Forum - BOKSER.ORG
Ranking Maynarda/BOKSER.ORG - aktualizacja 12 grudnia! - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Ranking Maynarda/BOKSER.ORG - aktualizacja 12 grudnia! (/thread-323.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 7 kwietnia! - PeterManfredo - 11-04-2012 04:45 PM

Niższe kategorie mnie dotąd nie interesowały ale chyba się to zmieni gdyż mam zamiar trochę je postudiować... Maynard tyle dobrego o nich mówi więc coś w tym musi być


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 11 kwietnia! - Maynard - 12-04-2012 01:32 PM

Zaktualizowałem trochę ranking dla najniższych 4 kategorii wagowych. Poprawiłem i uaktualniłem opisy przy wielu bokserach. W słomkowej zamieniłem pozycjami Cuello i Hernandeza, tak, jak zasugerował to Mastrangelo, który miał rację.

W super muszej zmiana lidera. Uznałem, że ostatnie wyczyny Tepparitha z Tajlandii, jego wygrane nad czołowymi rywalami (Francisco, D. Kameda, Shimizu) odniesione w dobrym stylu i dwukrotnie "na wyjazdach", przyćmiewają trochę przygaszonego ostatnio, starzejącego się Narvaeza, który spada na 2 miejsce. Argentyński weteran walczy już za tydzień, więc będzie miał szansę udowodnić, że to jednak on powinien utrzymać pozycję lidera mojego rankingu.

Próbka umiejętności nowego lidera:
http://www.youtube.com/watch?v=4l-RPEbHYz4&feature=relmfu

reszta walki wrzucona również przez tego samego użytkownika, łatwo znaleźć.


W najbliższym czasie planuję ponownie przyjrzeć się kategorii lekkiej i junior półśredniej, jednak poczekam z tym na walki "Dinamity" i "BamBama".

Gdybyście mieli jakieś sugestie, dotyczące ewentualnych zmian w rankingu, proszę tu śmiało pisać.


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 11 kwietnia! - redd - 14-04-2012 07:53 PM

Zbik dał ciała z dobrze dysponowanym Sturmem. Wypadł o wiele gorzej od podobnego charakterystyką Murraya. Wyrzuciłbym Zbika z dziesiątki, Murray i Lee przesunęliby się o jedno oczko w górę, a na 10 wprowadziłbym DeGalea.


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 11 kwietnia! - Maynard - 14-04-2012 08:07 PM

Tak, Zbik po tak słabym występie chyba wypada, ale DeGale w średniej? Zastanawiam się nad N'Jikamem, ale jego nieaktywność trochę razi, Quillinem, który trochę za mało jednak jeszcze zdziałał w średniej i... jednak zostawieniem Zbika.


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 11 kwietnia! - redd - 14-04-2012 08:26 PM

O kurde... Dostałem jakiegoś kompletnego zaćmienia z tym DeGalem Smile
Do 10 miejsca jest kilku podobnych poziomem bokserów - Quillin, Khurtsidze, Barker, N'Dam N'Jikam - ale, tak jak napisałeś "tymczasowe" zostawienie Zbika też jest ok.


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 11 kwietnia! - Maynard - 14-04-2012 08:38 PM

Nie widziałem walki N'jikam vs. Khurtsidze (Churcydze? nie wiem, jak się to powinno na polski transkrybować), podobno powinien być remis, więc Gruzin faktycznie byłby gdzieś między 10, a 15 miejscem, ale to jednak wciąż dla mnie za mało. Barker ma bardzo długą przerwę, a ostatnią walkę przegrał przed czasem, o pozostałych napisałem. Kameruńczyk najbliżej, ale dopiero, jeśli wygra z Bursakiem (na szczęście walczą we Francji, a nie w afrykańskim upale) już niedługo (4 maja). Quillin ma walczyć 2 czerwca z Winky Wrightem, ale nie lubię takiego wyciągania na siłę z szafy nieaktywnych weteranów z nazwiskami, więc podejrzewam, że on na szansę ode mnie jeszcze sobie poczekaWink

Największą rozkminę będę mieć pewnie z lekką jutro...


