Forum - BOKSER.ORG
Nowe wcielenia tajskich bokserów - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Nowe wcielenia tajskich bokserów (/thread-2995.html)Nowe wcielenia tajskich bokserów - Hugo - 04-08-2016 02:06 PM

Jakiś czas temu pisałem, że czołowy bokser Tajlandii w wadze półśredniej Teerachai Kratingdaenggym zmienił ringowe imię i nazwisko na Tewa Kiram. Okazuje się, że nie tylko on. Cała duża grupa spośród najbardziej znanych pięściarzy tego kraju nagle i niespodziewanie zmieniła ringowe dane personalne. Poniżej zestawienie wyjaśniające, kto jest kim ( z lewej nazwiska nowe, z prawej stare):

Wisaksil Wangek = Srisaket Sor Rungvisai
Tassana Sanpattan = Petch Sor Chitpattana
Nawaphon Kaikanha = Nawaphon Por Chokchai
Suriyan Kaikanha = Suriyan Sor Rungvisai
Pipat Chaiporn = Mike Tawatchai
Rangsan Chayanram = Palangpol CP Freshmart
Panya Pradabsri = Petchmanee Kokietgym
Pai Pharob = Paipharob Kokietgym
Teerapong Uthaida = Fahlan Sakkreerin Jr
Sonsai Phatkamkerd = Petch Kokietgym
Suteb Wangmuk = Denkaosan Kaovichit
Vicha Phulaikaw = Pigmy Kokietgym


RE: Nowe wcielenia tajskich bokserów - Maynard - 04-08-2016 04:33 PM

A to nie jest przypadkiem tylko zmiana w polityce boxreca, który zamiast pseudonimów zaczął wpisywać ich prawdziwe dane?


RE: Nowe wcielenia tajskich bokserów - Hugo - 04-08-2016 09:16 PM

@Maynard
Masz rację. Ja nie zwróciłem na to uwagi. Zmyliło mnie przy tym występujące dwukrotnie nazwisko Kaikanha, które odebrałem jako nazwę jakiegoś nowego sponsora, a tymczasem chyba po prostu Suriyan i Nawaphon to bracia. Z tym, że bałagan jest jeszcze większy, niż był, bo teraz mają część pod prawdziwymi nazwiskami, a część pod pseudonimami. Poza tym nie wiadomo, jak do tego podejdą inne media np. Boxingscene itd. Obawiam się, że teraz to dopiero będzie mętlik.


RE: Nowe wcielenia tajskich bokserów - saliman1 - 08-08-2016 12:33 PM

Z tymi Tajskimi pseudonimami to jest straszne zamieszanie. Przy walkach na youtube na ogół mamy ich pseudonimy napisane w alfabecie łacińskim i tajskim. Najczęściej w ogóle się one nie zgadzają. Np. tajski "odpowiednik" pseudonimu Petch Sor Chitpattana to po tłumaczeniu "Diamond CP Freshmart" . A jeszcze lepszy przypadek jest z Fahlanem Sakkreerinem. Jego tajski pseudonim można przetłumaczyć jako ... "Thunder Agricultural Development", bo jego sponsorem jest firma produkująca kombajny Big Grin


RE: Nowe wcielenia tajskich bokserów - saliman1 - 05-09-2016 07:23 AM

Ale Boxrec namieszał z tymi pseudonimami Tajów. Nawet się nie zorientowałem, że ten gość co wczoraj walczył z Inoue to kojarzony przez mnie Petcharnborn Kokietgym, bo na stronie był anonsowany pod swoim prawdziwym, nic mi nie mówiącym nazwiskiem. Powinno być tak jak po staremu, bo na YT wciąż walki Tajów są podpisywane ich pseudonimami.