Forum - BOKSER.ORG
Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 (/thread-3013.html)

Strony: 1 2 3


Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - Arkao - 03-09-2016 12:02 PM

Saul Alvarez po znokautowaniu w maju Amira Khana i obronie pasa WBC World Middleweight już za równe dwa tygodnie w walce o WBO World Super Welterweight stanie między linami z Liam Smithem. Walka odbędzie się na AT&T Stadium w Arlington już za równe dwa tygodnie.

Alvarez oddał swój pas mistrzowski by nie walczyć w Golovkinem więc zawalczy w wyższej wadze o kolejny pas. Liam Smith według mnie nie ma większych szans na udaną obrone tytuły. Wszyscy wiemy jak punktowane są walki Meksykanina, a nawet bez tego jest na zupełnie innym poziomie niż Smith. Tak więc na 95% poznamy nowego championa Wink


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - Wietnam - 03-09-2016 12:50 PM

Wątku walki jeszcze nie było, a do gali już bardzo niedaleko, w ten sam dzień co Usyk -Głowacki,
kolega @Arkao nam przypomniał, zupełnie mi samemu ten pojedynek wylećiał z głowy,
z tego powodu że to miss Match, zapewne. Wink


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - kubala1122331 - 03-09-2016 01:04 PM

A mnie się wydaje, że walka będzie bardziej wyrównana niż uważa wielu z nas. Smith ma umiejętności na naprawdę wysokim poziomie i jestem pewny, że walcząc mądrze od pierwszej do ostatniej minut jest w stanie urwać kilka rund. Gdyby walka była na neutralnym terenie stawiałbym 60/40 na korzyść Alvareza, ale jaka jest rzeczywistość - dobrze wiemy. Smith nie ma nokautującego ciosy, więc przed czasem nie wygra (zresztą nawet wtedy najprawdopodobniej zostałby zdyskwalifikowany za to, że śmiał położyć na deski meksykańskiego boga ringów), a na punkty przegra 3x 120-108 albo wyżej, choćby zadał o 1000 ciosów więcej i rzucił Alvareza 20 razy na deski. Tak więc, wynik może być tylko jeden, ale sam pojedynek może być niespodziewanie wyrównany.


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - fext - 03-09-2016 02:35 PM

A mi się z kolei wydaje, że będzie jak zawsze. Na dzień przed walką Klaunelo, wysuszony niczym liofilizowane żarcie dla kosmonautów i biały jak śnieg na Kilimandżaro, robiąc groźne a jednocześnie nieco zbolałe miny wpełznie na wagę, która wykaże stosowny limit minus gram sto pięćdziesiąt sześć. Następnie zaś szybko odda się w troskliwe ręce magików ze swojego zespołu, którzy dzięki sobie tylko znanym hokusom-pokusom sprawią, że następnego dnia wieczorem w ringu pojawi się już wesoły, wypasiony, rumiany i pełen energii cruiser lub przynajmniej mocno przegięty półciężki.

W związku z powyższym Smith, niezależnie od umiejętności, prawdopodobnie skończy tak samo jak Khan oraz wszyscy inni zawodowcy, decydujący się na starcie z równie dobrze wyszkolonym przeciwnikiem, tyle że znajdującym się dwie kategorie wagowe wyżej. Walcząc mądrze i ostrożnie może ewentualnie dotrwać do końca walki, chociaż moim zdaniem i to jest wątpliwe. Oczywiście też wolałbym, żeby Smith, tak samo jak jego niedoceniany imiennik w walce z Fonfarą posłał Srula na deski, ostatecznie przekłuwając ten koszmarny, meksykański balon marketingowy, jednak pomimo gorących chęci niestety tak się nie stanie.


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - Gogolius - 03-09-2016 06:03 PM

Wg mnie walka będzie wyrównana (zamierzam zarwać nockę na galę), wygra Alvarez minimalnie 7-5, a werdykt będzie oscylował wokół 10-2. Będziemy mówić, że gdyby to było na terenie Smitha wynik mógłby być odwrotny.
Ew Smith odsłoni się w końcówce bo będzie gonił wynik i padnie na deski.

Ogółem Smith nie jest o wiele słabszy od Alvareza bo Alvarez nie jest jakimś ringowym wymiataczem. Nie wydaje się też być skrojony pod Cynamona tak jak np. Kirkland.


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - kubala1122331 - 03-09-2016 06:48 PM

Ja też wstanę, bo undercard prezentuje się nawet przyzwoicie. Chyba, że będę zbyt wkurzony po walce Krzycha z Usykiem Tongue


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - Wietnam - 03-09-2016 07:18 PM

Czy Smith ma szczękę na tyle dobrą aby móc przyjmować petardy ważącego w dniu walki już ze 170 funtów rudego?
wątpię, Alvarez nie ma lepszych umiejętności aniżeli Smith to na pewno, ale ma argumenty siłowe gotowe
łatwo przełamać Smitha który dość szybko w tym pojedynku się wypyka, .

Na punkty nie wygra ni uja Smith, jak pisał @Kubala
ciosu na Cynamona też nie ma, ja tej walce niestety długiego żywotu nie daje, Alvarez KO
rundy 6-9.


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - Terminator - 03-09-2016 07:47 PM

Nie lubie Canelo, bo w sumie trudno go polubić ale nie chciałbym, żeby poległ z kimś takim jak Smith. Jak już ma być znokautowany, to niech to będzie w jakiejś megahitowej walce z klasowym rywalem np. Golovkin, Charlo, Andrade...
Tak wiec w najbliższej walce kibicuje Rudemu i przewiduje jego wygraną przed czasem w drugiej połowie walki, po wcześniejszym osłabieniu rywala konsekwentnym obijaniem tułowia


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - TomaszX - 05-09-2016 10:01 AM

Liam Smith to idealny rywal dla Alvareza.Ciągle idzie do przodu ,broni się gardą i walczy na zasadzie moja kolej-twoja kolej,dodatkowo nie bije jakoś bardzo mocno.
Jeśli chodzi o wagę Alvareza to nie robi nic nie legalnego więc nie wiem z czym problem Callum Smith i Kudriaszow również przybierają bardzo dużo a jakoś nikt ich nie wysyła do wyższej wagi.Inna sprawa że według mnie ważenie powinno być bezpośrednio przed walką wtedy było by najbardziej fair.


RE: Canelo Alvarez vs Liam Smith - 17.09.2016 - Terminator - 17-09-2016 09:07 AM




Szacunek dla Canelo że zrobił wreszcie wymagany limit Junior Średniej. Teraz bez koszulek widać po sylwetkach obu bokserów, jaką przewagę fizyczną będzie miał Meksykanin w ringu.