczy z Tomkiem o nieobsadzone nr2. Brzmi to jak pół-finał eliminatora.

Niestety ale znów muszę Tomka skrytykować. Podważa wszystko co się da. Najlepsi sparingpartnerzy ostatnio zawitali do 12roundKOpromotions a Tomek twierdzi, że przyjechali na wakacje. Wkurza mnie już to. Rozumiem, że tak faktycznie mogło być ale niech Tomek później się nie dziwi komentarzy Szpilki skoro sam dokłada do pieca bo 100% pewności nie ma. Druga sprawa to fakt, że gdy sparingpartner Tomka - Tor Hamer wyraził chęć walki z Tomkiem to ten powiedział to samo, że robił z nim co chciał i taka walka nie ma sensu, a moim zdaniem Hamer to o wiele lepszy rywal niż Walker.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 31-07-2012 09:17 AM

@Jerome
Całą sprzeczkę zaczął Artur, mówiąc, że pokazałby Adamkowi parę myczków a Pinderze powiedział nawet, że zlałby Adamka... przecież Tomek z początku nawet nie wypowiadał nazwiska Artura, ale dziennikarze w każdym wywiadzie praktycznie pytają go o Szpile. Nie przesadzaj, że Igiełka robi obecnie więcej niż Adamek... Tomek mimo wszystko walczył ostatnio z solidnym Aguilerą, z czołowym Chambersem a teraz będzie walczył z Walkerem. A Szpilka? Marbra,Basili,McCline. Jedynie ten McCline jest na poziomie Aguilery i to nie za bardzo. A mówić, że Adamek walczy ze sparingpartnerem Szpilki nie powinieneś bo przecież wiesz jak to się ma do walki w ringu. Walker nie przyjechał do Artura walczyć tylko zarobić i się nie na robić. Pamiętasz walkę Pudzianowskiego z Sappem? tam Sapp też mówił, że wcale nie przyjechał zarobić tylko urwać głowę Mariuszowi, a ta jego porażka w pierwszych 30 sekundach walki to wpadka? nie każdemu należy wierzyć. Tomek nawet jeżeli trochę wieżdża na Artura to robi to w sposób kulturalny i właściwie mówi prawdę, ale bolesną dla Artura. A przez ten ostatni tekst Szpilki o biciu konia w kierunku do takiej osoby jak Adamek stracił u mnie szacunek. Takie teksty to on może sobie mówić do Najmana a nie dla gościa, który zrobił tyle dla polskiego boksu. Po prostu poziom gimnazjalisty (który miał same pały z ortografii).


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 31-07-2012 04:25 PM

@AdamekFightPL
Zacznę od końca. Poziom gimnazjalisty - niestety prawda. Brak szacunku do Tomka będąc Szpilką jest niedopuszczalny. Gdyby chociaż Maddalone pokonał jak Tomek to jeszcze bym przymrużył oko ale w takim wypadku tez się trochę uprzedziłem do Artura. Ja rozumiem pewność siebie ale za tym muszą iść czyny. Szpilka na razie nie szaleje z rywalami więc jego komentarze bardzo nie na miejscu.
Mówiąc, że Artur robi więcej niż Tomek miałem na myśli sparingi z dobrymi zawodnikami i ostatni dobry rywal. Tomek miał walczyć z Toney'em a ostatecznie mierzy się... ze sparingpartnerem Szpilki. Taka jest prawda.
Co do samych sparingów to chwila moment. Sparing to sparing, walka to walka i to jest nieporównywalne. Jednak jeśli Tomek mówi, że Walker przyjechał na wczasy to jaką ma pewność, że jego sparingpartnerzy nie? I dlaczego walczy ze słabym sparingpartnerem bo w Polsce boks się nie rozwija a nie ze swoim, który wygrał ostatnio poważny turniej? Bo Hamer by napsuł więcej krwi niż Travis który tylko przez 3/4 rundy będzie w stanie coś zrobić bo później padnie kondycyjnie.
Absolutnie nie usprawiedliwiam Artura ale niech Tomek też nie przesadza z gadaniem, że sparingpartnerzy przyjeżdżają na wczasy a najlepsi do tej pory rywale tylko zarobić.


RE: Tomasz Adamek - Szakal - 31-07-2012 06:01 PM

Tekst z bloga Adamka, przy pogrubionych fragmentach naprawdę popłakałem się ze śmiechu:
Cytat:- Jutro odbędzie się zapowiadana konferencja prasowa poświęcona tematycznie, zaplanowanej na 8 września, mojej walce z Walkerem w Prudential Center. Mam nadzieję, że media dowiedzą się więcej o tym co sądzi mój oponent o naszym pojedynku. Walker był w Polsce, trenował z kolejną nadzieją białych, ale przychylnych opinii na swój temat nie doczekał się. Ciekawy jestem, co odpowie na tak jednostronną, subiektywną ocenę swojego, byłego sparing partnera i jego promotora
- Ta konferencja powinna zawierać również wiele konfrontacyjnych wypowiedzi Walkera, na temat naszej walki. Ja, jak zwykle postaram się spokojnie zareagować na wszystkie zaczepki słowne. Walka na słowa i deklaracje nic nie daje, to ring weryfikuje faktyczną wartość pięściarza. Wiem, że nie wolno lekceważyć przeciwnika nawet wtedy, gdy ktoś wygłasza o nim niepochlebne opinie po kilku sparingach. Walker wie, że dostał kolejną szansę walki otwierającą drzwi do walki o tytuł i pas w HW. Na pewno przygotuje się dobrze do walki i zechce tę szansę wykorzystać. Będzie to inna walka niż z Chambersem, bo nie będzie walczył ze mną człowiek guma a puncher, który zaskoczył mocnym ciosem nawet Arreolę. Program gali będzie zawierał kilka innych ciekawych walk i pewnie te informacje będą przekazane na konferencji prasowej.

A już w stu procentach na poważnie, to skoro stawką walki ma być numer 2 w rankingu IBF to ja nie mam nic przeciwko, chociaż PPV oczywiście nie kupię. Tomasz pewnie dostanie prędzej czy później walkę z drugim Kliczką, do której tak uparcie dąży. Szkoda tylko że tak się uparł, no ale cóż... Jego zdrowie, jego sprawa. Skoro chce zarobić no to kto może mu zabronić.