Forum - BOKSER.ORG
Rio 2016 - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks amatorski (/forum-15.html)
+--- Wątek: Rio 2016 (/thread-2992.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Rio 2016 - saliman1 - 10-08-2016 07:27 AM

Nie wiem co Ruenroengowi strzeliło do głowy, żeby na olimpiadzie walczyć w limicie 10 kg cięższym niż w tym w którym walczy na zawodostwie.


RE: Rio 2016 - Hugo - 10-08-2016 08:00 AM

Kilka świeżych wrażeń z turnieju olimpijskiego:
a) Tomasz Jabłoński
Mogę się mylić, bo mało oglądałem wcześniej Jabłońskiego w akcji, ale uważałem go raczej za boksera dystansowego z niezłą techniką. Tymczasem wczoraj zaboksował jak swarmer. To miało swoje uzasadnienie, bo rywal miał lepsze warunki fizyczne, ale odniosłem wrażenie, że Polak robi coś, co nie za bardzo mu leży. Jego wejścia do półdystansu były chaotyczne i z reguły kończyły się klinczem i szarpaniną. Chyba lepiej było jednak boksować na dystans z rzadszymi, ale za to dobrze przygotowanymi atakami w półdystansie.
b) zawodowcy
Byli głosy, że zawodowcy pozabijają amatorów, a tymczasem w Rio nastąpiła prawdziwa rzeź zawodowców. N'Jikam, Graf i Sołonienko przegrali pierwsze walki,a Carmine Tommasone i Amnat Ruenroeng odpadli w drugiej rundzie. Sądziłem, że honor zawodowców obroni Khedafi Djelkhir, jako amator mistrz Europy i wicemistrz olimpijski z Pekinu, a jako zawodowiec legitymujący się bilansem 16(12)-0. Zacząłem szukać jego pierwszej walki i... nie znalazłem. Okazało się, że dwa tygodnie przed olimpiadą wycofał się ze startu bez podania przyczyny. Sprawa jest tajemnicza. Bardziej niż doping podejrzewam religijno-polityczny podtekst decyzji Djelkhira.
c) sędziowanie
Wielkich przekrętów nie dostrzegłem, ale do kilku werdyktów mam zastrzeżenia. Skrzywdzony został np. w superciężkiej Niemiec Erik Pfeifer (jako junior wygrał z Wawrzykiem), którego szybkość i technika nie zostały docenione w pojedynku z silnym, ale dość surowym rywalem z Wysp Dziewiczych.
d) rewolucja geograficzna
Kraje, które kilka lat temu nadawały ton boksowi amatorskiemu, jak Rosja, Ukraina i Wielka Brytania znajdują się w głębokim odwrocie. Niewielu bokserów z tych krajów w ogóle się zakwalifikowało, a ci co występują często odpadają w eliminacjach. Teraz potęgami w boksie amatorskim są Kazachstan, Azerbejdżan i Kuba. Z krajów europejskich dobrze prezentują się reprezentanci Francji.


RE: Rio 2016 - Wietnam - 10-08-2016 02:24 PM

Dzisiaj waga kogucia 1/16 finału, .

W tvp 1 będzie można zobaczyć Shakura Stevensona, faworyt numer 1 do złota w tej
kategorii, wielki wielki talent już nazywany przyszłym następcą Floyda.

Hugo co o nim sądzisz?


RE: Rio 2016 - Hugo - 10-08-2016 02:52 PM

@Wietnam
Nic. Mało interesowałem się boksem amatorskim i dopiero olimpiada wciągnęła mnie w temat. O ile w cięższych wagach z grubsza orientowałem się w czołówce, o tyle na temat lżejszych wiem bardzo niewiele. Postaram się jednak obejrzeć Shakura Stevensona, skoro jak twierdzisz to taki wielki talent.


RE: Rio 2016 - Wietnam - 10-08-2016 02:59 PM

Wielu ekspertów w USA jest wprost przekonanych że to nowy Mayweather, zobaczymy dzisiaj
chwalił go też Pindera.


RE: Rio 2016 - Hugo - 10-08-2016 04:27 PM

Pierwsza walka Shakura Stevensona dopiero w niedzielę. W 1 rundzie miał wolny los. Dzisiaj najciekawsze będą chyba ćwierćfinały w ciężkiej 91 kg, w tym walka Tiszczenko - Russo przewidywana o 18.15.


RE: Rio 2016 - Wietnam - 10-08-2016 05:03 PM

Szkoda że dopiero w niedziele.


RE: Rio 2016 - Hugo - 10-08-2016 05:48 PM

Pierwsze ewidentne świństwo. Brazylijska "gwiazda" Michel Borges w półciężkiej po wątpliwym zwycięstwie nad N'Jikamem dzisiaj dostała kolejny prezent w postaci skandalicznej wygranej z Sępem z Chorwacji. Borges "idzie na mistrza".

Kolejny gruby wał. Tiszczenko wygrał jednogłośnie z Russo, chociaż momentami był ośmieszany przez o głowę niższego Włocha.


RE: Rio 2016 - Wietnam - 10-08-2016 06:06 PM

Tylko nokaut może go powstrzymać, sędziowie będą mu punktować nawet jak się położy w ringu
z drinkiem w dłoni.
Ale w tych rękawicach nikt go nie znokautuje.


RE: Rio 2016 - Terminator - 10-08-2016 06:07 PM

widziałem tylko urywki, po których bokserem sprawiającym lepsze wrażenia dla mnie również był Russo,

świetna walka miedzy Uzbekiem a Azerem do 91 kg, chyba jak dotąd najlepsza na tych igrzyskach. Uzbek powinien to wygrac

Tak jest, obyło sie bez wałka