Forum - BOKSER.ORG
Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Murat Gassijew (Murat Gassiev) (/thread-3066.html)

Strony: 1 2


Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Wilczekstepowy - 04-12-2016 01:37 PM

[Obrazek: skysports-murat-gassiev-gassiev-cruiserw...1201162124]
Mistrz Świata IBF.

23 lata (ur. 1993 r.)

Bilans: 23(17)-0-0

Zaczyna się era Gassijewa

Moim zdaniem jeszcze nie. Na tle takiego Usyka czy Briedisa byłby niczym kłoda drewna do obijania ale jeżeli popracuje bardziej nad ruchliwością to za 2, 3 lata może być murem do nieprzebicia. Imponująca odporność na ciosy a własna siła ognia straszliwa. I pomyśleć, że to młokos jeszcze o 4 lata młodszy od naszej nadziej wagi cruiser Cieślaka.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Gogolius - 04-12-2016 07:00 PM

No techniką i koordynacją nie grzeszy. Trochę taki Carl Froch zachowując proporcje - nadrabia różne braki tężyzną, wydolnością, siłą i zaangażowaniem. Nie skreślam go bo jest młody, ale skillowo i stylowo od Usyka ma 119-109.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Hugo - 04-12-2016 08:43 PM

Gassijew jest młody i ma czas na poprawienie techniki i motoryki. Zresztą już w walce z Lebiediewem obronę miał o niebo lepszą, niż w swoich poprzednich walkach. Na pewno nigdy nie będzie poruszał się w ringu tak elegancko, jak niektórzy czarnoskórzy pięściarze, ale w boksie liczy się skuteczność, a nie wrażenie artystyczne. Pod względem siłowym Gassijew wygląda imponująco. Potrafi przyjąć (w przeciwieństwie np. do Kudriaszowa), a jego ciosom choć brak trochę precyzji, to ich moc robi wrażenie. Ganiający zazwyczaj rywali Lebiediew (nawet takiego silnego boksera, jak Huck) wczoraj sam w ringu robił za zajączka, a każdy silny cios Murata odrzucał go metr do tyłu. Myślę, że na dziś Usyk obskoczyłby Gassijewa i wygrał na punkty, ale za 2 lata stawiałbym w takiej konfrontacji na Gassijewa przed czasem. Największym problemem dla Osetyńca może być utrzymanie limitu wagi cruiser, bo do ciężkiej jest jednak trochę za mały.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Martin - 07-12-2016 11:47 PM

Ciekawe jak teraz będzie Gassijew prowadzony, odważnie czy będzie starał się kisić pas.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Gogolius - 08-12-2016 10:21 AM

Teraz w cruiser chyba nie bardzo da się kisić pas.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Wilczekstepowy - 22-12-2016 01:15 PM

Gassijew myśli o wadze ciężkiej

Jak pisał Hugo, Gassijew na współczesną ciężką jest trochę za mały ale na cruiser za jakieś trzy lata będzie za duży, a zbijanie wagi będzie dla niego nie lada wyczynem więc wydaje mi się, że jest po prostu skazany na transfer o ten szczebel wyżej.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Hugo - 06-03-2019 11:38 AM

Murat Gassijew przenosi się do wagi ciężkiej. To było od dawna nieuniknione. On już z Usykiem boksował "na ostatnich nogach" i może dlatego tak słabo. Potem widziałem go "po cywilnemu" na jakiejś rosyjskiej gali i wyglądał na oko co najmniej na 105 kg.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - fext - 06-03-2019 01:05 PM

(06-03-2019 11:38 AM)Hugo napisał(a):  Murat Gassijew przenosi się do wagi ciężkiej. To było od dawna nieuniknione. On już z Usykiem boksował "na ostatnich nogach" i może dlatego tak słabo. Potem widziałem go "po cywilnemu" na jakiejś rosyjskiej gali i wyglądał na oko co najmniej na 105 kg.
Ciekawe tylko, czy w nowej wadze będzie w stanie cokolwiek zamieszać. W cruiser był groźny również ze względu na gabaryty, w dniu walki facet straszył. Duży, silny, z mocnym ciosem, znacznie cięższy niż podczas ważenia. Identycznie jak Kudriaszow. W ciężkiej gabarytami nikogo nie przestraszy, wzrost ma identyczny jak Jarrell Miller, Dylian Whyte i cała masa innych topowych ciężkich, siłą ciosu też ich raczej nie porazi a co do techniki... nie jest zła. Ale Usyk go ośmieszył. To samo zrobiłby zapewne Ortiz, być może również Parker i kilku innych. O Furym nawet nie mówię, bo walka z nim wyglądałaby podobnie jak z Usykiem, tylko że Cygan mógłby go jeszcze na koniec uziemić. No nic, zobaczymy jak to się potoczy. Murat jest młody, może się wyrobi, okrzepnie i w ciężkiej jeszcze namiesza.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Wietnam - 06-03-2019 03:48 PM

Oni przechodzą tam po kasę, sam wątpię czy
sam Gassijew myśli o pasach w ciężkiej nie
on bardziej myśli o zdobyciu kasy, natomiast
Usyk on chcę powalczyć o Tytuły, ale jakoś
mu nie wróżę pomimo że jest zajebistym wręcz
zawodnikiem, Poczekajmy aż wejdzie do ringu
z prawdziwym ciężkim Turem, typu Ortiz, Joshua
Tyson Fury, Dubois. Wtedy będziemy wiedzieć więcej.

Gassijewowi wróże karierę w ciężkiej ala' Adamek.
Tzw : Wyższa szkoła średnia, ale nic poza tym .
Przestudiują go prawdziwi cięższcy z topu.


RE: Murat Gassijew (Murat Gassiev) - Gogolius - 19-04-2019 11:36 AM

Gassiev wraca w wadze ciężkiej. Powrót planowany jest na czerwiec a jego walki pokaże Sky Sport i DAZN, gdyż Rosjanin podpisał umowę z Hearnem.