Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - Calaf - 04-02-2016 09:29 AM

Dla mnie Molina delikatnym faworytem. Oczywiście sportowo ma więcej do stracenia więc może nie przyjechać na sparing tylko na walkę. Sędziowie pewnie po stronie Adamka. Nie było się co łudzic lepszym rywalem, to jest aktualny poziom Górala i trudno żeby na polsatowskiej imprezie w Polsce w ppv wąchał dechy.


RE: Tomasz Adamek - Wietnam - 08-02-2016 03:52 PM

Eric Molina o walce z Adamkiem:

To będzie mój pierwszy raz, gdy zaboksuję poza granicami USA. I jestem z tego powodu naprawdę podekscytowany. W Polsce jest wielu kibiców boksu i szykuje się świetny pojedynek. Przez moment zastanawiałem się, czy nie zostanę skrzywdzony na wyjeździe, lecz polecę tam z takim nastawieniem mentalnym, by odebrać robotę sędziom. Adamek będzie musiał się pokazać tym występem. On ma coś do udowodnienia, bo chce przecież dostać jeszcze jedną walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Jego celem jest zdobycie jako pierwszy Polak w historii pasa królewskiej kategorii. Ale żeby dać poważny sygnał, najpierw musi mnie znokautować. Jeśli wygra na punkty, to nie będzie nic wielkiego. Ja na pewno mam na tyle siły, by odebrać sędziom robotę i rozstrzygnąć wszystko przed czasem. Adamek przegrał tylko raz przed upływem ostatniego gongu, z Witalijem Kliczką. Jeśli więc to ja znokautuję jego, wówczas ja dam mocny sygnał i przekaz innym. Chcę go pobić tak mocno, żeby sędziowie nie mogli mu już pomóc. Jeśli go powalę na matę, a oni dadzą mu dwadzieścia sekund na wstanie, znów go położę. Tak go pobiję, że nie będzie mowy o tym, żeby ktokolwiek mógł jakoś mu pomóc i naciągnąć jego wygraną - odgraża się Molina.

- To nic osobistego. Nie znam Adamka i nie mam nic do niego, on po prostu stoi mi na drodze. Moja kariera znalazła się na rozdrożu. Jeśli z nim przegram, zostanę co najwyżej solidnym journeymanem, lecz jeśli zwyciężę, to znów dostanę szansę zaboksowania o tytuł mistrza świata. A wtedy zostanę pierwszym mistrzem wszechwag meksykańskiego pochodzenia. Dlatego nie patrzę na 39 lat Adamka i nie zwracam na to uwagi. Jestem przekonany, że da z siebie wszystko co ma do zaoferowania. On przecież musi udowodnić, że wrócił na poważnie. Ja też chcę pokazać, że wyciągnąłem wnioski z porażek - kontynuował "Drummer Boy".

- Starcie z Adamkiem to bez wątpienia druga z najważniejszych walk w mojej dotychczasowej karierze. Ani ja, ani on, na pewno nie złożymy broni i się nie poddamy. Obaj możemy zostać zranieni praktycznie w każdej chwili. Nie bądźcie zdziwieni, jeśli nim wstrząsnę. Jestem w stanie zranić każdego na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że wystąpię na terenie rywala, raczej nie jestem faworytem, lecz tak było przez całą moją karierę. Nie dbam więc o to. Wiedzcie jednak, że kiedy pokonam Adamka, to tak naprawdę nie będzie to żadna niespodzianka - zakończył Molina.


Jak myślicie jaka będzie gaża dla Moliny ?
Poniżej 100 tyś dolarów by chyba nie przyjechał Wink


RE: Tomasz Adamek - Wilczekstepowy - 08-02-2016 07:00 PM

A ile dostał za walkę o pas?


RE: Tomasz Adamek - Wietnam - 08-02-2016 07:34 PM

250 tysięcy $


RE: Tomasz Adamek - Wietnam - 11-02-2016 06:00 PM

Tomasz "Gòral" Adamek już na 8 pozycji w najnowszym rankingu WBC !
Deklasacja Salety poczyniła cuda Wink

Polacy w rankingu WBC: waga ciężka - 8. Tomasz Adamek, 11. Artur Szpilka, 18. Mariusz Wach, 22. Andrzej Wawrzyk; waga junior ciężka - 17. Mateusz Masternak, 34. Michał Cieślak; waga półciężka - 2. Andrzej Fonfara, 40. Dariusz Sęk; waga super średnia - 35. Maciej Miszkiń; waga średnia - 26. Maciej Sulęcki, 33. Patryk Szymański, 40. Kamil Szeremeta.


RE: Tomasz Adamek - Calaf - 12-02-2016 08:24 AM

Z ktorego miejsca spadł Szpilka po ostatnim KO? Adamek pnie się w górę w dziwny sposób, wiadomo że to ustawianka rankingowa ale jakoś nie sądzę żeby nadawał sie w chwili obecnej do walki o pas.


RE: Tomasz Adamek - Gogolius - 12-02-2016 08:34 AM

Chyba był właśnie ósmy, albo coś koło tego.


RE: Tomasz Adamek - Martin - 12-02-2016 03:52 PM

Te rankingi to tylko mydlenie oczu. No kto poważny stawia dziś Tomka na ósmym miejscu w wadze ciężkiej?


RE: Tomasz Adamek - fext - 13-02-2016 12:53 AM

(12-02-2016 03:52 PM)Martin napisał(a):  Te rankingi to tylko mydlenie oczu. No kto poważny stawia dziś Tomka na ósmym miejscu w wadze ciężkiej?
Ktoś naprawdę poważny. Zawodowy boks to nie sport, tylko biznes, na którym zarabia się naprawdę duże pieniądze. A jako podmiot biznesowy Adamek należy do bardzo cennych aktywów. Wciąż posiada nazwisko rozpoznawalne w USA, do tego jest Polakiem, który na swoją walkę jest w stanie ściągnąć masę tamtejszej Polonii. Należy też dodać kibiców w samej Polsce, gdzie też jest dobrze znany i we wszystkich innych krajach, w których znajdują się większe polskie skupiska.

W dodatku jest na tyle słaby. żeby nie stanowić jakiegokolwiek zagrożenia dla kogokolwiek z obecnej światowej czołówki ale wciąż na tyle mocny, żeby nie przegrywać w kompromitujący sposób. Dlatego tak intensywnie "pnie się" w rankingach. Pokonanie Salety nie ma tu akurat nic do rzeczy. Piął by się dokładnie tak samo nawet po znokautowaniu szczotki do kibla, jeśli tylko ktoś byłby w stanie zorganizować taki pojedynek, kasa by się zgadzała a Adamek był akurat szybki i mógł posłać szczotkę na deski.

Polak jest więc niezwykle smakowitym kąskiem dla wszystkich bokserów pokroju Wildera czy Martina albo prospektów, choćby takich jak Parker. Krzywdy im nie zrobi, zapewni zwycięstwo, kasę i względny brak oskarżeń, że biorą na przeciwnika buma. Nic, tylko go brać. Ale w tym celu musi figurować wysoko na różnych "drabinkach". Więc poważni ludzie go tam wstawiają Smile


RE: Tomasz Adamek - Martin - 13-02-2016 11:32 AM

@fext
To co napisałeś wyżej jest chyba dla wszystkich interesujących się boksem oczywiste. Ja natomiast rozpatruję rankingi w kategoriach czysto sportowych. Dlatego rankingi danych federacji są dla mnie niczym.