Forum - BOKSER.ORG
Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Wirtualny Bukmacher (/forum-36.html)
+--- Wątek: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze (/thread-2690.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - Martin - 04-12-2015 01:57 PM

Zasady typowania walk:

1. Typujemy zarówno zwycięzcę jak i sposób rozstrzygnięcia pojedynku.

2. Za trafne wskazanie zwycięzcy przyznajemy 2 punkty.

3. Odgadnięcie sposobu rozstrzygnięcia na korzyść właściwego zawodnika - 1 punkt.

4. Punktowanie walk specjalnych (oznaczonych gwiazdką) odbywa się wg schematu 3+2 (w sumie 5 punktów).

5. W przypadku wytypowania remisu gracz otrzymuje 3 punkty, jeśli dotyczy on walki specjalnej - 5 punktów.*

6. Przy podliczaniu punktów ważność zachowają tylko i wyłącznie te kupony, które zostaną zamieszczone do dnia i godziny granicznej - podanych przez prowadzącego.

7. Posty mogą być modyfikowane jednak nie później niż do godziny, o której mowa w punkcie 6.


* Jeśli uważacie, że remis powinien być punktowany inaczej to czekam na konkretne sugestie.

Wszelkie uwagi, komentarze i propozycje mile widziane.

Proponuję by w tym temacie poruszać wszelkie kwestie związane z grą, a tamten temat niech służy tylko typowaniu walk.
Moja propozycja jest taka, żeby sezon 1 trwał do końca marca 2016. Jeśli są jakieś głosy sprzeciwu to proszę tutaj.


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - Wilczekstepowy - 04-12-2015 02:12 PM

Uważam, że trafne wytypowanie remisu powinno być warte 5 punktów a w walce specjalnej plus 2 punkty.

I właśnie, co do walk specjalnych, mam pytanie. Od czego to zależy, że walka jest "specjalna"? Oraz czy może być więcej bądź mniej takich walk w ciągu jednej kolejki? To znaczy kilka bądź wcale?

I tak, jak zaproponował Bestia, fajnie by było aby typy przesyłać na priv. Chyba, że to będzie zbyt niewygodne dla Ciebie to wtedy ok. Choć z drugiej strony, i tak powinno się umieścić informację o tym, że się typowało w wątku głównym danej kolejki aby wątek był podbijany i przypominał przez to innym użytkownikom o typowaniu.


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - Martin - 04-12-2015 02:22 PM

Walka specjalna to walka, w której nie ma wyraźnego faworyta i o prawidłowy typ (przynajmniej teoretycznie) ciężej. Jeśli będzie kilka ciekawych potyczek w ciągu jednego weekendu to wówczas będzie więcej walk za 5 pkt. Jeśli nie będzie nic ciekawego to nie ich będzie w ogóle.

Co do drugiej sprawy to ja bym jednak postawił na to by typować w temacie do tego przeznaczonym. Zestaw pojedynków będzie podawany na tyle wcześniej, żeby każdy zdążył zagrać. Jeśli natomiast ktoś niechce się ujawniać ze swoimi typami to może to zrobić "za pięć dwunasta". Wink


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - Wit - 04-12-2015 05:17 PM

Albo jesteśmy dorośli i nie zgapiamy albo zgapiamy. Big Grin Ja osobiście nie widzę zabawy w tym, że sobie będę przepisywał od kogoś typy, a już na pewno nie będę czuł satysfakcji. Smile


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - Martin - 04-12-2015 05:55 PM

E: No i co jak walka jest no-contest np. jak wykrycie zakazanych środków u Tyson'a po walce z Gołotą?
Moja propozycja to coś a la: Jeśli do 2 dni werdykt nie ulegnie zmianie, to bierzemy go pod uwagę i nie ma żadnych odwołań.

Czy można obstawić walkę DSQ? Wtedy powinno być punktowane chyba jeszcze więcej niż remis. ;D Czy DSQ to np. = K.O. w drugą stronę. A może No-contest.



Bierzemy pod uwagę werdykt ogłoszony bezpośrednio tuż po walce.

Jeśli będzie DSQ to nie podliczamy takiego pojedynku.

(04-12-2015 02:12 PM)Wilczekstepowy napisał(a):  Uważam, że trafne wytypowanie remisu powinno być warte 5 punktów a w walce specjalnej plus 2 punkty.

OK, niech tak będzie.


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - Martin - 09-12-2015 08:27 AM

Walki Martin vs Breazeale nie będzie zatem jej nie typujemy!


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - BMH - 13-12-2015 08:02 PM

Szacunek Martin za to, ze chce Ci sie to wszystko sumowac.

Edit: Sprawdz Martin raz jeszcze, ale wskaz mi palcem gdzie sie jeblem.Tongue
II kolejka
2+3+5+3+3+3+3+0+0+3+2+3+2=32


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - Martin - 13-12-2015 08:51 PM

(13-12-2015 08:02 PM)BMH napisał(a):  Edit: Sprawdz Martin raz jeszcze, ale wskaz mi palcem gdzie sie jeblem.Tongue
II kolejka
2+3+5+3+3+3+3+0+0+3+2+3+2=32

Walkę Ustinowa nie bierzemy pod uwagę bo nie walczył z Peterem więc zamiast 3 pkt jest 0. Poza tym za Arreole masz 3 pkt a nie 2, w sumie za tą kolejkę - 30.


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - BMH - 13-12-2015 08:52 PM

Arreole juz zmienilem, nawet edytowales z po edycjiWink zapomnialem o Samie. My bad


RE: Typowanie walk - zasady, uwagi, komentarze - BMH - 15-12-2015 10:40 PM

Ja to nie wiem chlopaki, ale jak mam szanse poczekac na jakies wazenie to czekam, a Wy widze na pelnej pu
*wie bez zajakniecia. Nie zawsze, ale czasem to moze zalukanie wazonaka wskazac na dobry rezultat.Wink