Forum - BOKSER.ORG
Rio 2016 - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks amatorski (/forum-15.html)
+--- Wątek: Rio 2016 (/thread-2992.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Rio 2016 - Terminator - 16-08-2016 10:55 AM

Dzisiaj cwiercfinaly +91
17:45 - 2 walki
23:45 - 2 walki

Dzis jeszcze z wazniejszych wydazen polfinaly do 81. Pierwszy o 17.30, drugi o 23.30. Czyli akurat tuz przed walkami superciezkich


RE: Rio 2016 - Hugo - 16-08-2016 03:53 PM

Kolejny wał w ćwierćfinale 56 kg. Nikitin (Rosja) wyciągnięty za uszy w drugiej kolejnej walce. Pokrzywdzony Michael Conlan z Irlandii.

Shakur Stevenson łatwo i wysoko wygrał z Erdenebatem z Mongolii (56 kg).

Dunajcew (Rosja) i Gaibnazarow (Uzbekistan) wygrali ćwierćfinały 64 kg. Ten drugi z Garym Russellem.


RE: Rio 2016 - Wietnam - 16-08-2016 04:56 PM

Floyd Mayweather chce podpisać kontrakt z Buatsim.


RE: Rio 2016 - Hugo - 16-08-2016 05:04 PM

Niestety, mój ulubiony bokser tej olimpiady Mathieu Bauderlique przegrał z czołowym reprezentantem boksu zajęczego, trzykrotnym mistrzem świata Julio La Cruzem. Nie potrafię zachwycać się bokserami uciekającymi po ringu przez całą walkę, a La Cruz to taki "Rigondeaux wagi półciężkiej". Myślę, że na zawodowstwie Francuz zrobi dużą karierę.

Osławiony mistrz świata Tony Yoka to kolejny ringowy zajączek, a przy tym safanduła i platfus. Z bumowatym Jordańczykiem wygrał dzięki sędziom, ratując się w 3 rundzie wypluwaniem ochraniacza. Mam już naprawdę dość "wielkich amatorskich mistrzów", których jedyną zasługa jest, że są ładnie zbudowanymi Mulatami. Niech startują w konkursach piękności, a nie w boksie. (ćwierćfinał +91kg)

Filip Hrgović uratował się przed wałkiem, nokautując Lainiera Pero z Kuby. Po pierwszej rundzie przegrywał, bo sędziowie wyżej oceniali dobrą pracę nóg (wrażenie artystyczne) uciekającego Kubańczyka. Mam nadzieję, a właściwie jestem pewien, że w półfinale Hrgović rozp..... Yokę. Dzisiaj Chorwat zaprezentował się bardzo dobrze.


RE: Rio 2016 - Terminator - 16-08-2016 05:53 PM

La Cruz walczy okropnie, totalny pykacz ktory bije jakimis pacankami bez skretu, jednak jest bardzo ciezki do trafienia i skueczny w tym co robi, wiec przechodzi dalej

Yoka slabo, majac taka przewage w gabarytach powinien zjesc tego Jordanczyka, a on na wsteczny, chowajac sie za garda, zbiera ciosy w poldystansie. Jednak mimo wszystko nie upatrywalbym w tej walce wala. Fracuz co prawda w kiepskim stylu ale jednak wygral 1 i 2 runde.

Chorwat ladnie skosil swojego przeciwnika, choc nie oszukujmy sie Kuba nie przywiozla tu wybitnego superciezkiego


RE: Rio 2016 - Gogolius - 16-08-2016 05:59 PM

Boks zajeczy xD

Obejrzalem tylko kilka walk, ale mam dziwne wrazenie ze bokserzy baaardzo czesto uderzaja nasada rekawicy, robia zamachy prostymi rekoma bez skretu tulowia czy zgiecia reki w lokciu. Akurat trafilem na takich dziwakow (jefna lub dwie walki przed finalem ciezkiej wczoraj) czy to norma w boksi olimpijskim?

W ogole strasznie chaotyczne te walki,duzo nieprzygotowanych ciosow, spodziewalem sie czegos lepszego ale jak mowie, obejrzalem tylko kilka pojedynkow


RE: Rio 2016 - RSC-2 - 16-08-2016 06:28 PM

Taki niestety jest boks amatorski [olimpijski]

Ponadto taki styl wymuszają zasady punktowania oraz rękawice.


RE: Rio 2016 - Hugo - 16-08-2016 06:36 PM

Obok ćwierćfinałów superciężkiej i finału lekkiej ciekawym widowiskiem powinien być ćwierćfinał 64 kg z udziałem 2 Kubańczyków. Bardzo przypadł mi do gustu boksujący dla Azerbejdżanu Sotomayor. Ringowy artysta a zarazem nieobliczalny wariat wdający się w bójki z rywalami, z którymi taktyka nakazywałaby boksować na dystans. Z kolei jego rywal Toledo w barwach Kuby to taki "klasyk", jakich nie lubię. Bardzo dobry technicznie, ale w sumie nudny pykacz. Mam nadzieję, że Sotomayor zwycięży. No i półfinał w 81 kg, będący prawdziwym sprawdzianem dla Buatsiego.


RE: Rio 2016 - Terminator - 16-08-2016 06:42 PM

Niekonieczna tak to wygląda. W pierwszych walkach jest sporo chaosu w ringu, gdzie walczą jeszcze surowi bokserzy ale z kolejnymi fazami drabinki turniejowej walki są na coraz wyższym poziomie technicznym.


RE: Rio 2016 - Hugo - 16-08-2016 09:36 PM

Mathieu Bauderlique przechodzi do historii jako pierwszy zawodowy bokser, który wywalczył medal na olimpiadzie.
http://boxrec.com/boxer/585044

A to moje typy na dzisiejszy wieczór:
56 kg: Ramirez i Achmadaliew
64 kg: Harutunyan i Sotomayor
81 kg: Buatsi
+ 91 kg: Dżalołow i Ajagba (ale musi znokautować Dyczkę, bo na punkty wygrać mu nie dadzą)
60 kg finał: Oumiha jest ciekawszym bokserem, ale doświadczenie i własny ring zapewnia zwycięstwo Conceicao