Forum - BOKSER.ORG
Liverpool - 15.10.2016 (Bellew vs BJ Flores) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Liverpool - 15.10.2016 (Bellew vs BJ Flores) (/thread-3015.html)

Strony: 1 2 3 4


Liverpool - 15.10.2016 (Bellew vs BJ Flores) - Arkao - 07-09-2016 09:02 PM

Za lekko ponad miesiąc dojdzie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego przez Tonego Bellew. Przeciwnikiem mistrza WBC w wadze Cruiser będzie BJ Flores. Według mnie takie walki mocno osłabiają rangę pasa i trzeba czekać albo na pojedynek gwiazdy "Creeda" z Briedisem lub Drozdovem. Być może Łotysz i Rosjanin powalcza o Vacat jeżeli potwierdzą się pogłoski o Bellew vs Haye na początku 2017 roku.

Sam Briedis także pojawi się na gali, gdzie to do obicia dostanie Simona Valile, który przynajmniej dla mnie jest zupełnie anonimowy.

Na tym samym evencie Luke Campbell podejmie Derry Matthewsa, a stawką walki będzie WBC Silver Lightweight Title.


RE: Liverpool - 15.10.2016 - Wit - 07-09-2016 10:38 PM

Drozdovem? Chyba Drozd'em. Big Grin

Faktycznie Bellew i BJ Flores to bokserzy z potencjałem na pretendentów, a nie na mistrzów.


RE: Liverpool - 15.10.2016 - Terminator - 07-09-2016 10:48 PM

Słabiutka gala, obejrzę walkę Price'a a resztę sobie podaruje. Skoro w kolejce do WBC już od jakiegoś czasu czekają obowiązkowi Briedis i Drozd to po co jeszcze to spowalniać nikomu nie potrzebną walką z Floresem?


RE: Liverpool - 15.10.2016 - kubala1122331 - 08-09-2016 10:50 AM

Pewnie po to, żeby zarobić łatwe pieniądze bez ryzyka. Jestem w stanie zrozumieć Bellew w sumie. Zarobi może nawet więcej niż z Briedisem, a szanse na win dużo większe. A sama walka? Zero jakichkolwiek emocji z mojej strony, jak będzie mi się bardzo nudziło to odpalę, ale emocji nie będzie tutaj żadnych.


RE: Liverpool - 15.10.2016 - Arkao - 08-09-2016 03:27 PM

"Drozdovem? Chyba Drozd'em. Big Grin"

Nie wiem czy tylko mi się te rosyjskie nazwiska łatwiej odmienia po swojemu. Wiem że to strasznie głupie, ale takie błędy często mi wpadają Big Grin


RE: Liverpool - 15.10.2016 - Wilczekstepowy - 08-09-2016 04:27 PM

Do Gogoliusa bądź innego moda. Dałoby radę dodać do tematu np. w nawiasie główną walkę wieczoru? Później łatwiej odszukiwać tematy.


RE: Liverpool - 15.10.2016 (Bellew vs BJ Flores) - Hugo - 30-09-2016 10:25 AM

Poziom obydwu rywali w walce głównej uważam za zbliżony, przy czym Bellew ma lepszą motorykę, natomiast Flores ma przewagę w sile fizycznej i jej pochodnych. Faworyta upatruje jednak w Brytyjczyku ze względu na jego ambicję, bojowość i atut własnego ringu. Flores ma już 37 lat, a poza tym zawsze brakowało mi w jego boksie jakiejś iskry i woli zwycięstwa. Może wynika to z faktu, że on nie jest świeżym latynoskim imigrantem, lecz zasiedziałym w USA od pokoleń mormonem, który bardziej niż w ringu spełnia się w roli komentatora i telewizyjnego celebryty (trochę jak nasz Saleta). Myślę, że na punkty wygra Bellew.

Bardzo ciekawy jest undercard, a zwłaszcza pojedynek Briedis - Vallily w tej samej kategorii. To jest walka z podtekstem, bo przecież Łotysz aspiruje do tytułu WBC i ma być kolejnym rywalem zwycięzcy walki głównej. Zastanawiam się, czy jego rywal Vallily nie jest przypadkiem pułapką przyszykowaną na Briedisa, żeby tego title shota nie dostał. Simon Vallily ma już 31 lat, bilans 9(2)-0 i raczej watę w pięściach, o czym świadczy fakt, że nawet z Letrem wygrał tylko na punkty. Był jednak bardzo dobrym bokserem amatorskim (a jeszcze wcześniej kryminalistą i nożownikiem), który zdobył amatorskie mistrzostwo Commonwealthu w 2010. Jest wysoki, ma bardzo dobrą technikę i Briedisowi ciężko będzie z nim wygrać w UK na punkty.

O pas WBC Silver w lekkiej powalczą Luke Campbell i Derry Matthews. Campbell, mistrz olimpijski z Londynu 2012 w koguciej zapowiadał sie na rewelacyjnego profesjonała, ale w pojedynkach z Yvanem Mendym i Argenisem Mendezem niespodziewanie wykazał się szklaną szczęką. Matthews to już trochę weteran, ale przy tym twardziel, który niedawno stawił silny opór Terry'emu Flanaganowi. Chyba jednak wygra Campbell.

Ciekawie zapowiada sie też konfrontacja w koguciej pomiędzy Ryanem Burnettem i Ryanem Farragiem. Poza tym na gali ma wystąpić 3 z 4 braci Smithów (Callum, Paul i Stephen), ale ich rywale nie są jeszcze znani.


RE: Liverpool - 15.10.2016 (Bellew vs BJ Flores) - Wietnam - 15-10-2016 12:43 PM

Śniło mi się ze Bellew został znokautowany i to szybko, jestem za BJ'em .


RE: Liverpool - 15.10.2016 (Bellew vs BJ Flores) - Wilczekstepowy - 15-10-2016 06:35 PM

Dlaczego Rocky Fielding walczy z takim cieniasem w dodatku bez pasa w stawce? W dodatku walkę zakontraktowano na zaledwie 6 rund ale i tak chyba zakończy się wcześniej. Jedyne wytłumaczenie to chyba takie, że w ostatniej chwili musiał wypaść zakontraktowany rywal a tę walkę toczy tylko po to aby nie zardzewieć.

Koniec. Walka bez historii... Chyba za wcześnie włączyłem galę, o której poważniejsze walki?


RE: Liverpool - 15.10.2016 (Bellew vs BJ Flores) - Hugo - 15-10-2016 07:35 PM

Dla mnie najważniejsza walka już się odbyła: https://www.youtube.com/watch?v=3WP96RW8DTg
Briedis załatwił brytyjskiego bandziorka w ciągu 3 rund. Brawo, Łosiu! Posprzątaj tę kategorię!