Forum - BOKSER.ORG
Waga średnia - POLSKA - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks na świecie (/forum-12.html)
+--- Wątek: Waga średnia - POLSKA (/thread-2841.html)Waga średnia - POLSKA - Wilczekstepowy - 19-03-2016 08:38 PM

W tej kategorii wagowej raczej nie mamy, co marzyć w najbliższym czasie o pięściarzu, który może powalczyć o najwyższe laury. Nie chcę tych marzeń pozbawiać Kamila Szeremety - niepokonanego w 13 walkach, 26-latka z Białystoku ale obawiam się, że jak ktoś przy bokserskim stole powie "sprawdzam" to Kamil nie pokaże nic ciekawego.

Już lepiej sprawdzonym pięściarzem jest Łukasz Maciec - niestety w tych najważniejszych walka zawodził, chociaż obeszło się bez kompromitacji. Ale czy jest w stanie wycisnąć z siebie jeszcze coś więcej? Jest jeszcze młody (26 lat) a więc trzeba mieć nadzieję.

Kolejnym pięściarzem tym razem już dobrze sprawdzonym jest Robert Świerzbiński. Zdaje się, że to gość o walecznym sercu ale niestety nie o dostatecznych umiejętnościach. Został brutalnie sprawdzony przez David Lemieux a później jeszcze przez Chrisa Eubanka Jr.

Kolejnych jakoś specjalnie utalentowanych chłopaków na razie nie widać.


RE: Waga średnia - POLSKA - Hugo - 19-03-2016 10:31 PM

Szeremeta to dla mnie super półśredni (junior średni) z nadwagą (permanentną) w nieoficjalnych walkach. Sądzę, że to jest dla niego optymalna kategoria. Z kolei Maciec to półśredni z jednorazowym wyskokiem 2 kategorie wyżej. Przynajmniej taka mam nadzieję. Ogólnie jednak przyporządkowanie bokserów do kategorii to karkołomne zadanie z niejednoznacznym rozwiązaniem. Boxrec też jest w tej dziedzinie bardzo niekonsekwentny.