Forum - BOKSER.ORG
Dorticos vs Kudriaszow - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Dorticos vs Kudriaszow (/thread-3253.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Dorticos vs Kudriaszow - redd - 20-09-2017 10:35 PM

Przykładowo z Kalengą w drugiej rundzie to wręcz szukał półdystansu, a podbródkowe w jego wykonaniu były b. szybkie, precyzyjne i destrukcyjne. W tym starciu wyglądał nadzwyczaj dobrze, jak na kogoś rzekomo unikającego tej płaszczyzny walki jak diabeł święconej wody. Tak samo wykończył Kongijczyka jakimiś dziwacznymi (acz skutecznymi) ciosami z pogranicza prostego / cepa, samemu inicjując pojedynek z bliska. Dorticos posiada braki techniczne, ale jednocześnie wydaje się być dość pragmatyczny w swoich akcjach i poza tym ma całkiem niezły przegląd sytuacji. Jeśli trzeba to bije lewy prosty, ale gdy zwietrzy okazję tak potrafi groźnie uderzyć cepem, albo krótkim podbródkowym. Jak dla mnie, to pięściarz w dużej mierze bazujący na instynkcie i bokserskim wyczuciu, do których potrafi dostosować swoje wyszkolenie.


RE: Dorticos vs Kudriaszow - Hugo - 21-09-2017 09:23 AM

@redd
Skoro tak twierdzisz, to wierzę że w tej 2 rundzie tak było. Całościowo jednak w tej walce to Kalenga szukał okazji do półdystansu, a Dorticos przeciwdziałał temu na wszystkie sposoby (powstrzymywanie jabem, cofanie się, w ostateczności klincz). Być może po prostu woli wykorzystywać przewagę zasięgu, którym w CW przewyższają go chyba tylko Cunningham i Cieślak (o ile jest jeszcze cruiserem). Generalnie Dorticos jest bokserem nieszablonowym i trudno przewidywalnym, a przez to groźnym od pierwszego do ostatniego gongu. Przypomina mi trochę wczesnego Wildera lub Felixa Savona, który pomimo dużych braków technicznych został najbardziej utytułowanym bokserem amatorskim.


RE: Dorticos vs Kudriaszow - redd - 23-09-2017 10:52 AM

Jestem mocno rozczarowany faktem, że walka ta odbędzie się w USA, gdzie ma rangę wręcz zerową, jakby to ze sobą walczyło dwóch journeymanów w garażu. W Rosji z kolei pojedynek ten miałby z pewnością rangę wydarzenia, a i być może dorzucono by do undercardu kilka fajnych potyczek. Szkoda.


RE: Dorticos vs Kudriaszow - Hugo - 24-09-2017 04:13 AM

Widzów garstka. Obciach.


RE: Dorticos vs Kudriaszow - kubala1122331 - 24-09-2017 04:21 AM

Myślę, że 21 października może być jeszcze gorzej, o ile tysiące polonii się nie zjedzie


RE: Dorticos vs Kudriaszow - Hugo - 24-09-2017 04:22 AM

Stream mi zdechł. Ratunku!


RE: Dorticos vs Kudriaszow - kubala1122331 - 24-09-2017 04:31 AM

Szybka robota Dorticosa, Kudriaszow to jednak tylko siłacz. Od samego początku Kubańczyk mocno dominował.

Sorry Hugo, nie widziałem posta


RE: Dorticos vs Kudriaszow - Hugo - 24-09-2017 04:36 AM

Zdążyłem dopiero na powtórkę. To był początek 2 rundy? Jak wyglądała pierwsza? Kudriaszow wyglądał na bardzo spiętego przy wychodzeniu do ringu.


RE: Dorticos vs Kudriaszow - kubala1122331 - 24-09-2017 04:52 AM

Pierwsza runda bardzo spokojna. Obaj się szachowali, jednak Dorticos trafiał więcej, głównie na korpus. W sumie to już nie pamiętam żadnego ciosu wyprowadzonego przez Rosjanina.

Jakoś środkowa część drugiej rundy to była, ale już na samym początku Dorticos mocno przycisnął i zepchnął go do lin.


RE: Dorticos vs Kudriaszow - Hugo - 24-09-2017 05:54 AM

Obejrzałem wreszcie całą (choć krótką) walkę. Dorticos miał istotną przewagę w 2 elementach, zasięgu i szybkości rąk. Ja znowu pomyliłem się, co do tej szybkości, ale to jest chyba najtrudniejsza rzecz do porównania na oko, gdy bokserzy walczą z innymi rywalami. Poza tym Kudriaszow po przegranej walce z Durodolą zgubił gdzieś tę swoja pewność siebie, którą miał kiedyś, a której już nie odzyskał. Kiedyś wychodził do ringu i "siał terror" od samego początku. Dzisiaj z Dorticosem zaczął niepewnie i dość bojaźliwie, pozwalając Kubańczykowi przejąć inicjatywę. Powinien spychać go do lin, a tymczasem dał sobie narzucić walkę na dystans, która przy gorszej szybkości i zasięgu musiała się dla niego źle skończyć. Dorticos dzisiaj chyba najlepszy w karierze. Chyba tą walką wyszedł na 2 miejsce w CW.