Forum - BOKSER.ORG
Chiny-Nadciąga Wielki Biznes - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności (/forum-27.html)
+--- Wątek: Chiny-Nadciąga Wielki Biznes (/thread-2805.html)Chiny-Nadciąga Wielki Biznes - Wietnam - 13-02-2016 08:58 PM

W tym tygodniu bokserski świat obiegła wieść o wysokiej oglądalności walki Zou Shiminga, którą w telewizji i internecie śledziło w sumie 36,5 miliona widzów. Wynik robi wrażenie, ale to nic w porównaniu z publicznością, jaką zgromadziła piątkowa gala w Luzhou.
W walce wieczoru podczas zawodów w położonym w środkowych Chinach mieście zmierzyli się Chińczyk Qiu Xiao Jun (20-2, 19 KO) oraz Raymond Commey (13-3, 7 KO) z Ghany.

Pojedynek zdobył tylko dwie gwiazdki w pięciogwiazdkowej skali atrakcyjności BoxReca, niemniej w Chinach wzbudził olbrzymie zainteresowanie.
Walka osiągnęła rating 5.9, trzeci najwyższy w całych Chinach. W sumie 25-letniego Qiu w akcji oglądało 200 milionów widzów. "Smok" rodaków nie zawiódł i wygrał po dwunastu rundach jednogłośną decyzją sędziów, którzy zgodnie punktowali 118-109. Zdobył tym samym pas WBA International w wadze super koguciej.

Zapis piątkowej walki nie pojawił się jeszcze w sieci, ale poniżej można obejrzeć fragmenty poprzedniego występu 25-latka, z listopada ubiegłego roku, kiedy zwyciężył w Monako Francuza Amora Belahdjego Alego

Bokser.org

Ten wynik pokazuje że Dziadek Bob na starość będzie kośił jeszcze ogromne hajsy,
Organizując galę TR w Chinach, z zawodnikami którzy niedługo będą popularni tak
samo jak Zou Shiming, skoro Jun z jakiejś prowincjonalnej stajni przyciągnął taką widownie, (moim zdaniem całą swoją
rodzinną Wieś Big Grin ) to przyszli Chinscy prospekci z Top rank na czele z Zou będą bić wyniki, które
Amerykańskim zawodnikom Haymona, i samemu Haymonowi będa się tylko mogły przyśnić.


RE: Chiny-Nadciąga Wielki Biznes - Hugo - 13-02-2016 10:16 PM

Myślę, że boks może w Chinach zdobyć popularność, ale ewentualne duże sukcesy chińskich bokserów to sprawa raczej dość odległa. Na razie wygląda na to, że chińscy utytułowani amatorzy nie za bardzo sprawdzają się w roli zawodowców. Wspomniany powyżej Zou Shiming jako dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny amatorski mistrz świata uchodził za absolutnego pewniaka do tytułu zawodowego mistrza świata. I co? Miał problemy już ze średniakami, a w walce o pas IBF przegrał z kretesem na własnym ringu z Amnatem Ruenrongiem. Z kolei Zhang Zhilei w wadze ciężkiej wprawdzie jest niepokonany w 6 walkach, ale nie potrafi znokautować nawet bumów, a ostatni był liczony w starciu z anonimowym Juanem Goode. Wcześniej na siłę zrobiono Xiong Zhao Zhonga mistrzem świata WBC w słomkowej, ale długo się tym pasem nie nacieszył.

Nie znaczy to, że wśród chińskich bokserów w ogóle brak talentów do zawodowego boksu. Największym jest chyba wspomniany przez Wietnama Qiu Xiao Jun w super koguciej. Warto zwrócić też uwagę na Zhang Jun Longa w ciężkiej. Chociaż niemłody i z nadwagą, to zmiata wszystkich z ringu i legitymuje się bilansem 12(12) -0. Solidny jest też Ik Yang w super lekkiej oraz reprezentant Hongkongu Rex Tso w super muszej. Szczególne predyspozycje do boksu wykazują reprezentujący Chiny Ujgurzy i Kazachowie. Były utytułowany chiński amator Hanati Silamu, a obecnie reprezentant Kazachstanu Kanat Islam ma zadatki na zrobienie sporej kariery w wadze super półśredniej.


RE: Chiny-Nadciąga Wielki Biznes - Wilczekstepowy - 14-02-2016 03:33 PM

(13-02-2016 10:16 PM)Hugo napisał(a):  Warto zwrócić też uwagę na Zhang Jun Longa w ciężkiej. Chociaż niemłody i z nadwagą, to zmiata wszystkich z ringu i legitymuje się bilansem 12(12) -0.
Jak patrzy się na jego posturę to wydaje się, że byłby dobrym rywalem dla luisa Ortiza, jednakże dziwi, że zmierzył się z Shawn Coxem, którego ostatnio bardzo szybko odprawił Michał Cieślak.