Forum - BOKSER.ORG
Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks zawodowy w Polsce (/forum-13.html)
+--- Wątek: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale (/thread-2952.html)



RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - saliman1 - 17-05-2016 02:22 PM

Przypomniałem sobie jedną z amerykańskich walk Wacha i w samej pierwszej rundzie pojedynku z McBridem, Mariusz wyprowadził 21 ciosów prawą ręką. Zadaje on ich obecnie tyle przez całą walkę ? Smile






RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - kubala1122331 - 17-05-2016 03:07 PM

Zależy czy pytasz o samą walkę czy walkę + rozgrzewkę Wink


RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - Wilczekstepowy - 17-05-2016 03:09 PM

Zupełnie inny człowiek. Żywszy, silniejszy, bardziej sprężysty, agresywny i nastawiony na atak, na zmiecenie przeciwnika z ringu. Zadający ciosy i to nie tylko pojedyncze uderzenia ale momentami wali całymi seriami. Co się stało, że teraz do ringu wchodzi taki przestraszony, ospały, jakby cierpiał na cukrzycę? Efekt łomotu od Kliczki? Czy trener Wilczewski ma w sobie jakąś magię, prawdziwą czarną moc, dzięki której wysysa życie z zawodników takich, jak Wach?


RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - Martin - 17-05-2016 03:18 PM

Niesamowite jak Wach od walki McBridem poleciał w dół, nie ta siła, nie ta kondycja, nie ta wola walki, po prostu nie ten bokser.


RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - Wilczekstepowy - 17-05-2016 03:25 PM

Patrzę na to, co się działo po nokaucie. Widać też, że tam otaczali Mariusza zupełnie inni ludzie, z inną mentalnością. Był jakiś power w nich, energia, którą potrafili na wzajem się zarażać, zupełnie inaczej niż teraz u trenera Wilczewskiego... który czasami się zachowuje tak, jakby sam był w jakiejś depresji.


RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - redd - 17-05-2016 10:02 PM

Mi się wydaje, nie piszę tego złośliwie, że Mariusza byłby w stanie oszukać co sprytniejszy sześciolatek. Jego kariera po Kliczce to jakiś żart i zauważalny regres na każdym polu. Tak walczący Wach, jak z McBurgerem, pewnie znokautowałby Nascimento. Tymczasem toczy z tym journeymanem wyrównaną walkę i muszą pomagać sędziowie. A jeszcze kilka lat temu Mariusz trenował w USA, czynił zauważalne postępy, miał zaangażowanego menadżera i profesjonalny narożnik. Wystarczyło nic nie zmieniać... Potem Mariuszowi zachciało się (czy raczej jego doradcom) Dzierżoniowów, Wilków, własnego pomysłu na karierę, cud kontraktów z Goetzewem (mającym fatalną reputację w branży), obrażania się na Kołodzieja. Efekt tego jest taki, że Mariusz boksuje w Polsce na cyrkowej gali z journeymanem i na jego tle samemu wygląda jak journeyman.

Z tego, co czytałem kiedyś (niestety, znam tę relację tylko z jednego źródła), to podobno Wach miał w przeszłości propozycję boksowania dla Sauerlanda, ale wybrał grupę Andrzeja Gmitruka (nic jemu nie ujmując, ale wiemy, która z grup ma większą siłę przebicia). Taka decyzja pasuje mi do Mariusza. Dzisiaj to jest już po karierze i pozostaje jedynie wystawianie twardego łba (jeszcze) do obicia prospektom. Wach to poczciwina, taki prosty i dobry chłop; kariera boksera zawodowego to niestety coś, co go przerasta.


RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - KOXBOX - 23-05-2016 09:01 AM

(17-05-2016 02:22 PM)saliman1 napisał(a):  Przypomniałem sobie jedną z amerykańskich walk Wacha i w samej pierwszej rundzie pojedynku z McBridem, Mariusz wyprowadził 21 ciosów prawą ręką. Zadaje on ich obecnie tyle przez całą walkę ? Smile
To już zupełnie inne czasy. Jak dla mnie to niesamowity regres pasji, chyba czas zejść ze sceny Smile


RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - Wilczekstepowy - 26-05-2016 04:26 PM

Zła nowina dla Stępnia:
Nowi rywale Stępnia i Kulińskiego na galę w Szczecinie
Miał być całkiem przyzwoity przeciwnik z zerem w rekordzie lecz niestety się wycofał. Zastąpi go Ukrainiec Wasyl Kondor. Kuliński natomiast będzie miał przeciwnika na mniej więcej tym samym poziomie, co tamten który się wycofał. Zmieni się jedynie narodowość rywala z Niemca na Łotysza.


RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - Wilczekstepowy - 28-05-2016 07:27 PM

Walka Króla jest pierwszą na tej gali, czy też już walczył ktoś, np. Stępień?


RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - kubala1122331 - 28-05-2016 07:48 PM

Wydaje mi się, że to pierwsza walka