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 11 kwietnia! - redd - 15-04-2012 11:02 AM

Nie zazdroszczę sytuacji w lekkiej Maynard. Zaczyna wyglądać to z lekka abstrakcyjnie.
- Rios dał beznadziejną walkę i przegrał prawie wszystkie rundy z Abrilem. Walczył tak słabo, że boxingscene wypunktowało ten pojedynek 120-108 dla Kubańczyka.
- Marquez zdobył półpasiec w kategorii wyżej. Do lekkiej chyba nie wróci, raczej poszuka jakiś dużych walk w 140lbs
- Guerrero lada chwila walczy w półśredniej o interim WBC - ustawia się w kolejce do Floyda
- Abril, z nim też problem. Mimo że przegrał to wygrał zdecydowanie.
Kandydatem do wyprzedzenia Riosa mógłby być Vazquez, ale on pozostaje nieaktywny... Niezły burdel zaczyna się robić w lekkiej.


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 11 kwietnia! - Hugo - 15-04-2012 02:09 PM

Zamieszanie w lekkiej to wynik zasysania z niższych kategorii przez "brylantową" kategorię półśrednią. Dziwi mnie tylko to, że na upartego walczy w lekkiej bysio Rios z permanentną nadwagą, a w górę pchają się różne chuderlaki. Za najbardziej perspektywicznych lekkich uważam Mercito Gestę i Sharifa Bogere.


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 11 kwietnia! - Maynard - 15-04-2012 07:24 PM

Sprawa z Marquezem, to jeszcze pół biedy, bo jego po prostu wrzucę do 10 w junior półśredniej, nie wiem jeszcze na które miejsce, ale póki co dam pewnie 8-9. Jednak wtedy zostaje mi kolejny wakat w lekkiej do obsadzenia, problem Guerrero (powinien wylądować na 1 miejscu, ale kiedy on ostatnio walczył i czy w ogóle wróci do lekkiej?), pytanie, jak daleko zrzucić Riosa i jak mocno awansować Abrila?

Nie mam na razie jeszcze koncepcji, co do szczegółów tego przetasowania.

Do tego zostaje junior półśrednia ze wspomnianym Marquezem i zwycięskim Alvarado, którego mam ochotę wrzucić nawet na 4 miejsce i przedyskutowana powyżej sprawa ze średnią...


RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 16 kwietnia! - Maynard - 16-04-2012 11:40 AM

Zaktualizowałem kategorie lekką i junior półśrednią.

W zasadzie napisałem od nowa większość opisów w lekkiej, jak i opis samej kategorii. Marqueza przeniosłem do junior półśredniej. Nowym, tymczasowym, liderem został Robert Guerrero, ale muszę jeszcze zdecydować, co z nim zrobić. Brandon Rios, po fatalnym występie, ląduje na miejscu 5, przed nim melduje się Abril (z 10). Wolne miejsca na podium zajmują: Miguel Vazquez i Antonio DeMarco (z miejsc 4 i 5). Na wolnym miejscu 10 pojawia się mało znany, ale bardzo solidny Aliszer Rahimow (kontrkandydatami byli Gavin Rees i Nihito Arakawa), który wygrał m.in. z Thompsonem w Meksyku.

Trochę też zrobiłem zamieszania w junior półśredniej. Marquez pojawia się na miejscu 7, z dziesiątki wylatuje Soto, Moralesowi daję jeszcze jedną szansę i zostawiam go na 10. Alvarado po kolejnym znakomitym zwycięstwie awansuje aż na 4 (byłem za ostrożny umieszczając go niżej), chciałbym w swoim rankingu promować właśnie takich pięściarzy. Zamieniłem też po zastanowieniu pozycjami Maidanę i Mathysse, umieszczając wyżej tego drugiego, oraz Judaha z Garcią, wyżej ceniąc wieloletnią karierę Zaba.

W średniej zostawiam Sturma na miejscu 2, Zbik po porażce spada z 8 na 10.