Forum - BOKSER.ORG
Najlepsi bokserzy Wenezueli - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Najlepsi bokserzy Wenezueli (/thread-2870.html)Najlepsi bokserzy Wenezueli - Hugo - 30-03-2016 06:31 AM

Wenezuela to kraj, który w przeszłości odnosił liczne sukcesy zarówno w amatorskim, jak i zawodowym boksie

Carlos Canizales (junior musza)
23-letni Canizales ma w dorobku nokauty na bumach i wygraną punktową z solidnym Robertem Barrerą.

Alexis Diaz (musza)
Diaz boksuje jako zawodowiec od 2011w kategoriach od słomkowej do muszej. Odniósł 18 zwycięstw. W 2015 przegrał przed czasem w Tajlandii z Knockoutem CP Freshmartem w pojedynku o pas interim WBA w słomkowej.

Liborio Solis (kogucia)
Rutynowany Solis długo boksował w super muszej, gdzie doszedł do tytułu mistrza świata WBA. Zdetronizowany z powodu nadwagi przeszedł do koguciej i w 2016 po dramatycznym pojedynku uległ w Japonii mistrzowi WBC i królowi tej kategorii Shinsuke Yamanace.

Yonfrez Parejo (kogucia)
Parejo to doświadczony bokser, dla którego na razie progiem nie pokonania okazał się pas interim WBA. W 2012 na drodze stanął mu Hugo Ruiz, który zwyciężył przed czasem. W 2014 Parejo wywalczył ten tytuł, pokonując Raula Hinojose, lecz stracił go w pierwszej obronie na rzecz Żanata Żakijanowa. Poza tym Parejo ma w bilansie same zwyciętwa.

Jorge Linares (lekka)
Najbardziej znany bokser Wenezueli ma wiele zalet, ale jedną ewidentną wadę w postaci tzw. szklanej szczęki. To jej zawdzięcza 3 porażki przed czasem. Poza tym ma w bilansie wiele zwycięstw i tytułów mistrzowskich w kategoriach piórkowej, super piórkowej i lekkiej. Aktualnie jest mistrzem świata WBC w wadze lekkiej.

Ismael Barroso (lekka)
Trzy lata starszy od Linaresa Barroso bardzo długo pozostawał w jego cieniu mimo wspaniałej serii wygranych przed czasem. Wyszedł z niego w 2015, gdy po zwycięstwie przez tko nad Kevinem Mitchellem zdobył pas interim WBA. W maju br. ma się zmierzyć z Anthonym Crollą w pojedynku o tytuł regularny.

Alfonso Blanco (średnia)
Ten wysoki bokser o fantastycznym zasięgu 201 cm miał wspaniałą amatorska karierę ozdobioną dwoma medalami mistrzostw świata w 2007 i 2009. Jako zawodowiec jest niepokonany, a w 2015 po zwycięstwie nad Siarhiejem Chomickim wywalczył pas interim WBA.

Jose Uzcategui (super średnia)
Uzcategui to chyba największy talent dzisiejszego boksu Wenezueli. Od początku swej kariery boksował w Meksyku i zmiatał z ringu kolejnych rywali. W 2014 na skutek braku doświadczenia przegrał z Matwiejem Korobowem w eliminatorze WBO w wadze średniej, po zmianie kategorii na wyższą już w 2 rundzie rozprawił się z Juliusem Jacksonem.